Декор святковий стіл. Поради експертів.
Вибираємо скатертину
Красиве сервірування – це не тільки свідчення хорошого тону, а й ваша повага до присутніх за святковим столом. Звичайно, для сімейних свят ми все частіше вибираємо кафе та ресторани, але знання простих правил декору обіднього столу – це можливість внести більше естетики у повсякденне життя. Погодьтеся, навіть ранкова кава буде набагато смачнішою, якщо пити її з гарної чашки, сидячи за ошатно оформленим столиком.
Класична біла скатертина – основа для найрізноманітніших сервірувань, знайдеться практично в будь-якому будинку. Доповнити її можна напероном або вузькою столовою доріжкою з контрастної тканини, мішковини, мережива. З таким декором ваш обідній стіл щоразу виглядатиме по-новому. Доріжку часто доповнюють подтарельниками із тканини того ж кольору. Скатертини в клітинку, смужку, горошок, квіточку не менш популярні, адже вони відмінно перетворюють інтер'єр. Але, варто зазначити, що строката скатертина порахується тільки з однотонним посудом і передбачає мінімум декору.
Крім кольору скатертини, варто врахувати її розмір. Довга скатертина в підлогу виглядає шикарно, але завдає маси незручностей, а занадто коротка - виглядає безглуздо. Оптимальна довжина свису скатертини – 20 см.
У святковому сервіруванні можна обійтися і без скатертини, використовуючи тільки доріжку та подтарельники. У деяких стилях, таких як лофт або техно скатертина, зовсім не доречна. А якщо ви вирішили влаштувати вдома вечір суші – то можна обмежитись бамбуковими килимками.
Посуд та прилади
- Білий класичний посуд – найуніверсальніший варіант для будь-якого приводу;
- Посуд з квітковим принтом – гарно виглядає на однотонних бавовняних скатертинах. Відмінний варіант для сервірування у стилі кантрі;
- Білий посуд з геометричним принтом використовується для сервірування в скандинавському стилі;
- Стиль бохо - привід дістати вінтажні тарілки, чашки, графини, статуетки. І не обов'язково з одного сервиза.
- Глиняний та дерев'яний посуд – відмінний варіант для сервірування в етно та еко стилі.
Серветки
Який же декор обіднього столу без серветок? Паперові столові серветки розміщуються безпосередньо на тарілці або над вилкою. Чудернацькі способи складання «віялами і лебедями» в минулому, сучасні тренди передбачають максимальну простоту. Варіантів декору серветок безліч:
- обв'язати атласною стрічкою;
- прикрасити шнурком з тематичним декором: маленькими букетами, гілочками зелені розмарину або чебрецю;
- вкласти в спеціальні кільця для серветок. Можна придбати готові або зробити їх самостійно, нанизавши на тонкий дріт намистини та великий бісер.
Квіти
Як правило, ваза з букетом квітів ставиться по центру стільниці і створює умовну точку, що позначає вісь, по обидва боки від якої розставляються столові прилади.
Для круглого столу краще вибирати букети сферичної форми. На довгому прямокутному столі красиво виглядає флористична композиція в подовженому кашпо або кілька маленьких вазочок, побудованих по центру в лінію. Також елегантно виглядає на обідньому столі рослина горщика.
Альтернативою букету може бути декоративний вінок з живих або штучних квітів. Його можна розмістити по центру столу чи повісити над столом.
Свічки
Традиційно їх використовуються для вечірнього сервірування. Щоб ви не вибрали - канделябр з тонкими високими свічками, масивні циліндричні або круглі свічки в скляних свічниках, безліч крихітних свічок-таблеточок, - мерехтіння живих вогників створить за столом чарівну атмосферу затишку, тепла і душевності. Прозора ємність з наповненням
Сферична або кубічна ваза, наповнена яскравим драже, маленькими цукерками, кавовими зернами, декоративними скляними кульками – ефектна прикраса в інтер'єрі.
Ідеї флористичного декору святкового столу:
Будь-яке сервірування має бути виконане в єдиній концепції та певній колірній гамі.
накрийте стіл білою скатертиною, поставте по центру букет лаванди, прикрасьте маленькими букетиками серветки – і у вас вийде сервірування в стилі прованс ;
- розмістіть в центрі столу корч, прикрасьте стіл черепашками та паперовими корабликами-орігами – сервірування в морському стилі готове;
- дерев'яна нефарбована стільниця, доріжка із сірого льону, букет польових квітів у графині або скляній банці – просте сервірування у стилі кантрі;
- керамічний та дерев'яний посуд, скатертина з вишивкою, лялька-мотанка, букет із грон калини, створить атмосферу української етики.
- Декор відповідно до
часом року:
Влітку – букет садових або польових квітів, доповнений декоративними метеликами.
- Восени – букет з хризантем, та інших осінніх квітів, листя, грон горобини. Як декор можна використовувати також сезонні овочі, наприклад, маленькі декоративні гарбуза і патисони. Гарно виглядає на столі топіарій із жолудів.
- Навесні – букет з гілочок верби, дженестри та сезонних квітів – бузку, нарцисів, тюльпанів. Доповнити ансамблю можна фігурками пташок, квіткових фей.
- Взимку як декор актуальні букети з сукулентів, сухоцвітів, гілочок розмарину і суцвіття бавовни.