Чим зайнятися вдома на карантині? Корисні лайфхаки від
Крок перший: вдумлива підготовка
Гірший ворог у ситуації, що склалася - паніка. Паніка змушує хапатися за всі важливі справи одночасно, через неї не виходить сконцентруватися і ефективно працювати дистанційно. Основне джерело паніки – інтернет та телебачення. Варто обмежити доступ до соцмереж, звести перегляд новин до одного випуску на день, щоб залишатися в курсі справді важливих подій. У час займатися продуктивними вещами.
Крок другий: список справ
Списки справ вигадали не тільки для банального «мити посуд, зварити суп, пропилососити». Складіть список захоплень, на які завжди не вистачало часу, непрочитаних книг, нових серіалів, фільмів, улюблених комп'ютерних ігор. Туди запишіть знання, які хочеться підтягнути. Записані результати "брейншторму" відкладіть на пару годин. Повернувшись до списку, наголосіть на яскравому маркері того, чого хочеться/що потрібно найбільше. Починайте з цих пунктів.
Пам'ятайте: хапатися за кілька справ одночасно – шкідливо. Психологи радять виділяти на кожне важливе заняття 3-4 години на день. Тоді налагоджується ритм життя і надвечір є відчуття, що ви зробили достатньо. Але негайно пірнати з головою у вивчення нової мови цілодобово не варто. На те, чим ви не займалися, спочатку виділяйте від півгодини часу.
Крок третій: робота
Під час карантину багато українців вперше зіткнулися із явищем «роботи з дому». Комусь це подобається, а хтось не може зібрати волю в кулак і постійно відволікається на дрібні побутові завдання та вимоги домочадців. Перевірені поради, як працювати віддалено та ефективно:
1) Організувати зручне робоче місце. В ідеалі - окрему кімнату або хоча б опалювальний балкон з дверима, що щільно закриваються. Якщо їх нема, підійде і крісло. Головне, щоб ви чітко розділяли простір: тут я працюю, тут їм, а тут сплю. Так не здаватиметься, що життя перетворилося на суцільну роботу.
2) Домовитися з рідними. Постійне перебування вдома може створити враження, що ви є повністю у розпорядженні близьких. Зберіться разом і обговоріть графік: у який годинник вас не можна чіпати взагалі, тому що ви зайняті, а коли можна попросити вимити посуд або зайнятися дитиною.
3) Використовувати метод «Помодоро». Поставте на телефон спеціальну програму або заводьте звичайний будильник. Основний принцип: інтенсивно працювати протягом 15-30 хвилин, сигналом зробити перерву на 5-10 хвилин, потім знову працювати інтенсивно. До речі, цей метод добре спрацьовує і в офісі.
Крок четвертий: діти
Карантин варто сприймати як можливість приділити чадам більше уваги, разом займатися цікавими та корисними справами. Пам'ятайте, однак, що у вас має залишитися хоча б одна законна година на день, яку ви присвячуєте тільки собі. Відлежуйтеся у ванній, закривайтеся в кабінеті з серіалом або виходьте вигулювати собаку, але в ці мінімум 60 хвилин вам прописано самотність. А придумати заняття дітям, окрім вирішення домашніх завдань, можна за тим же принципом, який описаний на початку статті.
Крок п'ятий: спілкування
Навіть дуже замкнутим особистостям як повітря потрібна соціалізація. Вимушено відірвані від звичних тусовок та розмов на офісній курилці люди починають сумувати. Карантин – привід відмовитися від текстового листування з близькими та згадати справжні дзвінки. Зараз можна годинами висіти на телефоні, дистанційно вирішуючи з бабусею кросворди, або нарешті обговорити з другом ідею бізнесу. Не ризикуючи здоров'ям – своєю та дорогою людиною – відправте йому подарунок з кур'єром: квіти, смачну їжу або зроблену вручну листівку. Заздалегідь переконайтеся, що кур'єрська служба дотримується санітарно-гігієнічних норм – зараз про це пишуть на сайтах та в соцмережах компаній.
Крок шостий: корисні заняття
Є мінімум три корисні заняття, на які зазвичай не вистачає часу та сил:
1) Готування смаколиків. Карантин – гарна нагода налагодити режим харчування та переглянути раціон. Дістаньте з полиці «1000 і 1 рецепт європейської кухні», замовте доставку продуктів додому і присвятіть себе кулінарним експериментам.2) Домашній сад-город. Кімнатні рослини, що зачекалися пересадки, отримають бажану увагу. Навіть якщо ви ніколи нічого не вирощували, є шанс створити на підвіконні міні-город з салатом та іншою невигадливою зеленню. Корисно, смачно та медитативно. 3) Прибирання та прикраса будинку. Карантин вдало припав на міжсезоння, коли найкраще перебирати одяг, розгрібати завали на балконі та переставляти статуетки у шафі.
Товари для догляду за рослинами, насіння, горщики, самі рослини, а також декоративні предмети для дому ви можете замовити з доставкою в Украфлор. Наша кур'єрська служба працює в режимі посиленої безпеки: співробітники одягають медичні маски та захисні рукавички, транспорт для доставки щоденно дезінфікують. Ми організуємо доставку ваших замовлень до будь-яких дверей Києва та області.