Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Як зберігати цибулини тюльпанів

Дата: 08.04.2024Переглядів: 1640Коментарі: 0
Як зберігати цибулини тюльпанів

Тюльпани – одні з найулюбленіших весняних квітів. Ніжні та зворушливі, вони прикрашають парки, клумби, прибудинкові садові ділянки, стаючи справжнім символом весни. Їхні яскраві бутони, що розпускаються після довгої зими, дарують відчуття радості та оновлення. Квітникарі цінують тюльпани за елегантну красу, велику різноманітність сортів і невибагливість у догляді. Проте, щоб ці прекрасні квіти радували своїх власників із року в рік, важливо правильно доглядати їх, у тому числі їх цибулини. У цій статті блогу Украфлора ми поділимося порадами, як зберігати цибулини тюльпанів після цвітіння, щоб вони залишалися здоровими, міцними та дали гарні квіти наступного сезону.

Навіщо тюльпану цибулина

Цибулина – це життєво важливий орган, справжній склад поживних речовин, необхідних для зростання та розвитку цибулинних рослин. Вона складається з:

  • донця – потовщеної частини, з якої відростає коріння;
  • луски – видозміненого листя, що служить органом акумулювання запасів поживних речовин;
  • кількох бруньок відновлення – з них згодом розвиваються дочірні цибулинки та нові рослини;
  • квіткової бруньки, що формує майбутній квітконос.

Життєвий цикл цибулини складається з 3 періодів:

  • прихованого, підземного – після того, як цибулину висаджують у відкритий ґрунт, і там відбувається її укорінення;
  • вегетаційного – від моменту появи на поверхні паростків, росту стебла та листя, цвітіння, і аж до повного відцвітання;
  • період відпочинку, коли надземна частина рослини відмирає, і цибулина входить у стан спокою, накопичуючи сили для майбутнього сезону.

Завдання квітникарів – забезпечити цибулинам у період спокою такі умови, щоб вони могли повноцінно відпочити та набратися сил.

Викопування, сортування та зберігання цибулин

Вважається, що життєвий цикл цибулини тюльпану починається восени в момент її посадки приблизно за місяць перед настанням заморозків, а ось час викопування залежить від сорту. Ранні сорти відцвітають у червні, пізні – у вересні. Після завершення періоду вегетації цибулини рекомендується викопувати та відправляти на зберігання. Робиться це так:

1.    Викопування. Оптимальний час викопування настає після пожовтіння та полягання нижнього листя (приблизно через 6-8 тижнів після цвітіння). Обкопайте цибулину з усіх боків і витягніть її разом із земляною грудкою. Очистіть цибулину від землі і відріжте стебло, залишивши «хвостик» близько 5 см.

2.    Сортування. Відбракуйте пошкоджені, хворі та деформовані екземпляри. Акуратно відокремте дочірні цибулинки (дітки). Розсортуйте цибулини за розміром та сортом. Відокремлені дітки більше 1 см у діаметрі використовують для посадки того ж року, а зацвітуть вони наступного сезону або через рік. Середні (0,5-1 см) також можна посадити, але вони зацвітуть через 2-3 роки. Дрібні (менше 0,5 см) краще висадити на окрему грядку, вони зацвітуть через 3-4 роки.

3.    Підготовка до зберігання. Цибулини необхідно продезінфікувати, замочивши їх у розчині марганцівки (0,5%) на 30 хвилин або обробивши фунгіцидом. Після обробки розкладіть їх на просушку в один шар у приміщенні, що добре провітрюється, з температурою +20-25°C і залиште приблизно на 2 тижні. Важливо забезпечити доступ свіжого повітря та уникати прямих сонячних променів. Перед відправленням на зберігання видаліть із цибулин залишки землі та сухі лусочки. Помістіть посадковий матеріал у дихаючі контейнери або сітчасті мішки.

4.    Зберігання. Перший етап зберігання відбувається у приміщенні з хорошою вентиляцією та розсіяним світлом протягом 2-3 місяців при температурі +20-25°C і вологості 60-70%. У цей період відбувається завершення біохімічних процесів, цибулини остаточно дозрівають. Процес зберігання слід тримати під контролем, періодично перебираючи цибулини та видаляючи загнилі та пошкоджені екземпляри.

5.    Доохолодження. За 1-2 місяці до посадки цибулинам, що перебувають на зберіганні, знадобиться прохолодніше місце. Це потрібно для того, щоб посадковий матеріал пройшов загартування перед поміщенням у холодний ґрунт, а також для закладання квіткових бруньок. Приміщення має бути сухим, темним, із гарною вентиляцією, температурою +13-15°C та вологістю 60-70%.

Посадка цибулин здійснюється за місяць до настання морозів, в Україні це приблизно середина жовтня. Тюльпани садять у сухий, погожий день, поміщаючи великі цибулини на глибину 10-15 см, а дрібні – на глибину 5-10 см. За дотримання цих умов тюльпани успішно перезимують і вже наступного сезону дадуть здорові та якісні квітки.

У магазині Ukraflora Ви можете купити цибулини тюльпанів незвичайних та екзотичних сортів, щоб надалі самостійно зайнятися їх розведенням та насолоджуватися красою цих розкішних квітів.

Повязані товари

Повязані статті

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call