Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Як виростити, розмножити, доглядати бамбук?

Дата: 22.09.2022Переглядів: 15636Коментарі: 0
Як виростити, розмножити, доглядати бамбук?

Всім поціновувачам домашніх рослин добре відомий кімнатний бамбук – екстравагантний представник рослинного світу, що охоче використовується як елемент інтер'єрного фітодекору. Його сегментовані стебла мають чудовий вигляд і коли вони прямі, наче стріла, і спіралеподібні, і будь-яких інших форм. Втім, не всі знають, що ця рослина не має жодного стосунку до підродини бамбукових. Lucky Bamboo або Щасливий Бамбук належить до роду драцен, власне, це і є драцена – Dracaena braunii. Вона ж Dracaena sanderiana (драцена Сандера) – вид, що отримав свою торгову назву за зовнішню схожість із бамбуком. Саме про цю рослину та її кімнатне утримання Ви дізнаєтесь із цієї статті блога Украфлори.

Характеристика та особливості Lucky Bamboo

Сорт Celes, отриманий на основі драцени Сандера, який, і називають Щасливим Бамбуком, набув величезної популярності за низку переваг, а саме:

  • привабливий зовнішній вигляд;
  • зручний для кімнатного утримання розмір (висота до 70 см, інколи до 100 см);
  • швидкий ріст;
  • можливість модифікувати форму стебла;
  • невибагливість до умов утримання.

Ця рослина стійко переносить нестачу освітленості, спеку та холод (температурний діапазон +5°С / +35°С), сухість повітря, надмірну вологість. Тобто, ідеальна рослина для квартирного утримання, з якою успішно впорається навіть квітникар-початківець.

3 способи посадки та вирощування

Залежно від того, що хоче отримати на виході власник Щасливого Бамбука, пропонується такі варіанти вирощування:

  1. Класичне ґрунтове. Рослину з корінцями, що вже проклюнулися, висаджують у відповідний розміру горщик, намагаючись не надто його поглиблювати.
  2. У воді. Саджанець бамбука найчастіше продається у колбі з водою, де він і може залишатися надалі. Догляд полягає лише в підгодівлі: 2 рази на місяць або трохи рідше до колби потрібно додавати розчинені у воді добрива для драцен.
  3. У гідрогелі. Прозорі або різнокольорові синтетичні кульки, що абсорбують та утримують воду (до 90%). Догляд полягає в періодичному зволоженні гелю з додаванням рідкого добрива.

Для вирощування у воді чи гелі використовуються прозорі ємкості, що одразу вирішує й питання дизайну. Кольорові кульки гелю мають дуже ошатний, навіть святковий вигляд, а воду можна декорувати камінчиками, мушлями, скляними намистинами або будь-якими іншими предметами, нейтральними до взаємодії з водою.

Догляд

Як уже було сказано, кімнатний бамбук дуже невибагливий, проте правильний догляд робить його значно ефектнішим.

Освітлення

Оптимальний варіант – розсіяне світло без потрапляння прямих сонячних променів. Цілком допустиме утримання при штучному світлі, а також у місцях з нестачею освітленості (у глибині кімнати і навіть у ванній). Від рівня освітленості залежить стан листя – чим більше світла, тим яскравіше і соковитіше листя.

Мікроклімат

Бамбук прекрасно почувається при температурі +18°С…+30°С, додаткового зволоження повітря не потрібно. Єдина умова – рослину слід берегти від протягів.

Ґрунт

Легкий, родючий. Ідеально підходить готова суміш для драцен.

Горщик

При груповій посадці – широкий і об'ємний, при поодинокому – практично будь-який. Важливо, щоб рослина, що підростає, його не перекидалась. Крім того, потрібно стежити, щоб коріння не надто розросталося, між ними та стінками має зберігатися дистанція мінімум у 5 см. На дно горщика укладається 3 см дренажу.

Кімнатний бамбукПідживлення

При ґрунтовому вирощуванні – 1 раз на місяць, при водному чи гелевому – 2. У період активної вегетації навесні та влітку бамбуку для нарощування зеленої маси потрібні азотні добрива, а фосфорні мінеральні комплекси, що впливають на розвиток кореневої системи та стебла, бажані цілий рік.

Полив

Регулярний, літом рясний, взимку помірний. Перелив проблемою не стане і до загнивання коріння не призведе. Єдина вимога – до якості води, вона має бути м'якою, добре відстояною та нехолодною.

Пересадка та розмноження

Пересадку кімнатного бамбука рекомендується робити щорічно навесні, що сприятливо впливає на розвиток кореневої системи. У цю ж пору року здіснюють формоутворюючу обрізку. Якщо планується отримати від рослини матеріал для розмноження, їм можуть бути акуратно обрізані пагони-живці. Низ гілочки зачищається від залишків листя і поміщається у воду. Приблизно через 1,5 місяці з'являться корінці, цілком достатні для посадки в ґрунт чи гідрогель.

Як надати кімнатному бамбуку спіралеподібну форму, можна дізнатися зі статті блога Ukraflora.

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call