Як створити ідеальний букет? Поради флористів
Вибираємо квіти
Головне правило ідеального букета - він повинен складатися з найсвіжіших рослин. Якщо ви не належите до тих, хто вирощує квіти на власній ділянці, то напевно вирушите до спеціалізованого квіткового центру. У магазині «Украфлора» представлений широкий асортимент зрізаних квітів та декоративної зелені, який порадує найвибагливішого покупця, а наші консультанти завжди допоможуть вам зробити вдалий вибір.
Ступінь свіжість кольорів не складно визначити самостійно за їх зовнішнім виглядом.
- Бутон троянди повинен бути пружним і закритим, а чашолистки розташовуватися вертикально, підтримуючи форму квітки;
- Тюльпани варто купувати в щільних закритих бутонах, тоді букет простоїть довше;
- Вибираючи ромашки, важливо переконатися, що вони мають зелену серцевину;
- Купуючи гербери, айстри, жоржини спробуйте легенько струсити бутон. Якщо пелюстки не обсипаються, то квіти свіжі;
- У лілії бутони повинні бути із зеленуватим відливом, без слідів пилку на пелюстках.
Але, у будь-якому випадку, перед тим як складати букет, квіти краще «реанімувати» у воді, попередньо підрізавши стебла гострим ножем.
Форма букета
Професійний флорист будь-яку оберемок квітів, гілочок і листя здатний перетворити на шикарний букет самих незвичайних і химерних форм. Новачку цілком під силу освоїти прості техніки складання «паралельного» та «спірального» букета.
Для створення «паралельного» букета стебла укладаються впритул один до одного. Залежно від висоти квітів є такі різновиди:
- Круглий букет – квіти однієї висоти розташовані по колу;
- Кулястий букет - квіти на довгих стеблах розташовані в центрі, а короткі по краях;
- Асиметричний букет – що складається з кольорів різної висоти стебла;
- Односторонній букет – квіти укладають ступінчасто від найвищого, до найнижчого.
Спіральний букет скласти важче. Для початку потрібно вибрати одну центральну квітку, а накладаючи рослини, чергувати їх нахил праворуч і ліворуч, формуючи таким чином пишну композицію. Мінімальна кількість квітів у букеті 5-9 штук, максимальна – не обмежена.
Якщо ви компонуєте пишний букет безпосередньо у вазі, можна прикріпити до її горловини спеціальну аранжувальну сітку і вставляти квіти в комірки. Так кожна квітка на своєму місці.
Кольорова гама букета
Найпростіший і безпрограшний варіант - монобукет. Троянди, тюльпани, півонії чудово виглядають власними силами чи разом із соковитою зеленню.
Гарно виглядають у букеті квіти різних відтінків одного кольору. Наприклад, від блідо-рожевого до малинового, від бежевого до персикового.
Найскладніші і химерні – багатокомпонентні букети. Для їх створення вам знадобляться кілька яскравих фокусних бутонів, квіти та рослини для створення загального фону, акцентні квіти або ягоди та зелень для основи букету. Складання таких композицій потребує особливої майстерності та бездоганного смаку.
Яким би не був ваш букет, у ньому має бути центральна квітка, з якою поєднуються всі інші;
- Додати пишноті і заповнити порожнечу допоможуть рослини з маленькими квітами або гілочки з декоративними ягодами. Їх можна розмістити невеликими «острівцями» у букеті;
- Великі квіти не повинні перекривати і затінювати маленькі. Зелень і маленькі квіти розташовуємо в нижній частині композиції;
- Якщо в букеті використовувати відкриті та закриті бутони, то він простоїть набагато довше;
- Для вибору вдалого поєднання різних кольорів, можна скористатися універсальною "шпаргалкою" - кругом райдужного спектру. Для створення букета з трьох кольорів вибирайте будь-які стоять. Для контрастного – ті, що є один навпроти одного в спектре.
- Які квіти не можна поєднувати в букеті?
Складаючи букет, варто врахувати, що є нейтральні квіти, які чудово почуваються з будь-якими сусідами, а є ті, які не терплять «конкуренції». Троянди, нарциси, конвалії, резеди, гвоздики – прискорюють в'янення флористичної композиції. Найкраще складати з них монобукети. А ось гілочки туї, ялівцю, кипариса, навпаки, продовжують життя будь-якого букета. Оформлення
Квіти красиві власними силами, але якщо ви бажаєте доповнити їх декоративними елементами, то варто вибрати те, що підходить до вашого букета найкраще. Стебла можна перев'язати стрічкою, шнурком, прикрасити брошкою. Квіткову композицію можна доповнити манжетами з мережива, мішковини, льону, крафтового паперу. Прикрасити декоративними метеликами, пташками, бджілками, сонечками. І жодного целофану! Така упаковка допустима виключно для транспортування та захисту рослин, що зрізають.
Не менш важливо вибрати для букета відповідну вазу, щоб він красиво виглядав в інтер'єрі.
Універсальний тип вази - циліндрична і квадратна, середньої висоти. Ідеально підходить для об'ємних букетів;
Соняшники, величезні ромашки і троянди на метрових стеблах красиво виглядають у великих підлогових вазах;
- Для ніжних букетів польових кольорів підходять вази-келихи на тонких високих ніжках;
- Пишні букети на коротких стеблах добре виглядають у невеликих сферичних і кубічних вазах;
- У високі вази з вузьким шийкою ставимо букети з тонких гілочок, а також орхідеї, кали та одиночні квіти.
- Бажаємо, щоб процес складання квіткової композиції подарує вам радість творчості та позитивні емоції!