Як зробити різдвяні прикраси та декор самостійно
За що ми так любимо зимові свята? За блиск ялинкових прикрас, за мерехтіння вогників, за феєрію кольорів, якими розквітає кожен дім, торговий майданчик чи офіс, за запахи, що нагадують дитинство. А тепер уявіть ті самі свята, але без різдвяно-новорічного оздоблення. Неможливо! Адже саме воно створює атмосферу казки та змушує нас вірити у дива.
Купити різдвяні прикраси та новорічні іграшки нескладно, ними буквально захаращені прилавки – вибирай на будь-який смак та гаманець! Але ми, як відомо, не шукаємо легких рішень. Ми за ексклюзивність! З цієї статті блогу Украфлора ви дізнаєтесь, як зробити унікальний новорічний декор із природних матеріалів, щоб створити святковий настрій у трендовому еко-стилі.
Традиції предків
Люди прикрашали свої житла на зимові свята ще з дохристиянських часів, так вони святкували день зимового сонцестояння, що припадає на кінець грудня. Оселі прикрашалися насамперед гілками хвойних дерев – ялини, сосни, туї, ялиці, що символізували торжество вічного життя та очікування весни. Для надання прикрасам яскравості та теплоти люди використовували грона червоних ягід – падуба, тиса, горобини, плоди звіробою та глоду. З прадавніх часів цей звичай перекочував у християнські традиції, де отримав нову символіку.
Набагато пізніше у будинках стали встановлювати ялинки. Скляні кулі та різдвяні фігурки коштували дуже дорого і були доступні лише багатим людям. Простий народ прикрашав ялинку чим прийдеться – яблуками, розфарбованими чи позолоченими горіхами, льодяниками, дзвіночками з кінської упряжі. Крім того, із соломи, очерету, комишів майстрували символічні фігурки тварин, ляльок, вінки. Відлуння цих традицій чітко проглядаються у наш час, а деякі елементи збереглися у незмінному вигляді. Використовуємо їх і ми.
Гілки
Гілки дерев структурують та задають ритм усьому новорічному еко-декору. Це можуть бути:
- Гілочки хвойників. Їх використовують для створення різдвяних вінків та як допоміжний елемент зимових композицій. Особливо ефектно виглядають гілки, вкриті «памороззю». Для цього підготовлені гілочки занурюють у низьку широку ємність із соляним розчином (7 ст. л. з гіркою на 1 л теплої води), після чого заготовка поміщається у тепле місце на 7-10 днів. Потім гілки вилучаються із концентрованого розчину, підвішуються пучком «вниз головою» і підсушуються. Після остаточного випаровування вологи гілочка покривається великими кристалами солі і виглядає немов в інеї.
- Гілки листяних видів. Міцні та красиві за формою гілки слід трохи підсушити і просто пофарбувати в білий колір. Якщо встановити пофарбовані гілочки у прозорі ємності з білим піском або сіллю, вийдуть мініатюрні стилізовані дерева в «кучугурах снігу». Їх можна прикрашати ягодами, шишками, зірочками бодяну, часточками цитрусових. Рівні гілочки, зв'язані між собою нитками, підходять для створення фігурок – сніжинок, різдвяних зірок, рамок для настінних еко-композицій.
Шишки
Зібрані в лісі шишки використовують у натуральному вигляді або пофарбованими, для чого знадобляться аерозольні фарби-спреї. Підсушені після фарбування шишки обладнують петелькою з тонкого шпагату або золоченої нитки і використовують як ялинкові іграшки. Часто з них створюють цілі гірлянди, закріплюючи петельки на довгій мотузці. Крім того, з шишок, пофарбованих у білий колір та скріплених між собою клеєм, виходить чарівна міні-ялинка.
Цитрусові
Естетично привабливий та ароматний різдвяний декор роблять із часточок апельсина, лимона, грейпфрута, лайма. Для цього плоди треба нарізати тонкими кружальцями та просушити їх у духовці. Виходять гарні різнокольорові прикраси. Їх підвішують на ялинку, як іграшки, або збирають у довгі гірлянди для декорування інтер'єру, а також використовують у якості елементу настільних композицій та різдвяних вінків.
Вінок
Західна традиція прикрашати вхідні двері різдвяними вінками же полюбилась українцям. Зробити його самостійно зовсім нескладно, і матеріали для виготовлення абсолютно доступні. Для робочої основи знадобляться свіжозрізані гілки плакучої верби чи берези, а декоративну основу найчастіше роблять із гілочок хвойників (ялини, сосни, нобілісу, туї, тису, ялівцю) – у «паморозі» або без неї. Вінок прикрашається шишками, зимовими ягодами, цитрусовими «іграшками», коробочками бавовни, що імітують сніг, атласними стрічками. Покрокову інструкцію з виготовлення новорічного вінка можна знайти на сторінках блогу Ukraflora.
Сподіваємося, що наші ідеї допоможуть вам самостійно створити нестандартний різдвяний декор в еко-стилі, і що він припаде до душі всім вашим домочадцям та гостям!