Таємниці створення ідеального букету: поради від флористів
Букет – це не просто оберемок гарних квітів, це ціла історія, розказана без слів. Ідеально створений букет може виражати кохання, подяку, радість, співчуття. Але що вважати за ідеальний букет? Які критерії враховувати? Яким мірилом міряти і що брати за основу? У цій статті блогу Украфлора ми спробуємо дати відповіді на задані питання, що, можливо, допоможе нашим читачам створювати ідеальні букети самостійно.
Основні принципи
Отже, що слід враховувати в першу чергу, якщо ваше завдання – створити ідеальний букет? Ось основні фактори:
- Розуміння приводу. Урочиста подія чи скромний знак уваги? Ювілей чи романтичне побачення? Ідеальний букет має стовідсотково відповідати нагоді.
- Особистість одержувача. Жінка чи чоловік? Який вік отримувача? Брюнет чи блондин, високий чи маленький? У кожному випадку ідеальний букет буде іншим.
- Пора року. Весняна свіжість тюльпанів та анемонів, літня чарівність ромашок, осіння розкіш хризантем – сезонність квітів завжди надає букету особливої краси.
- Мова квітів. Не варто недооцінювати символічне значення кожної квітки. Троянди розкажуть про кохання, лілеї – про вічну закоханість, гербери – про дружбу та повагу, орхідеї – про преклоніння.
- Смак одержувача. Яким квітам віддає перевагу ваш одержувач? Чи любить він/вона гламур, екзотику або надає перевагу природній красі дачного саду? Дізнатися уподобання адресата – безцінний крок до створення ідеального букету.
Перш ніж вибрати складові букету, необхідно чітко відповісти на всі ці питання. Чим точніше ви все продумаєте, тим більше ваше творіння відповідатиме визначенню «ідеальне».
Якими бувають букети
Це питання слід розглядати у 3 ракурсах.
Відмінності за типом
- Монобукет – букет із одного виду квітів. Він може бути як однотонним, так і дво-триколірним. Залежно від вибору квітки такий букет буває і елегантно-стриманим, і чуттєвим, і урочистим, і веселим.
- Ансамбль із квітів різних видів, часто з доповненням із зелені та допоміжних рослин. До цього типу тяжіють романтичні букети, адже саме так можна висловити всю різноманітність почуттів.
- Квіткова інсталяція. Наймоднішими сьогодні вважаються флористичні ансамблі, поміщені в капелюшну коробку, кошик, декоративну сумочку, стилізований дерев'яний ящичок. Такий букет зазвичай унікальний, а його «ідеальність» залежить від фантазії творця.
Відмінності за формою
Ця ознака відрізняється найбільшою різноманітністю. Букети бувають вертикальними, круглими, кулястими, куполоподібними, каскадними, зібраними паралельно або по спіралі, симетричними або односторонніми. Вертикальні букети виглядають елегантніше, каскадні – більш романтично, асиметричні (односторонні) – неформально. Будь-який з них може стати ідеальним, якщо вдало збалансувати естетику (поєднання рослин, колірну гаму) та доречність (особистість одержувача, привід та символіку).
Відмінності за розміром
- Об'ємні букети – їх прийнято дарувати найближчим людям або з особливо важливих приводів (весілля, ювілей, вшанування). Наприклад, розкішна композиція з троянд, півонії та гортензій у багатому аранжуванні зеленню – ідеальне вираження ніжності та турботи, а монобукет із високих, струнких гладіолусів – ідеальний подарунок людині, якій хочеться висловити повагу.
- Маленькі букетики або букети-компліменти – зазвичай їх дарують без приводу, просто з симпатії до одержувача, або в тих випадках, коли романтичні стосунки ще не увійшли до стадії визначеності.
Кольорова гама
Поєднання відтінків – це, мабуть, найсуб'єктивніший критерій у створенні ідеального букету. Але є й деякі загальні принципи, яких варто дотримуватись.
- Користуйтеся правилами райдужного спектру: чим ближче у ньому кольори один до одного, тим спокійніше буде «звучати» ваш букет, і навпаки – червоно-фіолетовий варіант виглядатиме найдинамічнішим.
- Не слід перевантажувати композицію великою кількістю кольорів, достатньо обмежитись 3-5 основними барвами.
- Розглядайте варіант композиції у різних відтінках одного кольору. Такі букети завжди мають дуже стильний вигляд.
- Зелень не лише візуально відтіняє квіти, але й повністю змінює характер букету. Наприклад, червоні троянди – це втілена пристрасть, а ті ж самі троянди з доповненням зелені свідчать про сильну закоханість.
- Для блондинок краще обирати світлі та пастельні тони, для темних шатенок або брюнеток вибирайте яскраву та насичену гамму.
На завершення зауважимо, що створення ідеального букету – це творчий акт, у якому потрібно знайти баланс між естетикою, доречністю та особистими уподобаннями. Пробуйте, експериментуйте, фантазуйте! Ukraflora бажає вам удачі у цьому захоплюючому занятті!