Оформлення свята. Новий рік близько!
Декор ялинки
Без ялинки складно уявити собі новорічне свято. Пухнасту красуню люблять і дорослі, і діти. Штучне або живе, зрізане або в горщику, ялина або сосну — яке б дерево ви не вибрали, дуже важливо його правильно та грамотно прикрасити.
Перш ніж приступити до процесу декорування ялинки, проведіть ревізію іграшок, що залишилися з минулого року. Можливо, щось розбилося, мішура могла порватись, а гірлянди вийти з ладу. Також цілком можливо, що ви вирішили змінити стиль ялинки і цього разу хотіли б прикрасити її інакше. У будь-якому випадку вам знадобляться нові кулі, гірлянди та інші елементи декору.
Звичайно ж, у процесі оформлення ялинки дуже важливий цей особливий святковий дух. Але не забувайте про загальну концепцію. У декорі найкраще використовувати поєднання двох-трьох кольорів та їх відтінків. Це можуть бути як традиційні червоний, білий та зелений, так і сріблястий з блакитним. Якщо ви любите все яскраве і блискуче, спробуйте поекспериментувати з поєднанням золотого та срібного кольорів.
Грайте не тільки з кольором, але також формою та фактурою, сполучайте в одній композиції скляні кулі, іграшки з текстилю та квіти бавовни. До речі, останні можна без особливих зусиль і великих фінансових витрат зробити власноруч, про це ми розповімо далі. Крім декору ялинки, такі квіти можна використовувати і для створення букета компліменту. Якщо рукоділля не для вас, ще один варіант — купити букет.
Досить традиційно виглядають ялинки, що поєднують у собі кулі, банти зі стрічок, дзвіночки та іграшки з дерева. Ну і додасть чарівності, звичайно ж, гірлянда, що світиться.
Альтернатива ялинці
В останнім часом стали популярними альтернативні варіанти, які лише формою нагадують ялинки, але по суті нею зовсім не є. Хтось йде більш простим шляхом і користується доставкою букетів і новорічних вінків. Але є й ті, хто кидає виклик всьому звичному та дивує своїм нестандартним підходом. Адже бачити щось чарівне у звичному — це дуже на кшталт Нового року!
● Простий варіант — «ялина» з дощок, які уособлюють її гілки. «Гілки» можна прикрасити іграшками, гірляндами, мішурою та штучним снігом. Там можна розставити ліхтарики і свічки, розкласти цукерки і солодощі.
● Набагато швидше можна створити неповторну ялинку з книг або подушок. Щоправда, про подушки варто подбати заздалегідь, оскільки вони мають бути одного кольору, але різних розмірів — від найбільшої для основи до найменшої для верхівки. Плюси такої ялинки очевидні - її легко зібрати і так само просто розібрати, книги вирушать назад на полиці, а подушки - на диван. До того ж м'яка ялинка безпечна для малюків, які можуть з нею грати на втіху.
● Ялинка з картону — для тих, хто любить дешево та просто. На таку красуню з макулатури можна прикріпити ваші сімейні фотографії, дитячі малюнки, листівки, побажання.
● Ошатний варіант — ялинка з гірлянд. Вам знадобиться дротяний каркас та кілька гірлянд. Але пам'ятайте про правила безпеки, не розміщуйте вашу ялинку близько до меблів і штор, приберіть подалі всі легкозаймисті елементи декору. Не залишайте гірлянди увімкненими без нагляду.
● Для тих, хто не шукає легких шляхів, можемо запропонувати створити неймовірну інсталяцію з куль у формі ялинки. Кожна куля висить на нитці, яка прикріплена до стелі. Здалеку здаватиметься, що чарівне дерево просто зависло в повітрі. ● Виступити заміною ялинки можуть зовсім несподівані на перший погляд предмети, наприклад, гітара, велосипед, сходи або штатив для фотоапарата. Прикрасивши їх мішурою, гірляндами, іграшками та стрічками, ви можете досягти приголомшливого результату.
● Якщо розмір для вас не головне, можна пошити конусоподібну ялинку з текстилю. Тут вам знадобиться, наприклад, фліс, повсть, оксамит і навіть атлас. Прикрасити ваш твір швейної майстерності можна ґудзиками, стрічками, вишивкою, бантами та бусинами.
