Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Як посадити бузок і як його пересаджувати – короткий посібник

Дата: 13.04.2024Переглядів: 981Коментарі: 0
Як посадити бузок і як його пересаджувати – короткий посібник

Бузок люблять усі, його цвітіння завжди чекають, як свята. Кущі бузку прикрашають ботанічні сади та міські сквери, сільські двори та палацові парки. Існує понад 2000 сортів бузку – від мініатюрних кущів з дрібними квіточками у витончених кистях до дерев з розкішними гігантськими суцвіттями і великими (до 5 см) квітками, у ніжних пастельних та насичених пурпурових відтінках. Ця чудова рослина невибаглива у догляді, легко піддається формуванню, що дозволяє створювати різні садові композиції. А отже, посадка бузку – це інвестиція у красу на довгі роки. У цій статті блогу Украфлора ми розповімо, як правильно саджати та пересаджувати бузок, щоб він тішив вас квітами якомога довше.

Терміни посадки та пересадки

Існує два оптимальні періоди, коли бузок рекомендується і садити, і пересаджувати.

1.      Навесні, коли ґрунт вже повністю відтанув, а бруньки ще не почали набухати. Весняна посадка/пересадка загрожує тим, що на перший рік чагарник може хворіти і погано розвиватися, проте в результаті бузок, як правило, приживається.

2.      Восени, коли рослина починає готуватися до зимового спокою. У разі осінньої посадки або пересадки необхідно точно розрахувати час: для вкорінення молодого бузку потрібен приблизно місяць, а це має статися до настання стійких заморозків. При цьому в серпні та вересні рослина ще активна, хоч і не цвіте, тому пересадка для неї буде надто травматичною. Тож залишається жовтень. Для посадки і пересадки рекомендується вибрати похмурий день без опадів.

Пересадку також проводять влітку приблизно через півмісяця після цвітіння, коли бузок тимчасово «впадає в сплячку», і, відповідно, витримує переміщення набагато легше.

Як підготувати ділянку

Бузок настільки невибагливий, що його можна посадити практично будь-де. Однак, якщо мета садівника – це рясне та якісне цвітіння, краще підійде відкрита, сонячна ділянка, захищена від поривів холодного вітру будинком або надвірною спорудою. Ще одне обмеження – не можна садити бузок там, де рівень ґрунтових вод надто високий і є загроза заболочування.

Земля на обраній ділянці не має бути кислою та глинистою, оскільки в іншому випадку цвітіння буде мізерним, а самі квітки дрібними та бляклими. Ділянку слід заздалегідь добре перекопати і бажано удобрити ґрунт золою.

Викопування під час пересадки

Слід знати, що пересаджувати рекомендується кущі бузку не старше 4 років. У цьому віці вони вже зміцніли, але коренева система ще не надто розрослася.

На початку потрібно обкопати кущик траншеєю. Глибина її визначається розміром та віком рослини, і може бути від 40 до 70 см, а діаметр відповідає діаметру крони. Викопувати бузок слід так, щоб максимально зберегти земляну грудку. Якщо виявилося, що коріння сягає за межі траншеї, їх можна сміливо обрубати або обрізати.

Посадка

Розмір посадкової ями визначається саджанцем, вона має бути на 10-20 см більшою за земляну грудку, а у разі первинної посадки приблизно 50х50 см. На дно ями бажано насипати шар дренажу, наприклад, гравію або керамзиту. Землю, якою буде заповнюватись яма, треба змішати з перегноєм (10-15 кг на одну рослину), додати 35 г суперфосфату і 250 г золи, якщо вона не була внесена заздалегідь при перекопуванні ділянки. Ця ґрунтосуміш засипається в яму, заповнюючи її на 2/3 без утрамбування.

Якщо проводиться посадка, в лунку слід влити приблизно 5 л води, а у разі пересадки водою поливають канавку навколо земляної грудки, коли саджанець вже поміщений в яму, і чекають, поки волога повністю вбереться. Кущик висаджують так, щоб його коренева шийка або верхня лінія земляної грудки опинилася нарівні з поверхнею землі. Потім порожнечі, що утворилися, заповнюють залишками ґрунтосуміші і добре її утрамбовують. Наприкінці процесу посадки бузок потрібно ще раз рясно полити, почекати, поки вбереться волога і замульчувати пристовбурову область корою, тирсою або торфом.

Якщо нове місце було вибрано та підготовлено правильно, якщо кущик був здоровий, жодних проблем з ним надалі не буде. Хороший полив (10-20 л на один кущ), прополювання пристовбурових кіл по мірі необхідності і кілька підгодівель на рік азотними добривами – ось і все, що потрібно молодому бузку, щоб увійти у наступний сезон вегетації міцною та здоровою рослиною.

Все необхідне для посадки та пересадки бузку (інструменти, добрива, пристрої для поливу) ви можете купити в магазині Ukraflora.

Повязані статті

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call