Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Чому не цвіте орхідея?

Дата: 06.03.2023Переглядів: 2140Коментарі: 0
Чому не цвіте орхідея?

Орхідеї або Орхідні – одне з найнезвичайніших і при цьому найчисленніших сімейств квіткових рослин, що мешкають на планеті. У дикій природі їх налічується до 25000 видів, на базі яких селекціонерами виведено близько 200000 гібридів. Проте при такому колосальному різноманітті найпоширеніші види кімнатних орхідей вимагають досить схожих умов утримання та догляду, при дотриманні яких вони нагороджують своїх власників рясним і дуже тривалим цвітінням. Але якщо порушити правила, примхливі рослини скидають бутони, що вже зав'язалися, а то й зовсім їх не формують, і, немов глузуючи, нарощують виключно листя. Чому так відбувається, ви дізнаєтесь із цієї статті блогу Украфлора.

Коли і як цвітуть кімнатні орхідеї

Ці квіти відрізняються від звичайних рослин тим, що їхнє цвітіння в домашніх умовах практично ніяк не пов'язане з порою року, але дуже залежить від мікроклімату та догляду. Якщо створити в приміщенні відповідне середовище, рослина може, наприклад, безперервно цвісти з осені до весни, а потім увійти в стан спокою на пару місяців. Або ж після 2-3-місячного цвітіння піти у тривалу «суху сплячку» влітку, коли орхідеї практично не потрібні поливи та підгодівля. Ці види поводяться як цибулинні рослини, запасаючи вологу та поживні речовини у т.зв. псевдобульбах – потовщеннях на стеблі, що виконують кореневищні функції цибулин. Саме на них у орхідей даного типу розвиваються квітконоси, у той час як у інших стрілки з'являються з листових пазух на стеблі. Таким чином, спосіб та терміни цвітіння залежать від особливостей конкретного виду та актуальних умов утримання.

3 головні фактори цвітіння кімнатних орхідей

Помилок у вирощуванні цих незвичайних рослин може бути безліч, але є 3 умови, які не можна порушувати за жодних обставин, інакше цвітіння орхідеї взагалі не дочекатися.

  1. Освітлення. Практично всім кімнатним орхідеям, за винятком тіневитривалого фаленопсису, у період формування бутонів необхідне яскраве денне світло та велика (до 12 годин) тривалість світлового дня. Особливо це стосується екземплярів із квітками темних відтінків. Невиконання цієї умови веде до того, що бутони не зав'язуються або, зав'язавшись, сохнуть та в'януть, так і не розкрившись. Орхідеї має бути надано найосвітленіше місце на підвіконні східного або південного напрямку, а в осінньо-зимовий період і напровесні забезпечена штучна досвітка.
  2. Період спокою. У більшості видів він настає безпосередньо перед цвітінням і після формування псевдобульб. У цей час потрібно утримувати орхідею при зниженій до 10°C температурі з мінімальним поливом – таким, щоб зволожений ґрунт (субстрат) у горщику висихав за кілька годин. Якщо види, що впадають у «зимову сплячку», утримувати у звичайних умовах, цвітіння, швидше за все, не настане або буде мізерним.
  3. Перепад температур. Для орхідей перед цвітінням дуже корисні, а для деяких необхідні добові перепади температури в 7-10°C, при цьому не важливо, якими будуть мінімальна і максимальна температура, важливо, щоб проміжок між ними вкладався в це значення. Єдина умова – мінімум не має бути нижчим за 10°C, інакше рослина переохолодиться. Тобто, виставлена на засклений балкон десь у середині весни орхідея отримає саме ті умови, які простимулюють її цвітіння. Цей метод актуальний для більшості видів, хоча й не для всіх.

Інші причини нецвітіння орхідей

Їх досить багато – від неправильної посадки чи пересадки до небажаних переміщень під час цвітіння. Найпоширеніші:

  • недостатня вологість субстрату або повітря веде до пожовтіння та засихання бутонів, що не розкрилися;
  • переохолодження провокує скидання бутонів, що вже зав'язалися;
  • нестача поживних речовин робить орхідею надто слабкою для цвітіння;
  • надлишок добрив веде до опіку коренів та загибелі рослини;
  • добрива з високим вмістом азоту стимулюють нарощування зеленої маси та відкладають, а то й зовсім припиняють процес бутонізації;
  • обприскування бутонів у період їх формування призводить до стресу рослини;
  • переміщення квітучої орхідеї до вікон, що виходять на інші сторони світу відносно попереднього, припиняє цвітіння (тобто можна переставити горщик зі східного вікна на східне, але не на західне чи південне);
  • посадка/пересадка квітучої або готової зацвісти рослини.

Незважаючи на такий широкий перелік поширених помилок, вирощувати орхідеї і доглядати їх не так вже й складно. Як робити це правильно, ви дізнаєтесь із відповідної статті блогу Ukraflora.

Повязані товари

Повязані статті

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call