Як красиво посадити жоржини?
Квітучі жоржини – один із яскравих символів літа на піку його пишноти. Їхнє масове цвітіння починається в липні і триває до перших заморозків. Різноманітність сортів жоржин вражає! За формою бутона вони бувають простими – з одним рядом пелюсток, махровими та густомахровими – з пелюстками у кілька рядів. За типом і розташуванням пелюсток жоржини можуть бути кулеподібними, кактусовими, мереживними, помпонними, анемоновидними і багатьма якими ще. Зазвичай ця квітка відрізняється великими розмірами та високим ростом, проте існують і карликові сорти до 30 см заввишки. А перерахування забарвлень жоржин практично не має обмежень. Все це говорить про те, що варіантів організації квіткової клумби безліч і залежать вони лише від особистих смакових переваг квітникаря. У цій статті блогу Украфлора ми розглянемо 5 основних способів розсаджування цих чудових садових рослин. Але спочатку кілька слів про те, що люблять жоржини і чого вони не терплять.
В Україні бульби жоржин зазвичай висаджують наприкінці травня або на початку червня, коли земля прогріється до +15 °C. Ці садові культури потребують добре дренованого ґрунту та великої кількості прямого сонячного світла (не менше 6-8 годин на добу). Важливо забезпечити достатній простір між рослинами, щоб у процесі зростання та розвитку не відбувалася боротьба за ресурси. Тому садити жоржини треба так, щоб відстань між лунками становила 30-45 см.
Жоржини вимагають регулярного поливу, але не переносять перезволоження. Їм потрібен родючий, але в жодному разі не перенасичений добривами ґрунт. Крім того, жоржини потрібно захищати від протягів та холодного вітру. Як сусідів ці квіти чудово сприймають практично всі садові рослини, тому їх можна поєднувати з будь-якими з них, керуючись лише естетичними міркуваннями.
Варіанти посадки
Перш, ніж складати план посадки жоржин, слід врахувати, що ці квіти абсолютно самодостатні і не терплять другорядних ролей. Тому поєднувати їх з іншими рослинами та й між собою слід продумано. Ось кілька варіантів:
-
Квітник у дачному стилі. Для його створення сміливо комбінуйте жоржини різних форм, забарвлень і розмірів, домагаючись максимальної яскравості та контрасту.
-
Градієнт. Для посадки виберіть жоржини різних відтінків у єдиній колірній гамі. Наприклад, рожевий колір: висаджуйте квіти таким чином, щоб перші ряди були ніжно-рожевими, а наступні ставали все більш насиченими аж до пурпурового або лилового. Така клумба виглядає стильно та дуже ефектно.
-
Градієнт за розміром. Розташуйте найвищі сорти в тильній частині квітника або в центрі круглої клумби, середньорослі – посередині, а карликові – по краю. При такому способі посадки квітник набуває більшого візуального об'єму та глибини, незалежно від кольору бутонів.
-
Міксбордери. Як уже було сказано, жоржини добре уживаються з іншими квітами, але завжди прагнуть затьмарити їх. Однак належним чином підібрані рослини можуть підкреслити красу жоржин, якщо не будуть претендувати на першість. Наприклад, у якості розстановки вертикальних акцентів можуть виступати білі гладіолуси або мальви, підкреслювати пишність квіткових головок можуть простенькі космеї, а значні розміри жоржин – висаджені в нижньому ярусі гіпсофіли.
-
Бордюрні посадки. Компактні сорти жоржин прекрасно відповідають цьому призначенню, оскільки у них не тільки пишні головки, але і щільний шар листя насичено-зеленого кольору. Залежно від дизайну, рослини вибираються різнокольорові або монохромні. У другому випадку їх можна доповнити: наприклад, бордюрні жоржини в жовто-помаранчових тонах гармонійно поєднуються з чорнобривцями.
На закінчення скажемо: жоржини – одні з найвдячніших садових культур у ландшафтному дизайні. Їх можливості не обмежені, а яскрава краса завжди привертає підвищену увагу. Не бійтеся експериментувати з цими квітами, адже вони того варті! Про особливості вирощування та догляду за жоржинами ви можете дізнатися з відповідних статей блогу Ukraflora.