Як зробити сухоцвіти в домашніх умовах?
Сухоцвіти є прекрасною альтернативою живим квітам, причому цілий рік. Різні види композицій довго стоять, не вимагають особливого догляду та створюють теплу атмосферу в будинку чи офісному кабінеті. Про методи сушіння, особливості підготовки рослин докладні рекомендації від флористів компанії Украфлора.
Які види рослин підходять для створення сухоцвіту
Не всі види квітучих культур зберігають вигляд після висушування, до деяких рослин потрібен особливий підхід. Отже, що можна засушити в домашніх умовах:
- гіпсофіла - суцвіття з дрібних квіток, більше доповнення, ніж основа в композиції;
- Гортензія - пишні бутони з яскравим забарвленням, поєднуються з декоративними травами, бавовною;
- Лаванда - красива, ароматна і ніжна, гілочки хороші для декору, ароматних саше;
- лагурус - колосся схожі на заячий хвіст, в букеті з будь-якими рослинами виглядає приголомшливо;
- троянда - королева квітів вимагає строгого дотримання правил сушіння, щоб пелюстки не обсипалися.
Технологію засушування вибирають, орієнтуючись на вигляд рослини. До квітів із шикарними пелюстками відношення особливе, оскільки хочеться зберегти природне забарвлення. Перше, що рекомендують флористи — правильний збір:
- Ранок, після висихання роси, суха сонячна погода.
- Квітучі рослини зрізають повністю розпустилися.
- Сушать відразу після збору, поки бутон піддається.
- Зберіть більше, ніж запланували. Запас нагоді, якщо крихкі пелюстки пошкодяться.
Сухоцвіти дають волю фантазії у домашньому декорі. Їх можна зібрати у букети, комбінуючи різні види рослин, різну довжину стебла. Гарно виглядають вінки, наприклад, у стилі Бохо. Панно та картинки із сухих бутонів та колосків – це класика. Висушені під пресом квіти, можна красиво розташувати на чохлі від телефону та залити прозорим клеєм. Така ексклюзивна прикраса радуватиме вас щоразу, коли ви користуєтеся гаджетом.
Швидкі та прості способи засушування рослин будинку
Найпростіший метод - зібрати в пучок і підвісити вниз головками в сухому місці, що провітрюється, укритому від прямих променів сонця. Рослини із щільними стеблами та квітконосами перед висушуванням можна підв'ялити в духовці за низької температури. Після чого можна сушити у темному приміщенні. Крім цього, є ще кілька варіантів:
- за допомогою вати;
- використовуючи дегідрататор;
- між книжковими сторінками.
За допомогою вати засушують по-різному: плоскі головки, такі як ромашка, розташовують на рівній поверхні, об'ємні бутони (троянди, гортензії) мають головку вниз. Пелюстки акуратно перекладають діаметром ватою з гігроскопічними властивостями, прибирають у темне місце. Через 2-3 тижні вату видаляють, використовуючи пінцет, щоб не пошкодити крихкі пелюстки.
Як дегідратор (речовина здатна витягати вологу) для сушіння використовують сухі матеріали, які є під рукою - манка, сіль дрібного помелу, пісок. Якщо застосовують річковий пісок, перед застосуванням рекомендується прожарити його на сковороді або в духовці на деку. Зрізану зі стебла квітку поміщають вертикально в будь-яку ємність і обсипають з усіх боків.
Якщо для будь-якого типу декору потрібні плоскі квіти, колосся, листя, їх засушують під пресом, використовуючи важку книгу. Об'єкт сушіння розташовують між листами, перекладаючи додатково папером, щоб не спотворилася поверхня книжкових сторінок і самі сухоцвіти. Тривалість процесу - 2-4 тижні, це залежить від товщини, щільності матеріалу. Готові сухоцвіти зберігають у паперових коробках у темному місці.
Часто для ультра швидкого зневоднення використовується мікрохвильова піч або духовка. У першому випадку об'єкт перебуває в печі 30 хвилин, у другому варіанті слідкувати за станом рослини і температурним датчиком. Але краще не поспішати, оскільки швидке випаровування вологи робить заготівлю ще тендітнішою.
Всі перелічені способи засновані на видаленні вологи, що робить рослини крихкими. Є спосіб, який допоможе зберегти еластичність і живіший вигляд. Для цього використовують звичайний гліцерин. Для простого декору в ємності з кришкою, квіти поміщають вертикально і, заливши гліцерином, закривають кришкою. Для виготовлення ікебани гліцерин змішують із водою (1:3), стебла потрібно зрізати. У розчині квіти стоять 3 дні, потім видаляють консерватор, а рослину акуратно промакують паперовою серветкою. Отриману заготовку можна укласти зручним чином, зігнути або скрутити, надаючи бажаної форми.
Букети із сухостою або інші види декору із засушеними квітами, травами в зимовий період флористи Ukraflora рекомендують тримати подалі від опалювальних приладів, щоб убезпечити від впливу пересушеного повітря.