● Ще один цікавий варіант альтернативної ялинки - імітація на стіні. Ваша двомірна ялинка може бути складена з книжкових сторінок, гірлянд, стрічок, бантів, ялинкових іграшок, хвойних гілок, поличок зі свічками, фотографій і навіть цукерок. Ви можете використовувати як каркас, так і розміщувати елементи в довільному порядку, головне, щоб зберігалася впізнавана форма.
● Дуже незвичайне рішення – порожня картинна рама з натягнутою всередині стрічкою зигзагом. Стрічка прикрашена ялинковими іграшками. Таку раму можна розташувати на полиці, поставити на тумбу, стіл, підвіконня, повісити на вікно.
● Якщо у вас вдома є велика кількість дерев'яних скриньок, їх можна скласти у формі святкового дерева, а декор розставити по полицях — це можуть бути м'які іграшки, книги, перев'язані стрічками, вирізані вручну сніжинки, затишні чашки, снігові кулі, в'язанка дров, шкарпетки та рукавички, свічки та аромалампа, яка наповнить будинок запашним запахом хвої. Для цього вам знадобиться пару крапель ефірної олії ялиці, сосни або ялівцю. Обіграйте цю композицію гірляндами та підсвічуванням.
Гірлянди своїми руками
Гірлянди - також невід'ємний атрибут новорічної атмосфери. Ви можете вибрати як гірлянди, що світяться, мішуру, так і створити щось своїми руками. А, можливо, виготовити унікальні, пам'ятні та душевні гірлянди всією сім'єю.
● Одне з найпростіших, але водночас красивих та універсальних рішень — гірлянди з шишок. Кожну шишечку попередньо зануріть бочком у білу акрилову фарбу або покрийте штучним снігом. Прикрасити такою гірляндою можна вікна, підвіконня, стіни, полиці та дверні отвори.
● Надає широкий простір для фантазії такий чудовий матеріал, як фетр. З нього без особливих зусиль можна пошити ялинкові іграшки та елементи гірлянди. З нього ж ви можете вирізати фігурки Санти, оленів, сніжинки та ялинки. Смішно виглядає гірлянда, зібрана з різних деталей одягу Санти: чобіток, шапки, шубки, штанів і рукавиць.
● З картону, паперу і того ж фетру можна вирізати літери, з яких складеться чудова святкова гірлянда.
● Варіант для ласунів - гірлянда з пряників. Вони можуть мати форму чоловічків, шкарпеток, ялинок та сердечок. Яку б форму ви не вибрали, така гірлянда, поза сумнівом, підкорить усі серця. Але є один істотний мінус - дуже скоро деякі елементи можуть виявитися з'їденими домочадцями.
Різдвяний вінок
Традиційний різдвяний вінок зазвичай роблять з ялинових гілок, які доповнюють кулями, стрічками, шишками та горіхами. Вінок можна повісити на вхідні двері, розташувати на підвіконні або столі, прикрасити їм стіну або вікно. Вінок виготовити можна не тільки з гілок, але й інших незвичайних матеріалів. Наприклад, використовуйте винні пробки, шкаралупу волоських горіхів, жолуді, нитки та мішковину. Ви здивуєтеся, але реалізувати ваш задум допоможуть і зовсім несподівані речі: сухі макарони, розкриті коктейльні парасольки, маленькі надувні кулі, штучне хутро, зефір, гудзики, мох. Словом, жодних обмежень для вашої фантазії тут немає!
Якщо рукоділля не ваш коник, можна скласти вінок з гірлянд, що світяться. Це дуже ефектно.
Сервірування святкового столу
Як же приємно зустрічати Новий рік у колі рідних та близьких людей! Святкова вечеря за столом, повним найсмачніших страв, мало кого залишить байдужим. Але дбаючи про смакові якості страв, не забувайте про їхнє цікаве оформлення, а також сервірування столу. Так, ви можете скласти кілька цікавих композицій власноруч або замовити букет з доставкою у Києві.
