Які рослини можна використовувати для створення новорічних композицій та букетів
Найважливіший момент напередодні Нового року – це, звичайно, покупка ялинки. Проте останнім часом в Україні набирає популярності тенденція включати до новорічного дизайну інтер'єру живі квіти у композиціях та букетах. Ними прикрашають святковий стіл, їх розміщують на підвіконнях, полицях та на будь-яких інших горизонтальних поверхнях. При цьому улюблена ялинка не втрачає своєї актуальності, просто у неї з'явилися чудові союзники, здатні зробити святкову атмосферу ще більш автентичною. У цій статті блогу Украфлора ми досліджуємо основні складові елементи зимових букетів, що так вподобали українців.
Кольорова гама
Не кожна квітка й не кожна рослина підійде для створення флористичного ансамблю на Новий рік. Насамперед, це стосується колірного рішення, основна мета якого – це створення впізнаваної атмосфери, її стилю та її духу. Традиційні кольори Нового року – зелений та червоний. Точніше, це кольори-символи Різдва, однак у нашій свідомості ці поняття нерозривно пов'язані. Відтінки зеленого символізують вічне життя, червоний колір у різдвяному декорі означає кров, а в новорічному він ототожнюється із теплом та затишком домашнього вогнища.
Сучасний дизайн включає ще й білий колір, що асоціюється з чистотою та зимовою свіжістю. Таким чином, живі квіти у новорічних композиціях найчастіше червоні та білі, а тлом до них завжди виступає зелений декор. Ансамблі нерідко доповнюються допоміжними рослинами – також у червоно-біло-зеленій палітрі.
Квіти, що уособлюють свято
Саме ці живі символи краси та любові задають тон оформленню і роблять атмосферу святковою. Зазвичай у новорічних букетах використовуються великі, харизматичні квітучі види, що легко привертають увагу. До них належать:
- Троянди. Аристократичні створення, доречні за будь-яких обставин. Благородні червоні троянди символізують гаряче кохання та пристрасть, білі – чистоту помислів та бажань.
- Амариліс. Ці барвисті, схожі на гігантські лілії квіти використовують у різдвяно-новорічних ансамблях не тільки в зрізаному вигляді, але й як горщикову культуру. У цьому випадку декорується сама квітка, вазон, в якій вона росте, а також ґрунт навколо основи амарилісу.
- Хризантеми. Найзимовіші квіти, здатні цвісти просто неба аж до заморозків і навіть під час них. У Китаї та Японії хризантеми вважаються символами здоров'я та достатку, тому їх досить часто підносять як подарунок на Новий рік. Ця традиція прижилася і в Україні.
- Лілії. У них поєднується шляхетність та витонченість. Лілії з декількома бутонами у різному ступеню розкриття – чудова основа для флористичної інсталяції на Новий рік. Варто відзначити, що в холодну пору року у продажу можна зустріти найбільші і найкрасивіші сорти.
- Гербери. Ці яскраві та неймовірно позитивні квіти, що символізують удачу та щастя, чудово підходять для створення ошатних зимових ансамблів. Їхньою відмінністю є дуже висока стійкість після зрізання, відповідно, букет з герберами довше за інші залишатиметься свіжим.
Усі перелічені вище квіти у червоно-білій палітрі – найкращі кандидати на роль головних героїв новорічних букетів. Їх можна використовувати як самостійний елемент або комбінувати між собою різні види, але в будь-якому випадку знадобиться «зелена» підтримка.
Додаткові рослини
Різдвяно-новорічна флористика немислима без допоміжних рослин, які, власне, і створюють автентичну атмосферу.
- Гілочки хвойних видів – ялини, туї, ялиці, ялівцю, нобілісу додають у композицію природну красу та наповнюють приміщення чарівним ароматом лісу.
- Грона червоних ягід – гостроліста, тиса, горобини, хіперікуму надають флористичному ансамблю жвавості, контрастності та яскраво підкреслюють його новорічну тематику.
- Розкриті коробочки бавовни, що імітують пухкий лапатий сніг, нагадують про гарну сніжну зиму за будь-якої погоди за вікном.
У святковому декорі флористичні композиції з великих квітів, хвойних гілочок, грон яскраво-червоних ягід та пухнастої бавовни виглядають максимально органічно, а в деяких випадках вони здатні навіть замінити собою ялинку. Втім, креативних рішень із використанням нестандартних рослин у незвичній для цього свята кольоровій гамі теж ніхто не скасовував. Однак у цій статті блогу Ukraflora ми розглянули лише класичні новорічні рослини, з яких створюється абсолютна більшість зимових букетів. Саме вони роблять атмосферу Нового року унікальною та легко впізнаваною.