Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Чому не цвіте кала кімнатна?

Дата: 25.01.2023Переглядів: 6777Коментарі: 0
Чому не цвіте кала кімнатна?

Кали – чудові декоративні рослини, які успішно вирощують у саду та вдома, у кімнатних умовах. При всій своїй ефектності це досить невибагливі квіти, впоратися з їх вирощуванням під силу навіть квітникарям-початківцям. Однак часом трапляється так, що рослина дає пишну зелену поросль, але геть відмовляється цвісти. Іноді це пов'язано з низькою якістю посадкового матеріалу, але частіше з неправильними діями квітникаря. Якщо вирішити перше питання можна просто – купувати бульби у надійному місці, наприклад, у нашому магазині Украфлора, то друге питання потребує більш детального розгляду.

Знайомство з калою

Кали, що вирощуються в культурі, є багаторічниками з сімейства ароїдних. Дикі види, що для всіх існуючих сортів, ростуть в Африці. Цікаво, що їхня правильна ботанічна назва не кала, а зантедескія (Zantedeschia), а справжні кали (Calla), що ростуть у Північній півкулі на болотистих місцевостях, можна вирощувати лише у відкритому ґрунті, та ще й за дуже сприятливих обставин. Тим не менш, всі ці квіти зазвичай традиційно називаються калами, тому і ми станемо називати їх саме так.

Кали бувають кореневищні та бульбові, до перших належить вид Кала ефіопська (Calla aethiopica / Zantedeschia aethiopica) – висока, з величезними білими квітками, а до других – Кала Еліотта (Calla elliottiana / Zantedeschia elliottiana) з квітками в золотисто-жовтих тонах та Кала Реманні (Calla rehmannii/Zantedeschia rehmannii) з квітками в рожево-бордово-фіолетових відтінках. Нащадки всіх трьох видів чудово почуваються в горщику таі у відкритому ґрунті. У своєму природному середовищі – Африці кали цвітуть взимку, а зима Південної півкулі припадає на наше літо, відповідно, період цвітіння припадає на червень-жовтень (залежно від сорту та умов утримання). Але іноді цього не трапляється з різних причин.

Типові помилки при вирощуванні кал та їх виправлення

  1. Неправильне розташування. Нестача світла є найважливішою причиною відсутності чи неякісного цвітіння. Калам потрібно добре освітлене місце з притінення від прямих сонячних променів. У зимовий період, якщо кали не перебувають у стані спокою, знадобиться підсвічування, а ефіопській, яка може цвісти і в цей час, світло потрібне цілий рік.
  2. Недостатня вологість. Кали вологолюбні, в природі вони ростуть по берегах річок та боліт. У домашніх умовах їм потрібно створити схожі умови – вологість 70-80%, щоденні обприскування в період активної вегетації, регулярне протирання листя вологою губкою. При дуже сухому повітрі проблема вирішується утриманням квітки на піддоні, в яку покладено керамзит або сфагнум і налита вода, причому так, щоб вона не торкалася денця горщика.
  3. Недотримання температурного режиму. У вегетаційний період необхідно тепло (+20-24 °С), білим сортам потрібна температура трохи нижче (+18-20 °С). Під час підготовки до спокою для дозрівання підземної частини рослини температура приблизно 1,5-2 місяці має підтримуватися на тому ж рівні, а згодом плавно знижуватися до +10-12 °С. Потрібно враховувати, що всі кали дуже чутливі до протягів.
  4. Незбалансований полив. В активний період поливати кали слід рясно, особливо ефіопську. Індикатором служить верхній шар ґрунту, він не має пересихати глибше, ніж на 1 см у ефіопської (білої) кали та на 2-3 см у кольорових сортів. У період дозрівання бульб поливи скорочуються, а в стані спокою кольоровим калам він взагалі не потрібний.
  5. Неправильно підібране добриво. У період зростання надземної частини необхідні азотисті добрива, а перед та під час цвітіння знадобляться добрива з високим вмістом калію та фосфору та, навпаки, низьким азотом.
  6. 6. Неправильно організований період спокою чи його відсутність. Якісне і красиве цвітіння неможливе без відпочинку рослини, інакше корені-клубні виснажуються і стають нездатними породити що-небудь, крім зелені, та й ту не завжди. 2-3 місяці поспіль кімнатна кала має відпочивати у своєму горщику при низькій температурі, зазвичай це буває в період з листопада по лютий.
  7. Неконтрольоване розростання кореневої системи. Рослину слід щорічно пересаджувати, відокремлюючи під час пересадки від материнського бульби молоді бруньки (дітки), які за правильного догляду стануть новими рослинами.

За дотримання цих правил кала неодмінно порадує власника довгоочікуваним цвітінням. Як садити і як правильно доглядати горщикові та садові кали, читайте на сторінках блогу компанії Ukraflora.

 

Повязані товари

Повязані статті

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call