Як пікірувати розсаду жоржин?
Багато квітникарів-початківців помилково вважають садову жоржину виключно багаторічною рослиною, в той час як існує і безліч однорічних сортів, не менш красивих і пишно квітучих. У їх вирощуванні є ряд переваг, головна з яких – це відсутність необхідності викопувати на зиму бульби багаторічників та забезпечувати їм зберігання (як це робити правильно, можна дізнатися з відповідної статті блога Украфлори).
Насіння у жоржини велике, зручне для посіву, сіянець розвивається дуже швидко, ніяких додаткових проблем зазвичай не виникає, якщо скрупульозно дотримуватися рекомендацій. Однією з найважливіших умов отримання міцного життєздатного саджанця-однорічника є своєчасне пікірування розсади, про яку і буде розказано в цій статті.
Що таке пікірування і чому воно обов'язкове
На 7-10 день після посіву прокльовуються крихітні ніжні сходи майбутніх красунь-жоржин. Їм потрібно надати добре освітлене місце з температурою від +22 °C. Цим параметрам найбільше відповідає південне вікно опалювального приміщення, якщо ж такого в будинку немає, розсаду бажано досвічувати штучним світлом.
Коли на сходах з'являється 2-3 пари справжніх листочків (приблизно 15-20-й день від посіву), настав час братися до пікірування, тобто, пересадки кожного паростка в окрему ємність для отримання добре розвиненої кореневої системи рослини. Процедуру не слід відкладати «на потім», інакше майбутній саджанець почне розвиватися неправильно і в результаті красивої та міцної квітки не вийде. Для пікірування розсаду сортують, залишаючи лише здорові, сильні екземпляри та відбраковуючи відверто слабкі та сумнівні, оскільки шансів прижитися в них дуже мало.
Пікірування – порядок дій
Потрібно заздалегідь підготувати:
- Ємкості для посадки: пластикові стаканчики чи касети, торф'яні горщики чи таблетки, будь-яку іншу тару відповідного об’єму.
- Ґрунт: пухкий, родючий, той самий, що й для посіву – суміш заздалегідь продезінфікованої городньої землі, торфу та піску з розрахунку 2:2:1.
За 2-3 години до процедури пікірування ґрунт у контейнері з розсадою необхідно полити, щоб надалі сіянці при витягуванні відчували якнайменше опору, а їх коріння не травмувалося.
Далі слід діяти так:
- Крок 1. За допомогою виделки акуратно витягаємо кожен паросток, намагаючись не струшувати з корінців ґрунт. Якщо коріння сплелося, намагаємося його розділити, але без застосування надзусиль – тільки по можливості.
- Крок 2. У ємність насипаємо приблизно ½ підготовленої ґрунтосуміші, робимо лунку по центру і поміщаємо в нього сіянець. Додаємо землі так, щоб паросток заглибився майже до самих листочків, і злегка притискаємо її.
- Крок 3. Здійснюємо фінальний полив із розпилювача.
Щоб стрес від пересадки був якнайменшим, розпікірувану розсаду рекомендується кілька днів потримати в тіні при трохи нижчій температурі, ніж раніше. Надалі рослинам потрібно забезпечити хорошу освітленість та тепло. Через один-два тижні майбутні саджанці необхідно підгодувати слабо концентрованим (до ½ від рекомендованого) добривом, що містить азот і калій. Коли на стеблі з'явиться 4 пари листочків, його верхівку необхідно прищипнути, стимулюючи розвиток бічних пагонів і, відповідно, появу надалі більшої кількості бутонів.
Термін отримання саджанців, починаючи від посіву насіння та закінчуючи повністю готовою для посадки рослинки, становить 2 місяці. Вирощувати жоржину у відкритому ґрунті можна починати тоді, коли мине загроза заморозків, тобто, наприкінці квітня – на початку травня. Як забезпечити максимально тривале та пишне цвітіння садових жоржин, ми розповімо в наступній статті блога Ukraflora.