Як підібрати парфуми з квітковим ароматом
Квіткові аромати – це класика парфумерії, непідвладна часу. Ніжні, жіночні, вони створюють чарівну ауру навколо своєї власниці. Цілком очевидно, що вибір парфуму – це суто індивідуальний процес, тому «перевірених рецептів» немає в принципі. У статті блогу Украфлора ми лише допоможемо вам трохи розібратися в різноманітті квіткових композицій і відшукати аромат, який, можливо, стане вашим талісманом.
Історія квіткових ароматів
Використання квіткових есенцій у парфумерії сягає корінням у глибину століть. Стародавні єгиптяни, греки та римляни використовували пахощі з квітів для релігійних ритуалів, а також для ароматизації тіла та одягу.
У Середні віки виробництво парфумів стало прибутковим ремеслом, і квіткові аромати стали базою парфумерної палітри. Особливої популярності вони набули в епоху Відродження, коли найкращі духи цінувалися буквально на вагу золота. Втім, не втратили вони своєї шаленої популярності й сьогодні.
Короткий довідник квіткових запахів
Зазвичай парфуми не мають вираженого запаху однієї квітки, як правило, це композиція ароматів, серед яких у тому числі виділяються впізнаванні нотки.
- Жасмин – аромат жіночний, солодкий, чарівний. Приклади: Chanel №5, Dior J'adore, Tom Ford Jasmin Rouge, Guerlain Mon Guerlain, Jo Malone, Montale Jasmin Full.
- Конвалія – ніжний, свіжий, весняний. Приклади: Dior Diorissimo, Guerlain Muguet, Byredo Inflorescence, Estee Lauder White Linen.
- Троянда – жіночний, багатогранний. Приклади: класика – Yves Saint Laurent Paris, Lancôme La Vie Est Belle, Chloe Roses de Chloe; зі східними нотами – Christian Dior Poison, Giorgio Armani Sì; із фруктовими нотами – Lanvin Eclat d'Arpege, Dolce & Gabbana Light Blue.
- Півонія – ніжний, хвилюючий. Приклади: Lancôme Trésor, Viktor & Rolf Flowerbomb.
- Фрезія – свіжий, цитрусовий, з нотками конвалії. Приклади Calvin Klein Eternity, Versace Bright Crystal.
- Фіалки – пудровий, солодкий, ніжний. Приклади: Guerlain Insolence, Annick Goutal Petite Chérie.
- Ірис – пудровий, квітковий, з нотками фіалки. Приклади: Prada Infusion d'Iris, Dior Homme Intense.
- Бузок – солодкий, свіжий, весняний. Приклади: Yves Rocher Comme une Evidence Nina Ricci L'Air du Temps.
Не варто забувати, що запах – це суб'єктивне відчуття, і у парфумі, що для когось вочевидь пахне жасмином, інша людина може виділяти конвалію.
Улюблені парфуми знаменитих жінок
Вибираючи парфуми, можна орієнтуватися і на смаки знаменитостей, на яких хочеться бути схожими. Наприклад:
- Мерилін Монро – ікона краси та жіночності, чий образ нерозривно пов'язаний із ароматом Chanel №5. Легенда свідчить, що вона спала лише в кількох краплях цих парфумів.
- Одрі Хепберн – муза Юбера Живанші, для якої він створив витончений квітковий аромат L'Interdit, що став одним із улюблених парфумів актриси.
- Принцеса Діана віддавала перевагу квітковим ароматам, і ніжний Diorissimo Dior із запахом конвалій був одним з її фаворитів.
- Кейт Міддлтон, герцогиня Кембриджська, відома своєю любов'ю до ароматів Jo Malone. Один з її улюблених – свіжий, квітковий Wild Bluebell з нотками конвалії та шипшини.
- Анджеліна Джолі – прихильниця східних ароматів. Guerlain Mon Guerlain, що поєднує в собі ноти лаванди, ванілі, жасмину та сандалу, став одним з її улюблених парфумів.
- Ріанна – співачка, відома своїм зухвалим та сексуальним образом. Аромат Reb'l Fleur, що поєднує в собі фруктові, квіткові та мускусні ноти, відображає її індивідуальність.
- Бейонсе – ще одна знаменита співачка, любителька сміливих та зухвалих ароматів. Heat Rush Beyonce – це фруктовий квітковий запах з нотками ананасу, мандарину, червоної орхідеї та мускусу.
- Скарлетт Йоханссон – акторка, відома своєю чуттєвою жіночністю та сексуальністю. Улюблений нею Dolce & Gabbana The One з нотами жасмину, лілії та конвалії ідеально личать образу актриси.
Декілька практичних порад
При виборі парфумів рекомендується дотримуватись наступних принципів:
- Враховуйте сезон та час доби. Для весни та літа підійдуть легкі, свіжі квіткові аромати. Восени та взимку краще вибирати насичені та глибокі композиції. У денний час краще використовувати легші аромати, а для вечора – більш глибокі та чуттєві.
- Тестуйте аромати правильно. Не наносіть на себе кілька парфумів одночасно. Спробуйте духи на зап'ястя, ліктьовий згин або шию. Дайте аромату розкритися протягом 10-15 хвилин.
- Не поспішайте з покупкою. Походіть з ароматом день, відчуйте, як він «звучить» особисто на вас, вловіть його «шлейф».
Пробуйте нові аромати, не обмежуйтесь своїми звичками! І нехай обраний вами квітковий аромат стане секретною зброєю, яка підкорить будь-які вершини!
З любов'ю до квітів – ваша Ukraflora!