Прикрашаючи страви, дотримуйтесь єдиної загальної концепції. Якщо ви обрали основну новорічну чи різдвяну тематику, не відступайте від неї у всьому, починаючи від серветок і закінчуючи тортом, який можна доповнити пряниковими чоловічками, смугастими карамельними тростинами, паличками кориці, ягодами. Щедро присипте все цукровою пудрою, яка так схожа на сніг. Для декору салатів та основних страв використовуйте гілочки розмарину, що нагадують ялинові, часточки мандаринок. Салати можна викласти у формі ялинки, циферблату годинника, шапки Санта Клауса або ялинкової кулі. Якщо ви плануєте подавати запечену качку, прикрасьте її кружальцями апельсина, ягодами журавлини, гвоздикою та анісом. Оформити святковий стіл можна і в стилі тварини наступного року за східним календарем. Головне, не бійтеся фантазувати. Порадують гостей маленькі ялинки, складені з імбирного печива або кружечків апельсина, зафіксовані на бамбуковій паличці. Доповніть це розкіш зірочкою анісу в самому верху.
Дуже оригінально виглядає букет у чашці, композиція з гілок, горіхів та шишок на блюді, доповнена високими свічками. Не менш чудова ідея — насипні свічки, які розміщені в прозорі колби або банки, прикрашені стрічками. Все це доповнить ваші страви, зробить святковий стіл оригінальним та незабутнім.
Ідеї для творчості
● Як відомо, подарувати квіти завжди чудове рішення для будь-якого свята, Нового року в тому числі. І ви можете букет замовити, довірившись професійним флористам, або скласти композицію власноруч. Зокрема, вам під силу зібрати композицію з бавовняних квітів, зроблених самостійно. Для цього знадобиться зовсім небагато елементів: кілька каштанів у стулках, кілька гілок. Стулки каштанів слід підсушити в духовці, потім видалити наждачним папером голки і злегка відшліфувати. Після цього стулки потрібно пофарбувати, наприклад, в колір темне золото. За допомогою клею створіть чашоложу, з вати сформуйте квітку і розмістіть її в чашоложі, приклейте ніжку. Такі квіти можна використовувати для різних квіткових композицій, доповнювати ними різдвяні вінки і просто ставити у вазу.
● Вироби з апельсинів. Апельсини, немов маленькі сонечки, покращують настрій у найсіріші дні. Вони ж дарують нам корисні вітаміни та мікроелементи. З апельсинів дуже просто створити найрізноманітніші вироби, які прикрасять ваш будинок у новорічні свята. Це може бути свічник із апельсинової кірки, гірлянда, зібрана з гуртків апельсина, доповнена листям та ягодами. Також з гуртків виходять неймовірні різдвяні вінки та ялинкові іграшки. Для того, щоб створити ефектний свічник для свічки, складіть у звичайну скляну баночку кружечок апельсина, пару гілок розмарину, шишки, стручки кориці, червоні ягоди. Залийте все це водою, а зверху розмістіть свічку. Якщо новорічний настрій у вас асоціюється не тільки з ароматом хвої, але й цитрусових, використовуйте апельсин як ароматизатор, вставивши в шкірку палички запашної гвоздики.
До речі, прикрашати можна не тільки звичні нам предмети, чи то стіл чи підвіконня. Придивіться уважніше: у вашій оселі є ще багато місць, яким можна додати яскравих фарб! Наприклад, декорувати не лише святковий стіл, а й стільці, повісивши на спинку стрічки, іграшки та ялинові гілочки.
Зверніть увагу на люстри і стелю — чи не потребують вони цікавого декору гірляндами чи нитками намистин?
Прикрасити можна і передпокій, наприклад, розвісивши іграшки, банти та дзвіночки на гачки для одягу. Якщо ви не боїтеся клопоту, то розмалюйте вікна штучним снігом. До речі, розписати можна також інші скляні поверхні в будинку, будь то дверцята серванта або дзеркало у ванній.
Не забувайте про текстиль: це може бути скатертина з новорічними або різдвяними мотивами на стіл, в'язані або розшиті подушки на диван, затишний плед, ошатні серветки. А, можливо, ви так любите це свято, що у вашому арсеналі є особливі, зимові фіранки на вікна?