Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Гладіолус, коли цвіте?

Дата: 17.12.2022Переглядів: 2554Коментарі: 0
Гладіолус, коли цвіте?

Ця благородна квітка є загальною улюбленицею садівників. Вона має безліч переваг, але головні з них – це чудовий вид ділянки, заселеної гладіолусами, і можливість милуватися цією красою доволі тривалий час. З даної статті блогу Украфлори ви дізнаєтеся, як домогтися того, щоб квітник не пустів, а на зміну гладіолусам, що відцвіли, розпускалися нові, різноманітні у своїй мальовничості бутони.

Знайомство з рослиною

Гладіолус (Gladiolus) відноситься до групи бульбоцибулинних багаторічників. Свою назву він отримав від латинського gladius, що в перекладі означає «меч», завдяки формі листя – довгого (до 80 см у сортів-гігантів), вузького, загостреного на кінцях. Загальна риса всіх сортів гладіолусів, що розводяться в культурі, – це стрункість контуру, елегантність і величний вигляд квітки. Дикі форми, поширені у Середній та Південній Європі, Африці, на Мадагаскарі, у Середній Азії, частіше називають косариками, а всі культурні сорти є їх гібридами та виділені в окремий вид – Gladiolus hybrydus hort.

Залежно від сорту, гладіолуси бувають від 50 до 150 см заввишки, розміри суцвіть – від 25 см у довжину у сортів «міні» до 120 см у гігантів, сама квітка від 6,5 до 21 см у діаметрі, відповідно. У середньому суцвіття містить від 16 до 25 бутонів, вони розкриваються від нижніх до верхніх по черзі. Відкритих одночасно бутонів зазвичай від 5 до 12. Забарвлення найрізноманітніше і цілком залежить від сорту.

За термінами цвітіння гладіолуси поділяються та маркуються таким чином:

  • ранні (Р), серед яких дуже ранні (ОР) та середньоранні (СР);
  • середні (С);
  • пізні (П), серед яких середньопізні (СП) та дуже пізні (ОП).

Найраніші сорти зазвичай починають цвітіння на початку-середині липня, а найпізніші відцвітають до початку жовтня. Але не тільки сортова приналежність впливає на строки цвітіння, не меншою мірою це залежить від дати посадки рослини. Це і дозволяє домагатися того, щоб одні сорти гладіолусів змінювали інші, а цвітіння тривало безперервно весь сезон.

Залежність цвітіння від термінів висадки

В Україні цибулини гладіолусів висаджують у відкритий ґрунт приблизно із середини/кінця квітня. Точніший маркер – це температура ґрунту, він має прогрітися до +10 °C приблизно на глибину 12 см (половина штику лопати). Ще один народний спосіб визначити термін посадки – це спостереження за березами: якщо листочки на них почали розпускатися, значить, гладіолуси можна сміливо саджати.

Залежно від приналежності до групи, цвітіння настає

  • у ранніх сортів – через 72 дні від дати посадки;
  • у середніх – через 83 дні;
  • у пізніх – через 95 днів.

Цвітіння кожної рослини відбувається один раз на рік і триває приблизно півтора-два тижні.

Терміни та якість цвітіння можуть коливатися залежно від умов на ділянці. Гладіолуси люблять світло, тому затінення, особливо зі східного боку, зазвичай подовжує термін до початку цвітіння, а затінення з півдня може призвести до того, що воно зовсім не настане. Крім того, важливо правильно доглядати квіти (поливати, підгодовувати, прополювати) і робити це потрібно, як тільки з'являться перші сходи, тобто приблизно через 2 тижні після висадки цибулин. Ну і, безперечно, на весь процес вегетації впливає якість посадкового матеріалу. У магазині Ukraflora можна купити бульбоцибулини гладіолусів, імпортовані з Європи, які утримуються у повній відповідності до встановлених правил зберігання.

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call