Гіацинт, як доглядати у горщику?
Квітучі горщикові гіацинти, зазвичай, купують у магазині або отримують їх у подарунок як живий букет. Звичайно ж, хочеться, щоб у домашніх умовах яскрава, колоритна квітка збереглася якомога довше, тому їй потрібно забезпечити утримання, максимально наближене до його природного існування. Тільки в цих умовах цвітіння буде довгим, а самі квітки свіжими та естетичними, інакше гіацинт швидко зав'яне, оскільки є досить примхливим в умовах кімнатного утримання. Як створити квітучому гіацинту максимально комфортні умови, ви дізнаєтеся з цієї статті блогу Украфлори.
Як влаштувати гіацинт на новому місці
При переміщенні будь-яка рослина, особливо квітуча, відчуває стрес. Ваше завдання – допомогти гіацинту адаптуватися на новому місці з мінімальними втратами.
- Пересаджування. Зазвичай, магазинна квітка знаходиться у маленькому горщику, а частина цибулини височить над рівнем ґрунту, внаслідок чого створюється враження, що рослині тісно. Це не так, адже в процесі цвітіння цибулинні отримують живлення, власне, з цибулини, відповідно об'єм горщика не має значення. Пересаджувати квітучий гіацинт не потрібно!
- Освітленість. Гіацинти на диво світлолюбні, знадобиться вибрати саме освітлене місце в приміщенні, а якщо квітка потрапила до будинку взимку або напровесні, доцільно досвічувати її штучним світлом. Якщо за вікном вже травень, гіацинт потрібно захистити від прямих сонячних променів.
- Температура. Щоб продовжити цвітіння, потрібна прохолода. Відповідно, квітку слід тримати подалі від опалювальних приладів. Оптимальні для квітучого гіацинту температурні показники в межах 15-20°С. Потрібно також врахувати, що ця квітка не терпить протягів, але любить провітрювання.
- Вологість. У цьому питанні гіацинт невибагливий, додаткове зволоження у вигляді обприскування або розпилення вологи в повітрі йому не потрібні. Шкоди може завдати лише надмірна сухість у приміщенні, у цьому випадку бруньки частково засохнуть, не розпустившись, а кінчики листочків почорніють.
Правила догляду
Доглядати квітучий гіацинт зовсім не складно, його потрібно лише правильно поливати. Ґрунт необхідно підтримувати у вологому стані, не допускаючи застою вологи. Поливати слід дуже акуратно, щоб бризки не потрапляли на квіти, а струмінь на цибулину. Тобто, поливати потрібно сам ґрунт по периметру горщика. Дуже добре, якщо полив здійснюватиметься дощовою або підігрітою до кімнатної температури талою водою. Один раз гіацинт можна підгодувати спеціалізованим добривом для цибулинних квітів.
Прогнозувати скільки протримається квітучий гіацинт досить складно, оскільки невідомо на який день цвітіння він куплений. Загалом же тривалість цвітіння у нього невелика, приблизно два тижні.
Після цвітіння
Коли цвітіння припиняється, виникає питання – що робити далі? Скажімо відразу, продовжити своє життя в горщику навіть після пересадки у більшу ємність та заміни ґрунту магазинний гіацинт не зможе. Причина полягає в тому, що для продажу ці квіти піддаються вигонці, тобто їх штучно стимулюють до цвітіння в невластиві для рослини терміни. Після такого інтенсивного розвитку цибулина сильно виснажується, їй потрібне відновлення, що можливе лише у відкритому ґрунті. Як садити та як вирощувати гіацинти на садовій ділянці буде розказано у відповідних статтях блогу Ukraflora.