Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Озеленення тераси на дачі – у чому особливості?

Дата: 19.04.2024Переглядів: 555Коментарі: 0
Озеленення тераси на дачі – у чому особливості?

Для стомленого нескінченним галасом та метушнею міського мешканця дачна тераса – найкраще місце для релаксу. У спеку вона зберігає прохолоду, під час негоди дарує відчуття захищеності, на ній рано-вранці можна послухати спів птахів або насолодитися тишею, неспішно попиваючи ароматну каву. Для відчуття суцільної гармонії нам також необхідна «картинка», важливою частиною якої є рослини, що розташовані на терасі і які є ланкою між житловим простором та садовим ландшафтом. У статті блогу Украфлора ми поговоримо про озеленення тераси і про те, які рослини найкраще підходять для таких цілей.

Типи терасних рослин

Як же в ідеалі має виглядати дачна тераса? Для кожної людини відповідь буде різною: для когось цілком достатньо поставити на кавовий столик квітучу бегонію, а комусь хочеться почуватися у саду, перебуваючи при цьому у затишному домашньому кріслі. Залежно від особистих уподобань і підбираються рослини.

Важливо зауважити, що для озеленення тераси використовуються як вуличні рослини у контейнерах, так і кімнатні культури у горщиках. І якщо вуличні можуть прикрашати терасу цілий рік, кімнатні з настанням холодів мають бути переміщені до будинку.

Рослини можуть бути наступних типів:

1.      Підлогові рослини-крупноміри – дерева та чагарники у контейнерах та великих вазонах. Наприклад: кімнатні фікуси, драцени, мирти, цитрусові, пальми. З вуличних – ялина Conica, туя, гірська сосна, ялівці, карликові види фруктових дерев, штамбові деревця.

2.      Середньорозмірні види – квітучі та декоративно-листяні, які розміщують у вазонах на столах та інших горизонтальних поверхнях, що знаходяться приблизно на рівні столу. Наприклад, кімнатні бегонії, гортензії, цикламени, універсальні хризантеми та кампанули. З вуличних – астильба, лаванда, папороті.

3.      Низькорослі квітучі рослини, що розташовуються довільно і виконують роль колірних акцентів в інтер'єрі тераси. З вуличних рослин підійдуть, наприклад, морозник, примула, календула, з універсальних – гіацинт, із кімнатних – фіалки, сенполії, каланхое.

4.      Ампельні рослини – види стеблами, що спадають, висаджені у кашпо і підвішені до стелі, стін або балок. У цьому типі лідирують петунії та сурфінії – однорічники з яскравими різнокольоровими квітами. Не гірше за них виглядають лобелії з ажурними нитками пагонів, усіяних невеличкими квіточками.

5.      «Зелені стіни» – ліаноподібні види, висаджені по периметру тераси (всередині – у контейнерах або зовні – у відкритому ґрунті) та огорожі, що плетуться по опорах або решітці. Це можуть бути виноград та плющ (хедера), гаряче любимі українцями кручені паничі (іпомеї) та менш поширені, але чарівні клематіси. Швидко виростити зелену стіну можна також з бамбуку, якщо для нього знайдуться відповідні умови.

Залежно від загального дизайнерського рішення дачної тераси, вибирається той чи інший принцип озеленення, де будуть задіяні різні типи рослин з нашого списку – від одного-єдиного до повного ансамблю, що дозволяє створити райський куточок, відгороджений від зовнішнього світу.

Що потрібно враховувати

Будь-яка тераса має свої особливості. Вона може добре освітлюватися сонцем або бути в перманентній тіні, там можуть гуляти протяги та дмухати вітри, також має значення розташування тераси щодо сторін світу тощо. Крім того, є специфічні вимоги до самих терасних рослин та їх утримання. Ось кілька порад:

  • Освітленість. На затінених терасах чудово почуваються папороті, плющ, декоративний виноградник, хости, бальзамін, фуксії. Для терас, що виходять на спекотну південну сторону підійдуть кімнатні юкки і драцени, сукуленти на кшталт агави або алое, з квіткових – настурція, портулак, матіола, з в'юнких рослин – запашний горошок.

  • Вітряна тераса. До вітрів та протягів стійкі плющ, календула, вербена, деякі хризантеми, залежно від виду та сорту.

  • Вимоги до ємкостей. Горщики та контейнери для терасних рослин мають бути передусім стійкими та несприйнятливими до впливу природних факторів. З матеріалів виготовлення лідирує бетон, кортенівська сталь, армований скловолокном пластик. Якщо горщики виконані з інших матеріалів, їх рекомендується обтяжувати камінням, що вкладаються на дно ємкості.

  • Тривалість життя. Рекомендується надавати перевагу повільнорослим видам, інакше доведеться часто міняти горщики, пересаджуючи їх. Крім того, стрімко зростаючі види дуже швидко втрачають декоративність і виглядають не надто привабливо, що ускладнює догляд.

Ось загалом і всі «хитрощі». Сподіваємося, що поради від Ukraflora допоможуть вам в оформленні дачної тераси.

Повязані товари

Повязані статті

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call