Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Гортензія, як доглядати?

Дата: 27.12.2022Переглядів: 1283Коментарі: 0
Гортензія, як доглядати?

Розкішні кущі гортензій, увінчані пишними різнокольоровими шапочками зібраних у суцвіття невеликих квіточок, за всіх часів цінувалися садівниками всього світу. Ці рослини виглядають на диво аристократично, а сад, де оселилися гортензії, набуває вигляду палацового парку. Однак щоб чагарник мав максимально презентабельний вигляд, необхідно забезпечити йому відповідний догляд, що включає низку обов'язкових заходів. Як правильно доглядати кущі гортензій, щоб цвітіння було регулярним і рясним, ми розповімо в цій статті блогу Украфлора.

Зростання та розвиток гортензії у відкритому ґрунті

Зазвичай, посадковим матеріалом служать живці або кущики віком 2-4 роки. При вирощуванні з черешка перше цвітіння настає приблизно через 4-5 років, коли кущ підросте, сформується та зміцніє. Старший і вже частково сформований саджанець, залежно від сорту, зацвіте через 2-4 роки, і його перше цвітіння буде «пробним» – скромним і не особливо виразним. Квітки можна обрізати садовим секатором, щоб рослина не витрачала на них сили, а зосередитися на зростанні та розвитку, власне, самого куща. Справді гарне та пишне цвітіння демонструють гортензії віком від 5 років. І відбувається воно лише за умови систематичного та грамотного догляду.

Правила догляду

Практично всі види та сорти гортензій вимагають схожого догляду. До обов'язкових заходів належать:

  1. Полив. Якщо рослина висаджена навесні, а погода сонячна та суха з температурою вище 16 °C, полив здійснюється щодня протягом 2 тижнів. Якщо температура нижче, поливати молодий кущик слід раз на 3 дні. Поступово кількість поливів скорочується до 1 разу на 10 днів, а у спеку – раз на 7 днів. Рослина вологолюбна, тому поливати її потрібно хоч і не часто, але рясно. З настанням теплої та сухої осені поливи не припиняються, щоб не знизити зимостійкість куща.
  2. Підгодівля. Весняну підгодівлю (мінеральні добрива з високим вмістом азоту) бажано зробити двічі: перший раз – як тільки зійде сніг і відтає ґрунт, другий раз – на початку вегетаційного періоду, коли починається рух соків. Якщо при посадці земля в ямі була щедро удобрена, значить, протягом 2 років цей тип підгодівлі не знадобиться. Надалі, коли зав'язуються бутони та починається цвітіння, використовують калійно-фосфорні добрива. Востаннє у сезоні гортензію підгодовують у вересні.
  3. Розпушування. Розпушувати ґрунт необхідно для поліпшення аерації (насичення повітрям) кореневої системи. Земля трохи спушується навколо куща приблизно на 5 см углиб після кожного поливу або дощу.
  4. Мульчування. У гортензії поверхнева коренева система, тому вона потребує додаткового захисту: влітку від перегріву та надмірного випаровування вологи, восени від вивітрювання, взимку від перемерзання. Крім того, мульча перешкоджає зростанню бур'янів та захищає від шкідників. Використовувати можна торф, тирсу, дроблену кору, хвою, причому остання ще й підкислює ґрунт, що для гортензії дуже корисно. Зазвичай мульчують ґрунт відразу після посадки, хоча можна це зробити і пізніше, але обов'язково до осінніх заморозків.
  5. Обрізка. Обов'язковий захід, спрямований на підтримку естетичного вигляду та оздоровлення куща. Обрізка, що формує, проводиться восени (чагарник обрізається до половини його висоти), а санітарна – навесні (видалення сухих і слабких пагонів), причому робити це потрібно до того, як рослина «прокинеться».

Важливо! За такою схемою проводиться обрізка деревоподібної і волотистої гортензії, але в жодному разі не крупнолистової, оскільки у неї бутони розвиваються на торішніх пагонах, тоді як у інших видів – на пагонах поточного року. Таким чином, у крупнолистової гортензії торішні пагони слід зберігати, а обрізати тільки ті, що цвіли цього літа. З тих же причин крупнолистова гортензія потребує укриття на зиму, адже її вже закладені бруньки можуть не пережити морозів.

Про видові особливості гортензій, терміни їх цвітіння та способи розмноження читайте у статтях блогу Ukraflora.

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call