Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Квіти та їх використання у кулінарії: рецепти страв із квітами

Дата: 08.03.2024Переглядів: 810Коментарі: 0
Квіти та їх використання у кулінарії: рецепти страв із квітами

Квіти... Вони зачаровують нас своїми формами, різноманіттям барв, ніжними ароматами. Ми із задоволенням прикрашаємо ними оселі, даруємо близьким, але рідко замислюємося про те, що їх можна… з'їсти! Так-так, квіти не тільки гарні, але й смачні, а деякі ще й корисні. У цій статті блогу Украфлора ми відкриємо завісу над секретами квіткової кухні, познайомимо з історією використання квітів у кулінарії, поділимося оригінальними рецептами, а також надихнемо вас на створення власних «квіткових шедеврів».

Квіти у кулінарії: традиція завдовжки мільйонів років

Традиція вживати квіти в їжу сягає корінням у доісторичне минуле людства. Ще до появи на землі Homo sapiens наші прабатьки-примати із задоволенням ласували не лише солодким нектаром та пилком, а й власне квітами, про що свідчать палеонтологічні знахідки. Тож квіти у кулінарії – це не модна та екстравагантна новинка, а скоріше повернення до витоків.

Давні цивілізації також цінували смакові та цілющі властивості квітів. Наприклад, у Стародавньому Єгипті квітки лотоса та троянди використовувалися для приготування десертів та напоїв. У Римі та Греції фіалки, настурції та кульбаби додавали до салатів, а пелюстками троянд щедро прикрашали святкові страви. У середньовічній Європі квіти застосовувалися переважно для ароматизації страв та напоїв.

З традицій минулого до наших днів збереглося не тільки використання рослин у якості спеції та приправ, але також і рецепти страв з квітами, зустріти які можна у кухнях багатьох країн світу.

Підготовка квітів

Перед використанням квітів у кулінарії насамперед слід переконатися, що вони їстівні, почитавши описи в Інтернеті. Збирати сировину потрібно далеко від доріг та забруднених місць і в жодному разі не використовувати пелюстки з магазинних букетів, оскільки у процесі їх вирощування та при транспортуванні можуть застосовуватися хімічні компоненти. Потім слід діяти так:

  1. Промийте квіти під проточною водою, щоб видалити пил та комах.
  2. Обріжте неїстівні частини – стебла, тичинки, маточки (у кожному окремому випадку це будуть різні частини).
  3. Розкладіть бутони та пелюстки на паперовому рушнику і дайте їм трохи підсохнути.

Пелюстки деяких квітів, згідно з рецептами, подрібнюють для більш рівномірного розподілу смаку та аромату, для чого використовують ніж, ступку або блендер.

Квіткові страви для гурманів

  • Салат із настурцією. Пікантні, трохи перечні на смак квітки та листочки свіжої настурції у поєднанні з помідорами, огірками та болгарським перцем, приправлені оливковою олією та лимонним соком. Яскрава та візуально приваблива страва, справжній феєрверк смаку!
  • Тарталетки з трояндою. Хрусткі тарталетки наповнюють кремом із вершкового сиру та подрібнених пелюсток троянд. Вишукана страва стане справжньою окрасою столу.
  • Курча з фіалками. Нарізані квітки фіалки додають у цибульне пасування, після чого запікають курча в отриманому соусі, додавши в нього вершки. Золотисті шматочки курки у соусі кремового кольору та вкраплення яскраво-фіолетових фіалок виглядають дуже незвичайно і вельми приємні на смак.
  • Смажені лілейники. Пелюстки лілейника з додаванням ароматного часнику та пряного імбиру, смажені у фритюрі, – чудовий гарнір або самостійна страва. Для пікантності до готової страви додають соєвий соус або кунжутну олію.
  • Запечені тюльпани. Бутони тюльпанів, замариновані в оливковій олії з додаванням спецій і трав, запікаються у духовці. Бутони мають ніжний, солодкувато-горіховий смак з нотками ванілі, а їхня текстура нагадує печену картоплю або спаржу.
  • Лазанья з гарбузом та квітками цукіні. Квітучі бутони цукіні обсмажують в оливковій олії з цибулею та часником. Гарбузове пюре на листі лазаньї накривають шаром сиру ricotta, змішаним з пармезаном, потім обсмаженими рослинами і знову тістом. Ароматна страва запікається у духовці.
  • Десерт із мальвами. Солодкі ягоди малини, повітряне суфле та ніжні пелюстки мальви (подрібнені чи цілі) – це райська насолода для гурманів. А якщо полити десерт сиропом із квіток мальви, ви відчуєте справжній кулінарний екстаз.
  • Варення з кульбаб. Для варення знадобляться молоді квітки кульбаби без стебел і листя. Лимонний сік додасть кислинку і усуне природну гіркоту, а мелений імбир забезпечить гарному золотисто-бурштиновому варенню пікантний смак.

Як бачите, квіти – це не лише краса, а й смачний, ароматний, а іноді й екзотичний інгредієнт оригінальних рецептів. Відкрийте для себе світ кулінарних шедеврів, де розпускаються смаки троянд, фіалок, мальв та тюльпанів! Ukraflora бажає вам смачного!

Повязані товари

Повязані статті

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call