Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Як виростити гіацинт?

Дата: 15.11.2022Переглядів: 774Коментарі: 0
Як виростити гіацинт?

Про остаточну перемогу весни над зимою заявляють весняні першоцвіти, серед яких одним із самих ранніх є гіацинт. Феєрія кольорів на садовій ділянці починається в першій декаді квітня і триває до кінця травня, залежно від того, які сорти висаджено. Щоб милуватися рясним цвітінням гіацинтів та насолоджуватися їх чарівним ароматом, необхідно заздалегідь подбати про благополучний розвиток кожної квітки. Про те, як правильно вирощувати гіацинти, Ви дізнаєтесь із цієї статті блога Украфлори.

Підготовка та посадка

Всі садові цибулинні рослини краще висаджувати восени. Тільки перезимувавши в ґрунті та розвиваючись природним шляхом під впливом низьких температур, вони демонструють пишне цвітіння наступного сезону. Цибулини гіацинту зазвичай висаджують у середині жовтня після періоду спокою в темному, добре вентильованому приміщенні протягом 2,5-3,5 місяців (залежно від сорту). Висаджування здійснюється тоді, коли температура вже достатньо низька, щоб рослина не пішла в зріст, і ще не настали заморозки, щоб цибулина встигла вкоренитися. Умови посадки такі:

  • місце для посадки має бути рівним, без заглиблень, у яких зазвичай накопичується вода після дощів. Гіацинт любить вологу, але не переносить її застою. З цієї ж причини ґрунт потрібен добре дренований, легкий, родючий. Ділянка повинна добре висвітлюватися протягом дня та бути захищеною від поривів вітру деревами або будовами;
  • висаджування: підготовлені саджанці опускають у лунки глибиною, що дорівнює 2-3 діаметрам цибулин. При посадці дуже бажано спорудити кожній цибулинці «піщану сорочку», для чого на дно лунки слід насипати біля 2 см піску, а, помістивши туди цибулину і огорнувши її шаром ґрунту, додати піску з боків та зверху, після чого остаточно присипати землею та злегка полити . Після цього місце посадки гіацинтів необхідно добре замульчувати, для чого підійде сухе листя, хвоя, тирса, тріска або торф. Цибулини готові до зимівлі.

Догляд за гіацинтами у відкритому ґрунті

На початку квітня, коли мине загроза поворотних заморозків, шар мульчі слід акуратно, щоб не пошкодити пагони, що вже проклюнулися, зняти. Далі розвиток квітки відбувається стрімко, а доглядати садові гіацинти абсолютно нескладно:

  1. Полив. Необхідність додаткового зрошення потрібна лише у разі стійкої посухи. Ґрунт при поливі має промокнути на 15-20 см завглибшки.
  2. Підживлення. Відразу після зняття шару мульчі місце посадки гіацинтів слід удобрити фосфорно-азотним добривом. У період бутононосіння підживлення необхідно повторити. Після закінчення цвітіння потрібне підживлення калійно-фосфорним добривом.
  3. Прополка. Гіацинти не терплять сусідства бур'янів, тому прополка провадиться протягом усього періоду вегетації. Щоб спростити задачу, простір між квітами можна акуратно і естетично замульчувати, наприклад, тріскою. Мульча не тільки захистить від бур'янів та шкідників, а й допоможе врегулювати рівень вологості.
  4. Догляд після цвітіння. Коли гіацинти відцвітають, їх квітконоси бажано відразу видалити, щоб поживні речовини з цибулини даремно не витрачалися. Листя ж, навпаки, слід залишити до того моменту, поки вони не почнуть в'янути. Полив, який до цього часу відбувався у звичайному режимі, починає скорочуватися. Як тільки листя гіацинту пожовкне, його час викопувати і відправляти на зберігання. Цикл завершено.

Якщо створити квітам комфортні умови можна з упевненістю чекати на їх успішний розвиток і цвітіння в майбутньому сезоні. Про те, як правильно зберігати цибулини гіацинту, розказано у статті блога Ukraflora.

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call