Альстромерія – яскрава лілія з Південної Америки
Альстремерія – яскрава лілія з Південної Америки
Альстремрія, або перуанська лілія, - рослина, яка випускає строкаті квіти всіх відтінків веселки. Тонкі довгасті пелюстки нагадують польовий дзвіночок. Серединка, як правило, сонячно-жовта. Чудово виглядає у вашому будинку: немов хтось розмалював пензлем кожне суцвіття, використовуючи акварельну палітру.
Також альстремерія – відмінний варіант (і подарунок) для алергіків: рослина не випромінює аромати.
Стебла досить високого зросту: в окремих суцвіть висота часом досягає 150 сантиметрів!
Помістивши альстремерії на своїй ділянці або підвіконні, ви привернете увагу всіх гостей, адже ця квітуча рослина частіше зустрічається в зрізаних букетах, ніж у грунті.
Догляд за альстремерією
Це рослина сімейства бульбоподібних досить невибагливо, доглядати за ним зможе навіть квітникар-початківець. Якщо знати кілька особливостей рослини, вона радуватиме вас довго, адже це багаторічник.
Вибираючи місце для посадки, варто звернути увагу на світлу, але не надто сонячну ділянку. У квартирі поставте горщик альстремерії на вікно зі світлого боку будинку.
Грунт повинен бути легким, добре дренованим. Врахуйте, що у твердому ґрунті альстремерія не цвістиме. Але не все так критично: «застоявшуюся» грунт можна розпушити за допомогою верхового торфу, листового компосту або інших добрив.
Вкрай не рекомендується допускати перегріву коренів. Якщо температура ґрунту перевищить 23 градуси, бульби почнуть посилено розвиватися, що несприятливо вплине на цвітіння. Не допустити підвищення температури ґрунту легко: варто лише мульчувати область навколо коріння.
Що стосується температури вмісту, при кімнатній температурі альстремерії горщика досить комфортно. Те саме стосується альстромерії у вашому саду. При досягненні температури нижче чотирьох градусів тепла рослина гине. Цвітіння забезпечене за регулярної температури повітря +15 градусів.
У тепличних умовах у зимовий період рослину слід зберігати при температурі не більше 10 градусів.
Помірний регулярний полив – ідеальне середовище для альстремерії. Радимо уникати використання для поливу воду з-під крана – альстремерія не любить хлору, поливайте її очищеною водою. Регулювати вологість повітря слід за допомогою обприскувача, уникаючи попадання на квіти. Також надто рясна зволоженість ґрунту альстремерії у вашому саду може призвести до загнивання коріння.
У теплицях квітку поливають крапельним способом, припиняючи полив узимку.
Пересадка
Слідкуйте за горщиком альстромерії: при заповненні всього ґрунту корінням потрібно його пересадити. Цей процес відбувається приблизно раз на рік, так що приготуйтеся оновлювати житло вашої альстремерії у квартирі та місце на ділянці саду щорічно. Ідеальна пора для пересадки та розмноження – весна, але в жодному разі не пересаджуйте її в період цвітіння: дочекайтеся поки квіти опадуть і рослина завершить свій вегетаційний цикл.
Хочете розмножувати альстремерію насінням? Приготуйтеся чекати два роки до появи перших бутонів. Після того, як висадите насіння в пухкий зволожений ґрунт, накрийте плівкою і через три тижні чекайте на появу перших сходів.
Підживлення
Дослідні садівники радять вносити підживлення щотижня. І мінеральні, і органічні добрива потрібні, ці два види підживлення краще чергувати. Рекомендуємо звернути увагу на добрива з переважанням калію та фосфору. Також запам'ятайте, що під час цвітіння альстремерію не підгодовують.
Щодо ґрунту, його варто вибирати зі складом листової землі, торфу, перегною, перліту та соснової кори. Не поскупіться додавати дренаж у достатній кількості. Садівники використовують для підживлення альстремерій речовини, що утворюють перегній. Це і тваринний гній, і листяний перегній, а також у продажу є велика кількість субстратних речовин.
У кімнатних умовах для одного куща альстремерії знадобиться великий горщик об'ємом не менше 5 літрів, при посадці у відкритий ґрунт виділяйте ямки на відстані 50 сантиметрів між кожним кущем.
Хвороби та лікування
Грунтова альстремерія досить стійка до шкідників. Основні "вороги" рослини в саду - гусениці, слимаки, попелиці, жуки та павутинні кліщі - виводяться за допомогою спеціальних хімічних засобів.
Як ми писали вище, при надмірній вологості ґрунту, рослина уражається сірою гниллю. У такому разі, квітка вже не врятувати.
Огородні шкідники в квартирних умовах рослині не страшні. Проте від хвороб воно не захищене. Різні деформації листя та поява жовтих плям – ознаки вірусу. У такому разі, на жаль, доведеться позбутися квітки, оскільки вона може заразити й інші рослини. Під час пересадки можна знайти пошкоджені ділянки. Просто обріжте їх та обробіть місця обрізки дезінфікуючим засобом.
Значення кольорів
Звернемося до мови кольорів. Якщо вам подарували горщик альстремерії, будьте впевнені: дарувальник хоче показати своє дружнє ставлення, зробити дружній комплімент.
Традиційно, жовті квітки приваблять благополуччя і благословлять ваш будинок на удачу. Червоні відтінки внесуть більше пристрасті та кохання. Ніжно-рожеві та фіолетові кольори створять ауру затишку, тепла та ніжності. Білий колір – символ духовності, з квітами цих відтінків у вашому будинку завжди пануватиме умиротворення.
Оскільки походження альстремерії – Перу, звернемося до витоків. Квітка була подарунком бога Сонця – Інті – людям. За легендою, ця квітка має цілющі властивості і може робити людину невидимою.
Вибирайте ті відтінки та композиції, які вам до душі. Ми із задоволенням вам у цьому допоможемо, тут можна вибрати
альстромерію – прикрасу вашого саду,
а тут підберіть
кімнатну квітку. Зрізані альстремерії
– чудовий подарунок на будь-який смак.
Більше кімнатних рослин ви зможете вибрати на нашому сайті.
Рекомендуємо пересаджувати альстремерію у горщик діаметром 30 см:
Живіть альстремерію універсальним добривом для квітучих: