Через скільки сходить петунія
Садова петунія – один із найпопулярніших квітучих однорічників. Популярність їй забезпечує легкість вирощування, цвітіння протягом усієї теплої пори року. Великі петунії довго та яскраво цвітуть.
Способи розмноження
Рослину вирощують із насіння висаджуючи в ґрунт розсадою та живцями. Тому садівник оперує кількома періодами:
- часом появи коренів (для черешка);
- терміном сходу паростків після посіву;
- датою висадки сіянців у ґрунт.
Насіннєве розмноження
Насіння в контейнер необхідно сіяти за 10-12 тижнів до того, як їх знадобиться висадити на місце постійного зросту. Плівка чи пластикова кришка на контейнері прискорює пророщування. Тому в середньому чекати паростків доводиться 1-2 тижні або 7-10 днів. Точний термін залежить від того, чи створені під плівкою належні умови:
- температура: вдень +22-26°C, вночі +2-18° C;
- сонячне світло: непряме (у кімнаті має бути світло, але в ємності не повинно бути надто спекотно);
- ґрунт: зволожений.
Що температура, то більше прискорюється зростання, але мінімальний період однаково залишається той самий – тиждень. Якщо через 10 днів сходи не з'явилися, то це означає, що насіння було поганим і далі чекати не варто.
Вирощування живцями
Запорука успішного зростання для живця – розвинена коренева система. Можливо, хтось здивується, але коріння теж з'являється протягом 7-10 днів. Одні садівники спочатку пророщують живець у склянці з водою. Інші відразу висаджують його в ємність з гранулами ґрунтосуміші для петуній. Вибір способу пророщування залежить від індивідуальних навичок садівника, але не впливає на час появи коріння.
Умови залишаються такими ж, як для насіння:
- кімната: світла, без прямого сонячного світла;
- вологість ґрунту: сира, але не мокра;
- температура: та сама.
Посадка в ґрунт
Дата посадки сіянців у саду на клумбі залежить від того, коли у конкретному регіоні закінчуються ґрунтові заморозки. Петунія їх переносить. Тому час «відміряють», як 10-12 тижнів між останнім заморозком та днем посадки насіння.