Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Як розмножується петунія

Дата: 22.06.2023Переглядів: 1934Коментарі: 0
Як розмножується петунія

У дикій природі кущик петунії є ендеміком, що росте на луках Південної Америки. У міру того, як квітка поширювалася на інших територіях, видозмінювалися умови та запилювачі, але способи розмноження залишилися незмінними. Після запилення на стеблі дозріває коробочка з насінням, а значить використовуються два способи розмноження: живцювати або вирощувати навесні розсаду з насіння.

Умови запилення

Влітку петунію запилюють бджоли, бражники, колібрі. Форма квітки, колір та аромат рослини «налаштовані» на те, щоб залучити конкретний вид запилювача. Якщо вид «звик» до одним умовам (вологість, світло, кількість ультрафіолету), то з їхньою зміною змінюється аромат та інші характеристики, за якими квітка знаходить запилювач. Тому ситуація, коли кущ погано запилився і утворилося мало насіння, можлива. Але рясне цвітіння кущів має допомогти садівникові з появою потрібної кількості насіння.

Розмноження насінням

Всі сорти петуній здатні розмножуватися насінням. Потрібно лише правильно врахувати особливості процесу.

Петунія більше за інших домашніх кольорів схильна до перезапилення. Це означає, що якщо поруч стоять два кущі різних сортів, то отримане насіння – гібриди. У дорослій рослині властивості маткових кущів будуть поєднуватися непередбачуваним чином. Щоб отримати сортове насіння потрібно або організувати ізоляцію одних сортів від інших, або розмножувати кущ живцюванням.
Для посадки насіння потрібні:

  • контейнер;
  • сфагнум;
  • вода.

Алгоритм посадки включає 5 дій:

  1. Вимити з миючим засобом контейнер, щоб убезпечити від грибків.
  2. Насипати сфагнум та зволожити його шляхом краплинного розпилення вологи пульверизатором. Сфагнум зручний тим, що його кислотно-лужний баланс пригнічує плісняві грибки, а в городному грунті вони чудово розвиваються, що шкідливо для трав'янистих паростків.
  3. Розсипати на мох насіння і притиснути рукою, щоб втиснути їх із субстрат.
  4. Накрити прозорою пластиковою кришкою чи плівкою.
  5. Провітрювати 1 раз на день і зволожувати при необхідності весь час, поки рослина набиратиме масу.


Плівку знімають після появи перших паростків, тобто. через тиждень. Надалі рослині забезпечують непряме світло, полив, добрива весь той час, поки в травні не прийде час пересадити кущі на клумбу. Зверніть увагу, що розсаді ампельних петуній потрібно щонайменше 3 місяці зростання до пересадки в грунт, а звичайним досить 2-2,5 місяців.

Живцювання

Початок живцювання посідає той час, коли кущ набрав чинності, тобто. початку літа. Частина його пагонів цвіте, а частина є товстими гілками з листям. Якщо петунія здорова, кущ добре озеленений, а квітучі квіти – великі та яскраві, то з неї можна робити живці та вкорінювати їх.
Кінець періоду живцювання посідає осінь. Петунія вже витратила багато поживних речовин на цвітіння, зростання зеленої маси та підготовку насіння. Тому проводити укорінення не варто – черешок вийде ослабленим.

Алгоритм посадки:

  1. Садові ножиці протерти ваткою, змоченою у відбілювачі (для дезінфекції).
  2. Зрізати гілку завдовжки 8-10 см, на якій немає квітів.
  3. Акуратно обрізати листя так, щоб не пошкодити ствол.
  4. Опудрити нижню частину стебла засобом зростання коренів.Наприклад, «Біокорнем».
  5. Заповнити ємність сфагнумом або ґрунтозмішенням для петуній.
  6. Зволожити.
  7. Зробити поглиблення.
  8. Встановити в нього живець і притиснути ґрунт руками.


Рослині знадобиться до 2 тижнів, щоб відростити коріння. Ознакою їх появи буде нове листя. Після цього петунія готова до посадки на місце.

Особливості вирощування

Петунія любить «поїсти». Тому їй необхідне підживлення раз на два тижні. Молоду рослину підгодовують сумішшю з великою часткою азоту. Він необхідний для зростання коріння та листя. Коли петунія починає цвісти, то потрібні добрива, в яких менше азоту, але більше фосфору та калію. Їх недолік виявляється у хлорозі листя (пожовтінні).

Петунія взимку

Якщо кущ петуній росте у вазоні у приміщенні, то взимку йому знадобиться світла кімната та температура 12-22°C. Садові сорти багаторічники звільняють від гілок, що засохли, листя і теж вносять в приміщення до заморозків.
Деякі садівники рекомендують нарізати живці в момент обрізки таких рослин, укорінювати їх і вирощувати до весни, як кімнатні. Але це завдання на любителя: не кожна хазяйка будинку матиме достатньо місця, щоб вирощувати петунії з осені до початку літа.

 

 

 

Повязані товари

Повязані статті

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call