Квітковий дизайн інтер'єру: як вибирати квіти для різних приміщень
Квіткове оформлення – це останній штрих та фінальний акорд у створенні інтер'єру житлового приміщення. Саме рослини наповнюють кімнату життям, свіжістю та дарують відчуття благополуччя. У цій статті блогу Украфлора ми розглянемо, які фактори впливають на вибір рослин у тому чи іншому випадку, що потрібно враховувати насамперед, якщо необхідно купити квітку у вітальню чи дитячу, і на що ще слід звертати увагу при створенні квіткового (флористичного) дизайну .
Типи приміщень
Вибір рослин для різних приміщень потребує врахування різних факторів, але насамперед завдання квітів – це створення відповідної атмосфери. Вона може бути урочистою, заспокійливою, обволікаючою, або, навпаки, такою, що сприяє зосередженню. Все залежить від місця призначення.
- Вітальня. Кращими варіантами для вітальні є великі рослини з ефектним листям, здатними займати центральне положення в інтер'єрі. Частіше це рослини, що потребують досить яскравого освітлення, яке зазвичай і буває у вітальнях. Приклади: Ficus lyrata (фікус лірата), Monstera deliciosa (монстера), Dracaena fragrans (драцена запашна). Крім того, вітальня – найкраще місце у домі для квітучих видів. Безперечним лідером сьогодні є орхідеї.
- Спальня. Для спалень рекомендується вибирати рослини, які сприяють створенню розслаблюючої атмосфери та покращують якість повітря. Приклади: Lavandula angustifolia (лаванда), Sansevieria trifasciata (сансевієрія), Chlorophytum (хлорофітум).
- Дитяча. Тут найважливіший чинник – безпека. Вибирати потрібно квіти, які не викликають алергії та не є отруйними. Серед них слід віддавати перевагу рослинам з яскравими квітками або цікавою текстурою листя, що завжди привертає дитячу увагу. Приклади: Peperomia obtusifolia (пеперомія), Saintpaulia (сенполія або африканська фіалка), Hibiscus (гібіскус).
- Кабінет. У робочих приміщеннях рекомендується використовувати неквітучі види, що сприяють концентрації та одночасно створюють затишок. Це мають бути невибагливі рослини, які вміють виживати при обмеженому освітленні та мінімальному догляді. Приклади: Zamioculcas zamiifolia (заміокулькас), Yucca (юкка), Spathiphyllum (спатифілум).
- Кухня. У кухнях доцільно розміщувати рослини з високою адаптивністю до умов високої вологості та змінної температури. Тут абсолютним лідером є Chlorophytum (хлорофітум). Також рекомендується вибирати види, які використовують у кулінарії. Приклади: Rosmarinus officinalis (розмарин), Mentha spicata (м'ята), Ocimum basilicum (базилік).
Крім концептуально точного вибору рослин, необхідно переконатися, що вони поєднуються із загальним стилем та дизайном приміщення.
Квіти у різних стилях інтер'єру
Підібравши квіти за принципом відповідності призначенню, займемося, власне, дизайном. Розглянемо найпопулярніші сьогодні інтер'єрні стилі та рослини в них.
- Мінімалізм та хай-тек. В інтер'єрах цього типу рекомендується використовувати лаконічні види з простими формами та гладким, бажано монохромним листям. Приклади: Sansevieria cylindrica (циліндрична сансевієрія), Zamioculcas zamiifolia (заміокулькас), Lucky Bamboo (щасливий бамбук або драцена Сандера), Zantedeschia (калла кімнатна), кактуси та сукуленти.
- Скандинавський стиль. Ці інтер'єри характерні світлими тонами, натуральними матеріалами та природними формами, що створюють відчуття чистоти та свіжості. У скандинавський стиль більш за все підходять рослини з яскраво-зеленим листям і переважно білими квітами, якщо це квітучі види. Приклади: Schefflera (шефлера), Begonia (бегонія), Spathiphyllum (спатифілум), Chamaedorea (хамедорея).
- Модерн. Цей стиль характеризує плавно вигнуті лінії, виражена асиметрія всіх елементів, яскраві кольори натуральних відтінків. У модерн чудово вписуються будь-які пальми, ліани, види з незвичайною архітектурою та такими ж квітами. Приклади: Anthurium andraeanum (антуріум), Philodendron (філодендрон), Calathea (калатея), Strelitzia reginae (стріліція королівська).
Пам'ятайте, що вибір рослин має доповнювати загальну концепцію стилістики, а не конфліктувати з нею. Враховуйте одночасно всі критерії – відповідність призначенню та стилю, а також умови, які ви можете надати обраній рослині. Крім того, безліч квітів мають свою символіку, з ними часто пов'язані прикмети, які також є критерієм вибору. Але це зовсім інша історія, про яку ми розповімо у відповідній статті блогу Ukraflora.