Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Гладіолус, як і коли садити?

Дата: 08.12.2022Переглядів: 6195Коментарі: 0
Гладіолус, як і коли садити?

Складно собі уявити, що з невеликої і на вигляд непоказної цибулини за пару місяців виросте велика, а часом і гігантська (до 120 см заввишки!) квітка. Тим не менш, поціновувачі гладіолусів спостерігають це диво щороку. Заселений шляхетними гладіолусами квітник виглядає надзвичайно ефектно і барвисто, проте, щоб досягти бажаного результату, необхідно подбати про це заздалегідь. Як організувати посадку гладіолусів за всіма правилами, ми розповімо в статті блогу Украфлори.

Цибулина гладіолуса

Гладіолус належить до групи цибулинних рослин, його коренева система являє собою округлу, трохи плескату зверху бульбоцибулину з багатьма корінцями, «одягнуту» в плівково-лускату оболонку. На боках цибулини утворюються 1-2 бульбобруньки (дітки), які, разом з материнською цибулиною, є вегетативними органами розмноження гладіолуса. Бульбоцибулина існує в циклічному режимі, періоди активної вегетації (весна, літо) змінюються періодами спокою (осінь, зима), протягом чого її життєві сили відновлюються. У зоні помірного клімату восени цибулини гладіолуса необхідно викопувати, щоб уникнути переохолодження, стресу і навіть загибелі рослини. Зберігають їх у прохолодному, затемненому місці, а коли настає весна, починають готувати до висадки у відкритий ґрунт, що зазвичай у нашій кліматичній зоні відбувається із середини квітня до початку травня, залежно від клімату, погоди та сорту квітки.

Вибір місця

Гладіолуси досить непримхливі, проте, щоб отримати гарне цвітіння, деякі умови мають ретельно виконуватися.

  1. Освітленість. Ця квітка світлолюбна, на затіненій ділянці вона цвісти не стане або цвістиме вкрай мізерно. Особливо слід уникати затінення з південного та східного боку.
  2. Ґрунт. В ідеалі це чорнозем, також підходить легкий суглинок чи супіщаник. У надмірно глинистий ґрунт додають пісок, у важкий ґрунт – перегній чи компост. Ґрунт має бути слабокислим за хімічною реакцією.
  3. Сусідство. Для того щоб волога при поливі діставалася квітам, рекомендується висаджувати їх не ближче 3-5 м від дерев або чагарників.

З осені обрану ділянку необхідно очистити від бур'янів, перекопати на глибину 1-2 штика лопати і внести калійно-фосфорні добрива.

Важливо! Кожні 3-5 років необхідно підбирати нову ділянку під гладіолуси, оскільки вони досить сильно виснажують землю.

Підготовка цибулини

Якщо є абсолютна впевненість у якості посадкового матеріалу, даного етапу можна уникнути. Якщо ж потрібно підштовхнути цибулини до пробудження, а також захистити їх від можливих захворювань, робиться це так:

  1. Яровизація (обробка сонцем). За 2-4 тижні до посадки цибулини дістають зі зберігання, очищають від старої луски і розкладають кореневим горбком вниз у прохолодному (+16-18 °С) світлому місці без прямого потрапляння сонячних променів. У такий спосіб стимулюються ростові процеси та прискорюється майбутнє вкорінення рослини.
  2. Через 2-4 тижні, коли з'являться зачатки корінців, а паростки трохи витягнуться, готову до посадки цибулину необхідно обробити фунгіцидами (профілактика гнилей) та інсектицидами (захист від шкідників) за інструкцією.
  3. Оброблені цибулини бажано занурити у розчин стимулятора росту на 10-12 годин.

Порада! Садівники з досвідом часто використовують для захисту та профілактики посадкового матеріалу часникову воду. 300 г пропущеного через м'ясорубку часнику заливають 10 л води, добре настоюють та занурюють у проціджений настій цибулини на 2 години.

Посадка

Коли земля прогріється до +10 °C на глибину половини штику лопати (у Центральній Україні це зазвичай середина-кінець квітня, на півдні – дещо раніше), настав час висаджувати цибулини у відкритий ґрунт.

  1. Необхідно ще раз перекопати ділянку, вибрати бур'яни, що залишилися, внести азотні добрива і розрівняти землю граблями.
  2. Викопати лунки на відстані 15 см одна від одної глибиною, що дорівнює 3-4 діаметрам цибулини. Злегка зволожити їх зсередини.
  3. Насипати у кожну лунку шар піску (1-2 см), посадити цибулину, присипати її піском, а потім землею. «Піщана сорочка» на початковому етапі вкорінення захистить «роздягнуту» цибулину та її ніжні корінці від грубого зіткнення з ґрунтом.

До того, як з'являться перші сходи, а це трапиться приблизно через 2 тижні, догляд зводиться до легкого зволоження ґрунту приблизно на 2-3 см углиб. Початок цвітіння гладіолуса залежить від сорту та строків посадки. Детальніше про особливості цвітіння буде розказано у відповідній статті блога Ukraflora.

 

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call