Свічки в інтер'єрі. Затишний та теплий декор для дому
З появою електрики, свічки здебільшого втратили практичне значення, переставши бути одним з небагатьох джерел світла. Однак любов людства до свічок не тільки не вщухла, а й спалахнула з новою силою. За допомогою свічок ми додаємо родзинку в інтер'єр, створюємо в приміщенні затишну атмосферу, налаштовуємося на особливий лад. Чи потрібний привід?
Нерідко свічки асоціюються у нас зі святами - ми прикрашаємо ними торт для іменинника, запалюємо в Новорічну ніч і на Різдво. Плануючи романтичний вечір ми обов'язково вносимо свічки до списку покупок. Звичайно ж ні! Світло свічок, на відміну від електричного, більш м'яке і розсіяне, воно привносить у наші будні відчуття спокою, захищеності та розслабленості. З його допомогою можна відволіктися від суєти, зняти стрес і напругу, поринути в атмосферу романтики і мрійливих мрій. ]Свічки та інтер'єр
І якщо в напівтемряві головну роль відіграє саме живе полум'я свічок, що тремтить, і атмосфера, ним створена, то при світлі дня все змінюється кардинальним чином. І на перший план виступають колір і форма свічки. Адже нерідко свічки служать яскравим акцентом в інтер'єрі різних приміщень, будь то кухня, передпокій, ванна або вітальня. Свічками можна декорувати полички на кухні, доповнивши їх цікавими статуетками та квітами у горщиках. Ними з легкістю можна розбавити зовнішній вигляд вашої кімнати, що приївся, прикрасити нудний і набридлий предмет інтер'єру, наприклад, безглуздий стіл, стару тумбочку, громіздке піаніно, вдихнувши в нього нове життя.
Розміщувати свічки зовсім не обов'язково виключно на столі, тумбі або полицях. Композиції з потужних свічок, розташовані на підлозі, виглядають дуже сучасно. При цьому створення композиції не передбачає використання виключно однакових свічок. Вони можуть відрізнятися за розміром, товщиною, кольором і фактурою. Тут все залежить від вашої фантазії та почуття прекрасного. ]
●
воскові;
●
парафінові;
●
гелеві;
●
соєві.
Воскові свічки були винайдені людиною досить давно, проте протягом століть вони вважалися справжнісінькою розкішшю і були доступні далеко не всім. І до цього дня свічки, виготовлені з натурального воску, актуальні. Їх використовують як у ритуальних, так і декоративних цілях. Перевага таких свічок у їхній безпеці для здоров'я. Крім того, прополіс, який міститься в бджолиному воску, випаровуючись, дезінфікує повітря і навіть сприяє боротьбі зі стресом. свічки найпопулярніші, найчастіше саме вони продаються в супермаркетах та магазинах із подарунками. Такі свічки коштують недорого і в той же час радують великою кількістю яскравих кольорів і форм, нерідко вони ароматизовані. Однак якщо ви звикли палити свічки досить часто, то вироби з парафіну складно назвати найбезпечнішими для здоров'я. Вся справа в тому, що вони виділяють шкідливі токсичні сполуки, що може спричинити запаморочення, порушення сну і головний біль. Тому не перестарайтеся і не забувайте провітрювати приміщення. Вони є прозорою гелеподібною масою, розташованою в ємності. Нерідко гелеві свічки містять всередині композицію, яка може складатися з черепашок, кольорових намистин, сухих квітів і фруктів. Такі свічки не шкодять здоров'ю, вони не мають специфічного запаху і не коптять. відносно недавно, але вже завоювали армію шанувальників. Вони екологічні,
як і воскові, але на відміну від останніх, мають привабливіший зовнішній вигляд. Коштують соєві свічки трохи дорожче звичних нам парафінових, проте горять практично вдвічі довше. Такі свічки теж можуть бути ароматизованими.
Свічники Для декору вашої вітальні або спальні велике значення матимуть не тільки свічки, а й свічники. Вони можуть бути абсолютно різних форм і кольорів, виконаними як із дерева, так і скла або металу. Дуже атмосферно виглядають свічники з глини чи фарфору. Ще одне цікаве і оригінальне рішення — свічник, створений своїми руками. стрічки, мішковину, намистини та штучний сніг. У ролі свічника чудово виступлять всілякі баночки, декоровані пляшки та келихи. Ви можете зупинити свій вибір на старовинних свічниках, милому хендмейді або ультрасучасних формах, проте завжди враховуйте загальну концепцію приміщення. Залежно від місця розташування, підсвічники можуть бути підлоговими та настільними. Якщо у вас парні свічники, їх прийнято розставляти з боків дзеркала або картини. Святковий стіл прикрасять високі канделябри, для невеликих приміщень підійдуть невеликі свічники. А ось оформити підлогу спальні або ванної кімнати, створивши інтимну обстановку, допоможе свічник з низькою основою, наприклад, у формі чаші. Використовувати в цьому випадку можна як звичайні свічки, так і насипні або плаваючі. Доповніть таку композицію пелюстками троянд.
На окрему увагу заслуговують аромалампи, які виступають і в ролі свічника, і допомагають наповнити приміщення ароматами ваших улюблених ефірних олій.