Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Тіньолюбні рослини для квартири

Дата: 09.10.2023Переглядів: 11697Коментарі: 0
Тіньолюбні рослини для квартири

Живі рослини у домашньому інтер'єрі – це частинка природи, яка завжди з вами. Проте для успішного росту та розвитку більшості культурних видів потрібна достатня кількість світла, особливо якщо йдеться про квітучі рослини. У цій статті блогу Украфлора ми склали список декоративних культур, які не надто залежні від цього фактору і чудово почуваються у відносній і навіть абсолютній тіні.

Тіньовитривалі види

Якщо у вашій оселі сонячне світло – рідкісний гість, якщо його попаданню в квартиру перешкоджають великі дерева або висока будова навпроти, слід розглянути такі варіанти:

  • Аглаонема (Aglaonema). Декоративно-листяна рослина з різноманітним забарвленням – від зеленого до кремового та рожевого. Для вирощування в темному приміщенні підходять тільки зелені різновиди, які віддають перевагу тіні. Ряболистим формам аглаонем для підтримки декоративності потрібне яскраве розсіяне світло.

  • Аспідістра (Aspidistra elatior). Рослина з великим листям темно-зеленого кольору. Крім тенелюбності, ця культура відрізняється простотою утримання та невибагливістю у догляді.

  • Сансевієрія (Sansevieria) або Тещин язик. Рослина з довгим (до 1 метра) м'ясистим листям, прикрашеним строкатими візерунками. Воно дуже стійке до тіні, практично не вимагає догляду та мужньо витримує періоди посухи. Крім того, сансевієрія очищає повітря, видаляючи з нього деякі шкідливі речовини.

  • Заміокулькас (Zamioculcas zamiifolia). Ефектний сукулент із глянсовими темно-зеленими, схожими на монетки, листочками. Заміокулькас легко адаптується до слабкого освітлення, проте його листя при цьому може дещо втрачати яскравість, а пагони витягуватися. Для збереження декоративності рослину необхідно час від часу повертати до джерела світла.

  • Плющ (Нedera). Рослина має кучеряві, щільні ліаноподібні стебла та шкірясті листочки. Зеленолисті форми процвітає як у півтіні, так і в тіні. Хедера чудово підходить для створення живих ширм у домашньому просторі.

  • Папороті. Особливістю всіх папоротей є любов до тіні та вологості. Їм потрібний довгий світловий день при неяскравому або розсіяному світлі. Наприклад, нефролепіс (Nephrolepis exaltata), що створює мальовничо спадаючі пучки листя, чудово сприймає домашні умови. Аспленіум (Asplenium) з елегантно гофрованим яскраво-зеленим листям чудово росте в тіні або півтіні, ідеальне місце для нього – північне вікно з мінімальним освітленням.

  • Драцена Сандеріана (Dracaena sanderiana) або «Бамбук щастя». У цієї драцени тонкі, вузлуваті, схожі на бамбук стебла та витончені зелені листочки. Бамбук щастя чудово адаптується до наднизького освітлення і може бути вирощений навіть у приміщенні без вікон, наприклад, у ванній кімнаті.

Види, які віддають перевагу півтіні

У цьому списку перераховані культури, які погано переносять цілковиту тінь, але і яскраве світло їм також протипоказане. Це:

  • Драцена (Dracaena). Деревоподібні рослини з розкішними пучками витягнутого, мечоподібного листя – зеленого або з різноманітними, часто смугастими візерунками. Деякі види драцен добре ростуть за низького освітлення. До них відноситься Маргіната (Dracaena marginata) з тонкими вузькими зеленим листям і червоною облямівкою по краях, драцена запашна (Dracaena fragrans) з широким смугастим листям, драцена Годсеффіана (Dracaena godseffiana) з еліпсовидним листям, вкритим білими цятками.

  • Калатея (Calathea). Представник сімейства марантових з яскравим, ошатно розфарбованим великим листям. Калатеї воліють тінисті умови, ба більше, надмірна освітленість «з'їдає» їх строкатість і, відповідно, декоративність. Рідна стихія для них – напівзатінений кут.

  • Сциндапсус (Scindapsus) або епіпремнум. Ці ряболисті ліани здатні рости і успішно розвиватися практично при будь-якому освітленні – від яскравого світла до повністю затінених місць. Однак слід враховувати, що чим нижчий рівень інсоляції, тим більше втрачається строкатість, а в абсолютній тіні сциндапсус викидає листя однотонно-зеленого кольору.

  • Хамедорея (Chamaedorea elegans). Невелика пальма з витонченим перистим листям. Якщо цю пальму достатньо поливати і своєчасно підгодовувати, вона здатна витримувати навіть постійну глуху тінь. Тим не менш, оптимальними умовами для неї буде розсіяне світло та півтінь.

Як бачите, список тіньолюбних рослин досить великий, а самі вони дуже різноманітні. Якщо ви мрієте пожвавити інтер'єр свого будинку, сміливо вибирайте будь-яку з них. У магазині Ukraflora ви можете придбати кожну з перерахованих вище кімнатних рослин.

Повязані товари

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call