Подарували нарцис у горщику, що з ним робити?
В останні роки все частіше ми стикаємося з тим, що замість традиційних букетів, стало заведено робити квіткові подарунки у горщиках. Цей тренд пояснюється бажанням підтримувати екологію та якнайменше шкодити довкіллю. У якості подібних подарунків особливо полюбилися ранні первоцвіти – крокуси, гіацинти, нарциси, що яскраво свідчать про прихід весни. Однак, отримавши в дар «живий букет», не всі знають, як створити йому відповідні умови, щоб насолоджуватися цвітінням якомога довше. У статті блогу Украфлора ми розповімо про те, як забезпечити гідний догляд квітучому нарцису і як подовжити його життя після того, як він відцвіте.
Створюємо квітці комфортне середовище
У принципі, квітучий нарцис проживе якийсь час у будь-якому місці за мінімального догляду, що зводиться до простого поливу. Однак, якщо хочеться продовжити життя ніжної квітки, слід дотримуватись певних правил.
- Пересаджування. Зазвичай рослини продаються в транспортувальному субстраті, а саме – в торфі, що добре зберігає вологу, але бідний на поживні речовини. Відповідно, знадобиться пересадка в збагачений грунт, в ідеалі – в готову ґрунтосуміш для квітучих цибулинних. Пересаджують нарциси методом перевалки. Горщик має бути таким, щоб у нього вільно увійшов земляний ком з цибулиною та корінням плюс по пару сантиметрів з боків для заповнення ґрунтом. На дно горщика потрібно укласти шар дренажу, а саму цибулину заглибити на той самий рівень, що й у попередньому горщику.
- Розташування та мікроклімат. Найважливішою умовою тривалого цвітіння кімнатного нарциса є температура. Весняний первоцвіт віддає перевагу прохолоді, оптимально це 12-15°C, тобто, потрібно знайти найпрохолодніше місце в домі, при цьому добре освітлене, але без попадання прямих сонячних променів на ніжні пелюстки нарциса. Якщо поруч із вазоном знаходяться опалювальні прилади, необхідно підвищити вологість повітря поблизу квітки, для чого можна поставити поряд з нею ємності з водою або вологий мох (сфагнум), який, до речі, ще й симпатично виглядає.
- Догляд. Він зводиться до поливу, при цьому потрібно стежити, щоб грунт не був постійно сирим – цього цибулинні рослини не переносять, реагуючи на заливи гниттям цибулини. Краще поливати невеликими порціями, але частіше, стежачи за тим, щоб ґрунт просихав. Удобрювати квітучий нарцис не потрібно. Відцвілі головки слід обрізати, залишивши при цьому стебло-квітконос, якщо є плани на подальше життя рослини.
За дотримання цих простих умов нарциси радуватимуть цвітінням до 3-х тижнів, а їх порушення веде до скорочення цього терміну.
Після цвітіння
Закінчення цвітіння у цибулинних рослин є проміжним етапом, після якого продовжується період вегетації. Якщо ви хочете знову побачити свій нарцис квітучим, слід подбати про збереження цибулини.
- Догляд після цвітіння. Поливи листя і квітконосів необхідно продовжувати з частотою, що зменшується, і робити це потрібно аж доти, поки вся надземна частина рослини не почне жовтіти і відверто в'янути. У цей період рекомендується кожні 2 тижні підгодовувати квітку комплексним мінеральним добривом. Коли листя повністю зів'яне, всю надземну частину потрібно обрізати і припинити поливи та підгодівлю. Обрізка до остаточного в'янення зелені заборонена, оскільки поживні речовини з надземної частини у цей період переходять у цибулину.
- Зберігання цибулин. Їх можна залишити в субстраті і прибрати горщик подалі від світла та тепла, однак, потрібно знати, що якість нарцисів, що безперервно живуть у горщику, з кожним сезоном цвітіння погіршується, а після 3-х років цибулина вже не здатна дати квітконоси. Найкраще рішення – це висадити виснажені інтенсивним цвітінням цибулини у відкритий ґрунт наприкінці літа. Провівши деякий час у землі, цибулина знову набереться сил і буде готова до подальшого вирощування як на клумбі, так і в горщику.
Квітучі нарциси, а також укорінені цибулини для самостійного вирощування пропонує Ukraflora. В асортименті нашого магазину є тільки найякісніша квіткова продукція від кращих європейських селекціонерів.