Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Як виростити та як розмножується гортензія?

Дата: 21.12.2022Переглядів: 3041Коментарі: 0
Як виростити та як розмножується гортензія?

Садівники, які ніколи не мали справи з гортензією, вважають її занадто ніжною і примхливою рослиною, тому багато хто остерігається висаджувати її на своїй ділянці. У певному сенсі вони мають рацію, адже ця благородна рослина не стане цвісти в «спартанських умовах», проте, якщо на садовій ділянці є відповідне місце, то вирощування та розведення гортензій анітрохи не складніше, ніж робота з іншими квітучими рослинами. У цій статті блогу Украфлора буде розказано про те, які умови потрібні гортензії для стабільного зростання та як створити цілий гортензієвий квітник з одного куща.

Вибір місця

Це, мабуть, найважливіший чинник для успішного вирощування та розмноження культури. Гортензії всіх видів і сортів поєднує любов до сонця та вологи, при цьому рослини не переносять надлишку того й іншого. Відповідно, ділянка, де передбачається висадити гортензію, повинна:

  • добре висвітлюватися, але перебувати в тіні в денні години (приблизно з 12:00 до 15:00), спекотне денне сонце обпалює ніжні пелюстки, а глуха тінь призводить до того, що рослина хворіє і може загинути;
  • бути захищеним від протягів та холодних вітрів;
  • знаходитися далеко від великих дерев та високих чагарників, які відбирають воду та живлення у делікатної гортензії;
  • ділянка не повинна знаходитись у низинах та улоговинах, де накопичується вода, також протипоказані ділянки з високим рівнем ґрунтових вод.

Якщо в саду є таке місце, то можна сміливо братися до вирощування та розведення гортензій.

Способи розмноження

Як і більшість садових рослин, гортензії розмножують кількома способами.

  1. Насінням. Зазвичай посів роблять наприкінці зими. У контейнери, наповнені сумішшю торфу з піском, поміщають насіння, добре зволожують субстрат і накривають контейнер поліетиленом, щоб створити посіву парникові умови. Підрослі сіянці пікірують, а після того, як вони досягнуть 30-35 см у висоту, висаджують на ділянку.
  2. Живцями. Навесні до появи бруньок, але після початку руху соків з куща зрізують здорові, міцні пагони і поділяють їх на частини так, щоб на кожному було 3-4 вузла. Потім живці одразу саджають у відкритий ґрунт так, щоб нижня брунька заглибилася приблизно на 4 см. Якщо існує загроза значних похолодань, живці висаджуються у контейнери. Їх необхідно регулярно поливати та обприскувати, а також провітрювати. На укорінення йде приблизно 1,5 місяці.
  3. Відводками. Найпростіший і нетрудомісткий спосіб. Навесні або на початку літа на кущі, що росте, вибирається гілка, максимально наближена до землі. З неї слід видалити листя та зняти кору ближче до основи, після чого пригнути її до землі, закріпити та засипати ґрунтом так, щоб кінець гілки залишився назовні. Коли відводок як слід укоріниться, його можна обрізати, таким чином отримавши нову рослину, готову до посадки.
  4. Поділом куща. Найпоширеніший прийом, що дозволяє відразу отримати кілька нових екземплярів, здатних цвісти вже за рік після посадки. Це можна робити як навесні, так і на початку осені. Дорослий і добре сформований кущ поливають, після чого обкопують, відступаючи від основи приблизно на 20 см. Потім кущ потрібно підчепити вилами, підняти, акуратно витягти із землі і трохи очистити кореневище. Кущ ділиться на частини так, щоб кожна діленка містила 2 і більше бруньок, що дають пагони (бруньки відновлення). Таким чином одержують 2-4 саджанці, у яких злегка підрізають коріння перед посадкою, а після неї – пагони.

Молоді кущики, хоч би яким способом вони були отримані, протягом 2 тижнів після посадки слід щодня поливати теплою водою, після чого поливи поступово скорочуються до 1 разу на 7-10 днів (залежно від погоди). Землю біля кущів рекомендується мульчувати одразу після посадки, мульча захистить кореневу систему від переохолодження, перегріву, бур'янів та шкідників. На зиму шар мульчі потрібно буде збільшити, а теплолюбні сорти (великолистої гортензії) вкривати. Як цвіте гортензія і що робити, щоб ця довгоочікувана подія неодмінно відбулася, ми розповімо у наступних статтях блогу Ukraflora.

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call