Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Як доглядати троянди?

Дата: 06.09.2023Переглядів: 637Коментарі: 0
Як доглядати троянди?

Троянда – найулюбленіша і найпопулярніша квітка у садівників усього світу. Розкішні кущі прикрашають практично кожну садову ділянку, найчастіше стаючи її центральними елементами. Романтична королева квіткового світу привертає до себе увагу, вражає, зачаровує, її мальовничі бутони надихають художників та поетів, а аромат є основою найкращих парфумерних композицій. Чудово, що вирощувати троянди досить нескладно, за бажання їх цвітінням можна милуватися до пізньої осені. Однак це можливо лише за правильного догляду, про який і розказано в цій статті блогу Украфлора.

Правила догляду

У світі існує понад 150 видів троянд та десятки тисяч культурних сортів. Догляд за цими культурами може дещо відрізнятися від базового, але загалом рекомендується дотримуватись таких правил:

  • Місце посадки. Троянди люблять світло, сонце, не терплять тісноти і потребують гарної циркуляції повітря. Саджайте їх у просторому сонячному місці та регулярно проводьте гігієнічні стрижки.

  • Полив. Ці рослини потребують регулярного і щедрого поливу, особливо в період вегетації. Земля навколо основи куща має бути завжди трохи вологою. Поливати троянди бажано рано-вранці або пізно ввечері, щоб запобігти випару вологи й уникнути опіків на листі та пелюстках.

  • Добриво. Ці рослини дуже вимогливі до підгодівлі. На початку активного зростання вносять тверді мінеральні добрива – вони поступово вивільняють поживні речовини, забезпечуючи стабільне постачання всім необхідним. Також можна використовувати рідкі добрива, які вносять кожні 2 тижні протягом вегетаційного періоду. Починати підживлення троянд слід напровесні до появи нових пагонів, а закінчувати приблизно за 6-8 тижнів до перших очікуваних заморозків. Це дозволяє уповільнити зростання та підготувати рослину до періоду спокою. Щоб не помилитися з типом підживлення, краще купувати спеціалізовані добрива для троянд і суворо дотримуватися інструкцій, вказаних на упаковці.

  • Обрізка. Ця процедура має вирішальне значення для здоров'я троянд. Обрізають їх на самому початку весни, перш ніж підуть у зростання пагони. Слід видаляти всі засохлі, пошкоджені гілки, а також слабкі гілочки діаметром тонше олівця. Гілки, що залишилися, обрізають до 30-60 см (залежить від типу культури). Це стимулюватиме зростання молодих пагонів та якісніше цвітіння.

  • Мульчування. Мульча утримує вологу в ґрунті та перешкоджає появі бур'янів. Мульчування проводиться ранньою весною, після того як земля розмерзнеться і стартують ростові процеси. Органічна мульча (дроблена кора, тріска, подрібнене сухе листя) наносять шаром товщиною 5-10 см навколо основи куща, не заглиблюючи основи стебел, щоб уникнути грибкового ураження. Природне покриття поступово розкладатиметься, додаючи органічні речовини в ґрунт, живлячи його та покращуючи структуру. Мульчу слід щороку поповнювати. Часто використовують і неорганічні мульчі – гравій чи ландшафтну тканину, які також пригнічують зростання бур'янів та утримують вологу.

  • Боротьба зі шкідниками та хворобами. Троянди дуже сприйнятливі і до того, і до іншого. Рослина часто піддається нападу попелиці, павутинного кліща та інших дрібних паразитів. Для боротьби з ними проводять обприскування розчином інсектицидів. Крім того, кущ може бути уражений чорною плямистістю, борошнистою росою або іншими грибковими захворюваннями. У таких випадках необхідно застосовувати фунгіциди.

  • В'янення квіток. Видалення зів'ялих бутонів сприяє формуванню нових. Відцвілі троянди потрібно регулярно обрізати трохи вище за перший лист з п'ятьма листовими пластинками.

  • Троянди для букету. Зрізання квітів не шкодить трояндам, навпаки, воно зміцнює рослину. Кращий час для зрізання – рано-вранці, коли повітря охололо, а квіти зволожені росою. Зрізати їх слід гострим, продезінфікованим інструментом під кутом 45°, приблизно на 1 см вище здорової бруньки або міжвузля (місця, де лист кріпиться до стебла). Це стимулюватиме нове зростання і запобігатиме накопиченню вологи на поверхні зрізу, що може призвести до захворювання.

  • Зимовий захист. Троянди потребують укриття в холодну пору року. При настанні перших заморозків шар мульчі потрібно збільшити, при цьому насипавши її вже й біля основи куща, аби захистити коріння. Потім дбайливо пригніть гілки до землі і в такому положенні накрийте кущ, наприклад, мішковиною, щоб запобігти впливу вітрів та низьких температур. Сніг, що випав, створить додатковий захисний шар, який допоможе рослині успішно пережити зиму.

Як бачите, доглядати троянди не складніше, ніж будь-які інші садові рослини. А все необхідне для догляду за ними можна купити у нас – у магазині Ukraflora.

 

Повязані товари

Повязані статті

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call