Хризантема у горщику відцвіла, що робити?
Хризантема по праву вважається королевою осені. Пишні шапочки її суцвіть, що грають усіма кольорами веселки, прикрашають наші оселі, даруючи в похмурі осінні дні відчуття затишку та тепла. Але настає час, парад барв згасає, цвітіння закінчено, і перед власником хризантеми постає питання – що робити далі? Відповідь: перш за все – не засмучуватися! Хризантема – багаторічна рослина, і при правильному догляді вона радуватиме свого власника ще довгі роки. У цій статті блогу Украфлора ми розповімо, як зберегти відцвілу хризантему, щоб вона знову зацвіла пишними квітами наступного року на радість своєму власнику.
Інструкція з догляду за хризантемою після цвітіння
Отже, цвітіння закінчено, і тепер головне завдання власника домашньої хризантеми – це дати можливість увійти їй у стан спокою і підготувати до зимівлі, оскільки тільки за цієї умови хризантема зацвіте знову. Порядок дій такий:
Обрізка
Обрізка проводиться у 2 етапи гострим, продезінфікованим секатором.
- У хризантеми, що відцвітає, обріжте квітконоси на висоту 10-15 см над рівнем землі і видаліть пожовкле і засохле листя з пеньків, що залишилися. Робіть зрізи під кутом 45°. Не залишайте пеньків із роздвоєними чи пошкодженими вершинами. Після обрізки обробіть зрізи фунгіцидом.
- Через 4-6 тижнів після закінчення цвітіння проведіть більш коротку обрізку кущика, залишивши 3-4 найсильніші стебла (пенька) зі здоровими листочками, і видаліть всі інші пагони. Важливо не залишати пеньки занадто короткими, оскільки це може призвести до загнивання та загибелі рослини. Також не варто залишати їх надто довгими, це послаблює рослину і нерідко призводить до утворення слабких та деформованих квітів. У тому випадку, якщо ви не впевнені, яку висоту краще залишати, нехай пеньки будуть трохи довшими, ніж коротшими.
Період спокою
Після другої обрізки рослину потрібно перемістити в прохолодне (+0-10 °C) та темне приміщення, наприклад, у льох. Там хризантема пробуде до весни. У цей час полив має бути мінімальним, таким, щоб земля повністю не пересихала, але не більше. Удобрювати хризантему, що зимує, не потрібно. Досвідчені квіткарі рекомендують періодично оглядати рослину і видаляти листя, що жовтіє і засихає. У такому стані кімнатна хризантема має перебувати приблизно до початку березня.
Новий сезон
Після закінчення періоду спокою горщик із квіткою повертається на колишнє місце. Поливи поступово частішають і в результаті входять у нормальний режим – 2 рази на тиждень. Також треба відновити підгодівлю добривом для декоративно-квітучих рослин – спочатку епізодично, а потім із звичайною частотою один раз на 10 днів. Якщо в приміщенні сухе повітря через працююче опалення, не забувайте час від часу обприскувати квітку, адже хризантемам до вподоби досить висока вологість.
Слід знати, що хризантеми починають цвісти у відповідь на скорочення світлового дня. Для стимуляції наступного цвітіння наприкінці серпня / початку вересня існує перевірений спосіб – штучно вкоротити світловий день до 8-10 годин. Для цього рослину щодня прикривають коробкою або іншим світлонепроникним матеріалом приблизно після 19 годин, після чого вона швидше та більш охоче викидає квітконоси.
Життя кімнатної хризантеми після цвітіння можна продовжити в інший спосіб. Весною, коли досить потеплішає (приблизно в середині травня), її висаджують у відкритий ґрунт та продовжують вирощування у саду. Адже навіть кімнатні хризантеми далеко не ніженки, це дуже стійкі рослини, добре пристосовані до умов помірного клімату. Домашня квітка за сезон адаптується і стане нормальною садовою рослиною.
У магазині Ukraflora завжди у продажу кімнатні види хризантем різноманітних сортів та забарвлень. Долучайтеся до лав цінителів цих благородних квітів, любіть їх, доглядайте їх, бережіть їх, і хризантеми віддячать вам розкішним цвітінням протягом багатьох років!