Гіацинт, коли садити?
Невеликі, акуратні, яскраво забарвлені гіацинти розквітають одними з перших серед садових рослин. Щоб весняне цвітіння відбулося успішно, слід про це подбати заздалегідь, а саме, провести підготовку посадкового матеріалу та місця для посадки, а також визначитися з термінами. У цій статті блога Украфлори буде розказано про те, як провести підготовку та посадку вчасно та за всіма правилами.
Посадковий матеріал
Гіацинт – цибулинна рослина, її листя та квітконоси виростають із цибулини, що знаходиться під землею. Після цвітіння надземна частина засихає, передаючи поживні речовини підземній частині. Залишати цибулини на клумбі до наступного сезону не можна з двох причин:
- по-перше, у наших широтах зими для гіацинтів надто холодні;
- по-друге, цибулинні рослини сильно виснажують землю, тому місце посадки бажано міняти.
Після цвітіння та засихання стебел та листя цибулини викопують, зазвичай це роблять на початку липня. Їх сортують, відбираючи найкращі, промивають, підсушують у тінистому місці протягом 7-10 днів, складають у негерметичну тару, після чого відправляють на зберігання до осені в прохолодне, темне, добре вентильоване місце. Кілька разів цибулини у контейнерах потрібно буде обприскати із пульверизатора. Приблизно до середини жовтня матеріал готовий до висадки у відкритий ґрунт.
Осіння посадка гіацинту
Коли життєві процеси завмирають і рослина входить у стан спокою, настає час посадки. У жовтні вже недостатньо тепло, щоб цибулина прокинулася і пішла в зріст, що призвело б до подальшого замерзання паростків, але й поки не надто холодно, тому вона встигне вкоренитися. При посадці потрібно дотримуватись наступних правил:.
- місце для посадки має бути рівним, без западин, щоб унеможливити застій вологи, що для гіацинтів згубно;
- лунки викопуються на відстані 15 см одна від одної на глибину рівну висоті 2-3 цибулин (що більша цибулина, тим глибша посадка);
- на дно лунок потрібно насипати близько 2 см піску, потім помістити туди цибулини, злегка полити їх, присипати землею і замульчувати місце посадки листям, лапником, тирсою, соломою, торфом.
У такому стані рослина проведе всю зиму, а навесні, коли мине загроза заморозків, мульчу треба прибрати. Гіацинт готовий до цвітіння.
Весняна посадка
Цей спосіб не надто природний для гіацинту, але також можливий, хоча є серйозний ризик, що квітка не візьметься. У цьому випадку місце для посадки готують восени, його розпушують та удобрюють. Навесні, після останніх заморозків проводиться висадка за тим самим принципом, але цибулини заглиблюються в землю тільки на ¾, верхівка залишається над землею, а перший полив проводиться через кілька днів.
Більш реалістичним способом є весняна посадка гіацинту, який до цього цвів у горщику в домашніх умовах, наприклад, до середини березня. Для цього у відцвілої рослини зрізується квітконос, а вся підземна частина з листям і земляною грудкою висаджується у відкритий ґрунт тоді, коли мине загроза поворотних заморозків. У лунки так само всипається пісок, крім того, піском присипається вся поверхня земляної грудки, у тому числі і бічна. Імовірність нового цвітіння висадженого в такий спосіб гіацинту досить висока.
Вирощувати гіацинти зовсім нескладно, догляд за ними зводиться до систематичного прополювання та розпушування ґрунту. Якщо ж ґрунт покрити мульчею, то й цього не потрібно, оскільки мульчування добре захищає від перезволоження та шкідників. Квіти потрібно буде лише поливати в саму посушливу пору. Пророщені цибулини для подальшого вирощування можна придбати в магазині Ukraflora.