Зроби сам. Новорічний вінок із природних матеріалів та рослин
Новорічний (різдвяний) вінок давно і впевнено увійшов у наше життя, ставши практично таким самим символом цих свят, як і традиційна ялинка. Зрозуміло, такий вінок із штучних матеріалів можна недорого купити буквально де завгодно, проте якісний вінок із природних матеріалів набагато автентичніший, атмосферніший і благородніший. І, що тішить, його зовсім не складно створити, навіть не маючи якихось особливих навичок у hand-made. З цієї статті блогу Украфлора ви дізнаєтесь, як змайструвати новорічний вінок із натуральних матеріалів власними руками.
Що знадобиться для роботи
Будь-який новорічний вінок складається з каркасу та декоративної частини. Основою можуть бути різні матеріали: товстий дріт, солома, прути, пінопласт, картон, фанера і навіть монтажна піна. Але оскільки ми плануємо зробити натуральний вінок, виберемо відповідний матеріал – лозини дерев листяних порід. Вони мають бути живими, оскільки висохлі гілки при роботі не стільки гнуться, скільки ламаються.
Основною декоративною частиною класичного вінка служать гілочки будь-яких хвойних рослин: ялини, сосни, модрини, ялиці, туї, тиса, ялівцю. Це мають бути наймолодші пагони – кінчики гілок довжиною 15-20 см. Якщо гілки будуть природним чином прикрашені акуратними шишечками, – просто чудово!
Для декору знадобляться гілочки з червоними ягодами (в ідеалі падуб) та гарні шишки. За бажанням використовуються коробочки бавовни, стрічки, намистини та будь-які інші прикраси, але ми зупинимося на базовому варіанті вінка.
Допоміжні матеріали та інструменти
- В'язальний матеріал для скріплення великих деталей: дріт, ліска, шпагат чи пряжа.
- Суперклей для приклеювання дрібних елементів
- Опціонально – кусачки, ножиці, канцелярський ніж, скотч, степлер.
Збираємо вінок
Коли все потрібне під рукою, починається творчий процес.
- Крок 1 – каркас. Беремо найгнучкіші гілки, найкраще берези або плакучої верби довжиною від 70 до 120 см. Очищаємо їх від усього зайвого – великих бруньок, сучків, сухого листя. Неакуратно обламані гілки підрізаємо по діагоналі канцелярським ножем чи ножицями. Згортаємо гілочку в кільце, обертаючи вільний кінець навколо першого витка по спіралі так, щоб вийшло коло діаметром 20-22 см. Кінець гілочки закріплюємо, простягнувши його між витками. Далі беремо другу гілку і таким самим чином і в тому ж напрямі намотуємо її по спіралі на кільце, простягаючи при кожному витку крізь скріплені гілки. Так само чинимо з наступними гілками, допоки не вийде міцне плетене кільце бажаної товщини та діаметру. Після цього готову основу потрібно відкласти на просушування за кімнатної температури протягом 1 тижня, щоб інші елементи добре кріпилися до каркасу.
- Крок 2 – хвоя. Підготовлену гілочку хвойника довжиною 15-20 см прикладаємо до підсушеного каркасу майбутнього вінка під невеликим кутом і закріплюємо її дротом, ниткою товстої пряжі, ліскою або шпагатом. Кріплення можна обрізати або продовжувати використовувати його з мотка при укладанні наступної гілочки. Гілки треба укладати за годинниковою стрілкою, перекриваючи пухнастою хвоєю основу попередньої гілочки. Найгарніші гілки треба викладати з лицьової сторони, а маленькі гілочки підв'язувати з боків, заповнюючи неестетичні порожнини. Пройшовши таким чином повне коло, переконайтеся, що всі порожнини заповнені рівномірно. Потім пройдіться по всьому периметру 2-3 оберти в'язальним матеріалом, закріплюючи гілки надійніше. В ідеалі скріпіть витки і з тильної сторони вінка, пропускаючи кріплення через комірки, що утворилися раніше. Розпушіть гілки.
- Крок 3 – ягоди та шишки. Класичний варіант – це ягоди падубу (гостролисту), але роздобути їх непросто. Якщо у вас є гілочки горобини або калини, що добре збереглися, підійдуть і вони. Якщо ні, доведеться скористатися штучними гілками падубу, вони вільно продаються в магазинах. Гілочки з натуральними чи штучними ягодами закріплюються шляхом пропускання їх через кріплення вінка. Розподіліть їх рівномірно по всьому периметру. Шишки, коробочки бавовни, іграшки та все інше, що ви хочете бачити на своєму вінку, спочатку розкладається по поверхні вінка в бажаному порядку, приміряється, а потім приклеюються суперклеєм або клейовим пістолетом. Змочену клеєм поверхню потрібно трохи заглибити між хвойних гілочок – так декор буде триматися надійніше.
Ваш вінок готовий. Повісьте його на двері і не забувайте про догляд: щоб зберегти свіжість зелені та ягід, регулярно обприскуйте його водою з пульверизатора. Насолоджуйтесь своїм творінням протягом усіх свят! Ukraflora вітає всіх своїх клієнтів та читачів з наступаючим Новим Роком та бажає удачі у наступному році!