Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

БЛОГ

Орхідея, як розмножити?

Дата: 06.03.2023Переглядів: 3474Коментарі: 0
Орхідея, як розмножити?

Ці гарні і дуже незвичайні рослини досить прості у вирощуванні та догляді, але примхливі у розмноженні. У природі ця квітка розмножується крихітним пилоподібним насінням, що знаходиться в плодових коробочках в неймовірних кількостях – до 4 мільйонів у кожній, а також бічними пагонами і повітряними відведеннями. Вдома можливий лише вегетативний спосіб розмноження, який у цих екзотичних рослин досить різноманітний. У статті блогу Украфлора ми розповімо про найпоширеніші методи розмноження орхідей.

Типи орхідей

Сімейство орхідей відрізняється величезною різноманітністю, тільки диких видів налічується близько 25000, але всі вони поділені на два типи.

  • Моноподіальні (у перекладі з латини – одноногі) схожі на інші рослини, вони зазвичай мають один пагін із брунькою на «маківці», в якій закладається пара молодих листочків. Зростання орхідеї відбувається строго вертикально, всі її органи (листя, повітряне коріння, бруньки) утворюються на стеблі та листових пазухах. Нижнє старе листя згодом відмирає. Саме до цього типу відноситься найпоширеніша і найневибагливіша орхідея – фаленопсис.
  • Симподіальні (перекладається як «ноги разом») розвиваються горизонтально, в основі знаходиться кореневище (ризома), з якого вертикально виходять кілька пагонів. Кожен з них має маківкову бруньку, що формується в повітряну бульбу (псевдобульба, хибна цибулина), де рослина зберігає запаси вологи та поживних речовин. Давши квітконоси та забезпечивши цвітіння всім необхідним, бульба відмирає. До орхідей цього типу належать чудові каттлеї, дендробіуми, онцидіуми.

Розмноження орхідей різних типів відбувається по-різному.

5 способів розмноження кімнатних орхідей

  1. Найпростіший спосіб у домашніх умовах – розподіл рослини, проте він застосовується лише для крупних екземплярів, в основному симподіальних. Попередньо политу орхідею потрібно акуратно вийняти з горщика і продезінфікованим дуже гострим ножем розділити кореневище так, щоб кожна діленка мала щонайменше 3 псевдобульби. Висаджені діленки не рекомендується поливати протягом 3 днів, але можна трохи обприскувати листя.
  2. Дітки – дочірні пагони на бульбі або квітконосі у моноподіальних. З моменту їхньої появи орхідеї потрібен збільшений проти звичайного полив. Коли на бруньці з'явиться 2-3 листочки і хоча б 2 пари корінців, її час відокремлювати від материнської рослини. Дітку можна викрутити або вирізати гострим ножем із частиною бульби. Укорінюється такий саджанець приблизно 3 місяці, а цвітіння рослини, що підросла, настане не раніше, ніж через рік.
  3. Відведеннями – переважно у симподіальних типів. На стеблі треба зробити надріз, пригнути його до ґрунту, акуратно закріпити, полити і накрити прозорим ковпачком, спорудивши міні-тепличку. З бруньок, що з'явилися, проклюнеться коріння і стеблинки, коли вони трохи підростуть, їх слід відокремити, але залишити в тепличці доти, поки рослинка помітно не зміцніє, а коріння не виросте. Тільки після цього їх можна пересаджувати в окремі ємності на укорінення.
  4. Відцвілі квітконоси (для моноподіальних). У орхідей цього типу на стеблах є «запасні» сплячі бруньки, власними силами вони рушають у зріст лише тоді, коли головна маківкова брунька пошкоджена. На пагоні, що відцвів, але зберігає зелений колір, вирізають ділянку з декількома сплячими бруньками, обертають отриманий живець вологим сфагнумом і поміщають в тепличку. З часом з бруньок проклюнуться дітки, а ще через якийсь час у малечі з'явиться власне коріння і, коли воно виросте до 5 см, нову рослину можна саджати в основний ґрунт. Перевага методу – материнській рослині не завдається шкоди, недолік - велика тривалість процесу.
  5. Живцями псевдобульб. Для розмноження підходять визрілі, але ще не квітучі бульби або відцвілі, але невикористані бруньки, що збереглися для майбутніх квітконосів. Пагін повністю або розділений на частини кладуть у вологий сфагнум і також організують тепличку. Дітки в цьому випадку з'являться дуже скоро – через 1-2 тижні, але подальший розвиток буде теж довгим, а цвітіння нової рослини настане, як мінімум, через 3 роки.

Загальні правила для всіх методів розмноження

  • Місця зрізів слід обробляти деревним вугіллям, зеленкою або іншим антисептиком.
  • Теплички мають перебувати у світлому місці.
  • Молодим вкоріненим рослинам потрібна підгодівля, добрива вносяться приблизно 1 раз на тиждень у слабкій концентрації, також потрібні регулярні обприскування.

Якщо розмноження орхідей здається вам занадто клопіткою та довгою справою, Ukraflora пропонує купити вже вирощені орхідеї, що рясно квітнуть.

Повязані товари

Повязані статті

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтне благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call