Новорічний зелений настрій. Які рослини роблять ваш декор особливим
Новий Рік – це час, коли кожен дім, кожна квартира змінюються, розквітаючи святковими вогниками та виблискуючи новорічними прикрасами. І, звичайно, ялинки, вінки, флористичні композиції… Останнім часом багато людей намагається використовувати, так би мовити, багаторазові елементи новорічного декору – штучні дерева, фабричним способом виготовлені вінки тощо. Насамперед це пов'язано з екологічними міркуваннями, людям шкода занапащених дерев, і їх можна зрозуміти. Але інший бік медалі – це відсутність обволікаючого аромату хвої, та й взагалі деяка безжиттєвість новорічного декору. У цій статті блогу Украфлора ми пропонуємо своїм читачам альтернативні способи прикраси оселі, в яких жодна рослина не постраждає, а новорічна атмосфера при тому залишиться впізнаваною. Ба більше, вона стане особливою та креативною!
Заміна ялинці
Новорічне дерево – обов'язковий атрибут оздоблення на зимові свята. За традицією воно має бути хвойним та мати відносно трикутну форму. Ми пропонуємо звернути увагу на рослини в горщиках, і в першу чергу – на кипарисовик (Chamaecyparis). Існують його кімнатні форми, здатні існувати усередині приміщення, як звичайні домашні рослини. Кипарисовик зовні схожий на кипарис (Cupressus), проте має набагато «зговірливіший характер», ніж його примхливий родич. До переваг кипарисовика також належать:
- витончені гнучкі гілочки з неколючою хвоєю, що чудово піддаються формуючій обрізці;
- чарівний аромат хвойника;
- здатність очищати повітря краще за переважну більшість інших рослин;
- доступна ціна.
Кипарисовик у горщику буває як мініатюрним, так і великорозмірним, що дозволяє підібрати деревце під будь-яке приміщення та будь-який дизайн інтер'єру. Спосіб прикрашання – абсолютно довільний, при цьому прикрашати доцільно не лише саме деревце, а й декорувати горщик. Ваша унікальна «ялинка» виглядатиме ефектно і приголомшливо креативно!
При використанні кипарисовика слід враховувати, що ця рослина потребує зимівлі, тобто, для благополучного росту і розвитку взимку їй необхідно перебувати в приміщенні з температурою +12-15 °C. Перебування кипарисовика в теплі на новорічні свята не повинно тривати довше 1 тижня, після чого рослину слід повернути на постійне місце зимівлі (засклений балкон, лоджію, терасу тощо). А з настанням тепла деревце знову переміщається всередину оселі, де чудово почувається до наступної зими. Таким чином, у власника кипарисовика є багаторазова ялинка і одночасно – прекрасна кімнатна рослина, здатна ефективно очищати повітря.
Прикраса святкового столу
Підтримати креативну «ялинку» може флористична композиція на столі, також створена відповідно до еко-концепції, для чого знадобиться найноворічніший з усіх букетних квітів – амариліс. Це схожа на лілію цибулинна рослина з дуже великими квітками зірчастої форми червоного, білого або рожевого кольору. Природним декором квітів є довгасте яскраво-зелене листя, що буквально дихає свіжістю. Тобто саме те, що відповідає вимогам до різдвяного та новорічного декору.
Взимку купити квітучий амариліс у горщику – не проблема. Вдома його слід пересадити з горщика для транспортування в широкий низький посуд з відповідним ґрунтом і красиво задекорувати землю хвойними гілочками, – наприклад, того ж кипарисовика, пагонами евкаліпта, сухоцвітами, шишками тощо. Розміщені на столі одна або кілька таких композицій створять неповторну святкову атмосферу, яка надовго запам'ятається гостям та господарям оселі. А після свят амариліс пересаджують у постійний глибокий горщик, де він продовжить своє життя, тішачи власників новим пишним цвітінням.
Як бачите, створити новорічний «зелений» настрій досить нескладно, головне – це підійти до поставленого завдання креативно. Ми це зробили на прикладах кипарисовика та амарилісу, проте це можуть бути й інші рослини. Дайте волю своїй фантазії, а магазин Ukraflora готовий допомогти Вам у реалізації найсміливіших ідей!