Гіпсофіла, як засушити?
Чарівний кущик ажурної гіпсофіли, вкритий, немов зірочками, мініатюрними квітками – це чудовий живий декор, що використовується для аранжування букетів, а також для створення інтер'єрних композицій. Важливою властивістю рослини є те, що при висиханні вона мало змінюється. А це означає, що засушену гіпсофілу зручно використовувати і у свіжих букетах, і в зимових ансамблях сухоцвітів. З цієї статті Украфлори Ви дізнаєтеся, як правильно висушити квітку, щоб вона максимально зберегла свої декоративні якості.
Заготівля матеріалу для сухоцвіту
Для засушування найкраще підходить гіпсофіла волотиста (Gypsophila paniculata), вона ж перекотиполе або лищиця, з дрібними (до 0,5 см) білими квіточками. Сировинною основою для сухоцвіту є тільки здорові екземпляри без наявних дефектів. Зрізання повинне проводитися в суху погоду приблизно в районі полудня, коли ранкова роса повністю просохне, а бутони розкриються. Зрізати рослини потрібно так, щоб у них залишалося довге стебло, яке знадобиться в процесі сушіння. Нижнє листя слід видалити, щоб збільшити швидкість висихання.
3 способи створення сухоцвіту
Спосіб №1 (вологий)
- Налийте у вазу або будь-яку іншу скляну посудину води стільки, щоб стебло занурювалося в неї не більше ніж на 5 см.
- По мірі висихання рослини піддавайте води так, щоб рівень постійно залишався незмінним.
- Коли настає повне висихання, обріжте гострими ножицями стебло до бажаної довжини.
Спосіб №2 (без води)
Для цього способу знадобиться добре провітрюване затінене і відносно прохолодне (до 18-20 ° C) місце, наприклад, горище.
- Розділіть гіпсофілу на нещільні пучки з 2-3 гілок і скріпіть кожен з них товстою ниткою, мотузкою або шнурком.
- Розвісьте пучки на мотузці так, щоб вони не торкалися один одного та стін. Чим ближче рослини розташовані одна до одної, тим вищий ризик того, що вони почнуть гнити. Підвішувати пучки потрібно квітами донизу.
- Приблизно через 5 днів гіпсофіла висохне. Якщо її в цей час не зняти, якість сухоцвіту помітно погіршиться, він пересохне і стане ламким.
Спосіб №3 (стабілізація)
Щоб сухоцвіт був не лише красивим, а й еластичним, його можна стабілізувати.
- У скляній ємності розведіть 70 г гліцерину в 350 г окропу, ретельно перемішайте і трохи остудіть. Розчин може бути більш концентрованим, але тоді квітки втратять білизну.
- Поставте в розчин очищену від нижнього листя гіпсофілу. Протягом 3 днів рідина буде «випита» рослиною майже до дна.
- Отриману заготовку повісьте на просушування так, як описано у попередньому способі.
Суха гіпсофіла в народній медицині
Як лікарський засіб в першу чергу використовується корінь рослини, який має антимікробну, відхаркувальну, противокашльову, протизапальну властивості, а також є знеболюючим, проносним та блювотним. Крім того, повідомляється про можливість застосовувати гіпсофілу як засіб боротьби з лейкозом, оскільки в цій рослині містяться сапоніни – органічні сполуки з активними властивостями, що вбивають ракові клітини. Для використання з лікувальною метою кореневища найкраще викопувати після цвітіння під час дозрівання плодів. Сировина піддається прискореному сушінню, щоб кількість сапонінів у ньому не знижувалася.
Таким чином, пишний кущ з симпатичними мініатюрними квіточками-зірочками здатний не тільки цвісти в саду або прикрашати собою літні та зимові букети, але й приносити цілком практичну користь. Про те, як вирощувати гіпсофілу, ви зможете дізнатись зі статті блога Ukraflora.