Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Які рослини підходять для створення живих ялинок і як їх доглядати

Дата: 25.12.2023Переглядів: 348Коментарі: 0
Які рослини підходять для створення живих ялинок і як їх доглядати

Ялинка, що переливається вогниками і виблискує іграшками, – головний символ зимових свят. Мало хто вважає інакше, проте в сучасному світі безліч людей переймаються екологією, тому дерева, що зрубали в лісі, вважають неприпустимим для себе способом оформлення новорічного інтер'єру. Для таких людей існують штучні ялинки, але це не єдиний вихід зі становища. Сьогодні все більше набирає популярності тренд прикрашати на Новий рік живе деревце, що росте у горщику або контейнері. І це не обов'язково ялина. З цієї статті блогу Украфлора ви дізнаєтесь, які види рослин зможуть замінити у кімнатних умовах класичну ялинку на час новорічних свят.

Загальна інформація

В цілому, прикрасити до Нового року можна практично будь-яку горщикову рослину. Але якщо ми хочемо, аби вона максимально нагадувало класичну ялинку, слід звернути увагу на хвойні види. Це можуть бути як рослини, спеціально адаптовані до кімнатних умов, так і вуличні дерева, що вирощуються у контейнерах. До перших належать види південного походження, а до других – мешканці півночі. Кімнатні хвойники чудово існують у приміщенні цілий рік, проте їм має надаватися зимівля у прохолоді – наприклад, на заскленому балконі. Відповідно, до кімнати вони переміщуються лише на період свят. Хвойні рослини північного походження також можуть виконувати роль новорічного дерева, але при цьому вони мають перебувати у якнайменше.

Нехвойні види також годяться для цих цілей, їх вибір практично не обмежений і залежить лише від смаку господарів оселі. В окремих випадках прикрасити можна навіть великий кактус, що, до речі, виглядає дуже забавно. Майже так само креативно у новорічному вбранні виглядають кімнатні цитрусові з мініатюрними плодами (мандарин, лимон), де плоди виконують роль живих прикрас. Але у цій статті ми зупинимося на менш екстравагантних варіантах.

Список альтернативних новорічних «ялинок»

Отже, прикрасити на зимові свята можна практично будь-яке молоде хвойне деревце контейнерного вирощування – ялинку, ялицю, тую, корейську сосну тощо. Головна умова – ці рослини мають перебувати у домі не довше за 5-7 днів. Щоб уникнути втрати хвої, їх не слід розміщувати поблизу опалювальних приладів, а також треба уважно стежити за підтримкою режиму вологості. Втім, це стосується і кімнатних видів, серед яких:

  • Араукарія різнолиста. Ця рослина має схожу на ялинку форму, а її хвоя більше за інші нагадує ялинову, хоча і не має характерного аромату. Серед кімнатних хвойників араукарія єдина не потребує зимівлі на балконі, якщо температура у місці її локації не перевищує 16 °С. Рослині потрібен захист від прямих сонячних променів та помірний полив без переливу.
  • Кімнатний кипарис. Мініатюрне хвойне деревце правильної конічної форми з густими, спрямованими вгору гілочками та світло-зеленою хвоєю. Кипариси люблять світло і не терплять пересихання ґрунту. У кімнаті їх слід тримати максимум 2-3 тижні, після чого кипарис повертається на зимівлю при 10-12 °С.
  • Кипарисовик. Рослина дуже схожа на справжній кипарис силуетом, але відрізняється формою та відтінком хвої. Крім того, він менш примхливий і частіше приживається у кімнатних умовах. Догляд за кипарисовиком такий самий, як за кипарисом – багато яскравого розсіяного світла та регулярний полив.
  • Криптомерія. Дерево природно пірамідальної форми, що дещо нагадує араукарію, з темною синювато-зеленою хвоєю. Сорт Compacta у кімнатних умовах не перевищує 1,5 м, тому ідеально підходить на роль новорічного дерева. Криптомерія добре переносить двотижневий період свят у приміщенні, проте перед і після нього потребує зимівлі при 5-12 °С.

До всіх хвойних рослин у період перебування всередині дому при кімнатній температурі застосовується загальне правило: вони не терплять пересушеного опалювальними приладами повітря, яке зазвичай буває в оселях узимку, тому простір навколо деревця слід регулярно зволожувати з пульверизатора і стежити за тим, щоб грунт у горщику завжди був трохи вологим. Крім того, не забувайте провітрювати приміщення, оскільки всі хвойні види гостро потребують притоку свіжого повітря.

Ще одне застереження – вбираючи свою живу «ялинку», використовуйте лише легкі прикраси, не здатні травмувати гілочки. І останнє – будьте обережні зі світловими гірляндами! Навіть маленькі світлодіоди випромінюють тепло, яке може стати згубним для ніжної хвої. В іншому ж альтернативну «ялинку» вбирають так само, як і звичайну. Прикрашайте та насолоджуйтесь красою живого дерева! Компанія Ukraflora бажає вам веселих свят!

Повязані товари

Повязані статті

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call