Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Чарівні фрезії у вашому саду

Дата: 24.04.2024Переглядів: 374Коментарі: 0
Чарівні фрезії у вашому саду

Фрезія – ніжна квітка, справжня окраса будь-якого саду. Її яскраві суцвіття, що нагадують мініатюрні гладіолуси, зачаровують своєю витонченістю та різноманітністю забарвлень – від ніжних пастельних до насичених та контрастних. Фрезія родом із Південної Африки, але чудово адаптується до умов помірного клімату. Вона не примхлива у догляді та не вимагає особливої уваги до своїх потреб. З цієї статті блогу Украфлора ви дізнаєтесь про вирощування фрезій та про догляд за цими квітучими рослинами. Ми розповімо, як і коли садити фрезію, як створити для неї відповідні умови і як досягти пишного цвітіння.

Портрет квітки

Фрезія – багаторічна бульбоцибулинна рослина із сімейства Ірисових. На своїй батьківщині в Африці вона росте переважно в Капській провінції, за що й отримала народну назву Cape lily-of-the-valley – капська конвалія. І не стільки за деяку зовнішню подібність, скільки за дивовижний аромат, що нагадує аромат конвалії.

Фрезія має тонке, прямостояче, гіллясте стебло заввишки 20-70 см. Її вузьке мечоподібне листя яскраво-зеленого кольору розташоване по черзі, утворюючи пучки. Великі лійкоподібні квітки з 6 пелюстками зібрані у кистевидні суцвіття і завжди розташовані з одного боку квітконоса. Забарвлення квіток практично будь-яке: жовте, помаранчеве, рожеве, фіолетове, синє, бордове, кремове, а також різні комбінації цих кольорів. Підземна частина рослини представлена цибулиною діаметром 3-4 см. Розмножують фрезії цибулинами та насінням.

Де, як і коли висаджувати фрезії

Наприкінці квітня, коли остаточно мине загроза заморозків, цибулини фрезії можна висаджувати у відкритий ґрунт. Ця африканська гостя віддає перевагу захищеним від вітру сонячним ділянкам з мереживною півтінню. Ґрунт має бути легким, пухким, поживним з нейтральною кислотністю.

Глибина посадки цибулин залежить від їх розмірів, загалом це 5-8 см або приблизно потрійна висота цибулини. Відстань між лунками також залежить від розмірів цибулини, зазвичай це проміжки 3-5 см, але якщо планується вирощувати квіти на одному місці кілька років, то краще посадити їх трохи далі одну від одної.

Вирощування

  • Полив. Фрезії потребують регулярного поливу, але, як і усі цибулинні види, не терплять застою води. Поливають їх у середньому 1-2 рази на тиждень, краще вранці або ввечері. Поливаючи, важливо не потрапляти водою на листя та квіти, оскільки це може призвести до захворювання.

  • Підживлення. Вносити добрива потрібно 3 рази за сезон: перший – добривом з високим вмістом азоту відразу після посадки, другий – у період бутонізації калійно-фосфорними добривами, третій – після цвітіння добривом з високим вмістом калію, щоб допомогти рослині відновити сили та закласти квіткові бруньки для цвітіння наступного року.

  • Прополювання. Не рідше одного разу на тиждень або з появою бур'янів.

  • Догляд. Відцвілі суцвіття необхідно видаляти, щоб стимулювати утворення нових квіток. В міру зростання квітконоса слід підв'язувати його до опори, щоб стебла не ламалися.

Фрезії цвітуть через 2-3 місяці після посадки – у червні-липні, а їхнє цвітіння триває 3-4 тижні.

Фрезія у саду

Якщо троянди – це королеви саду, то фрезії можна сміливо назвати принцесами. Будь-яке місце, де цвітуть ці витончені красуні, відразу набуває ошатного вигляду. Найчастіше фрезії висаджують наступним чином:

  1. Клумба. Це найпростіший варіант, що не вимагає особливих умов і завжди приносить чудовий результат. Можна створити клумбу з фрезіями різних кольорів і сортів, насолоджуючись їх красою, що безперервно змінюється майже все літо.

  2. Міксбордер / альпінарій. Фрезії чудово поєднуються з іншими квітами та неквітучими рослинами. У міксбордерах вони гармонійно виглядають з видами, квіти яких також мають лійчасту або зірчасту форму – з ліліями, лілійником, мальвами, дельфініумом, клематісом. А в альпінаріях вони органічно сусідять з хостами, юкками, грунтопокривними видами.

  3. Контейнерна посадка. Фрезії часто вирощують у контейнерах – на балконі, терасі чи патіо. Крім того, це дуже зручний мобільний варіант, який підходить для невеликих ділянок. При необхідності мальовничо квітучими фрезіями в декоративних контейнерах можна прикрашати інтер'єр, після чого повертати їх на колишнє місце.

Як бачите, фрезії у вирощуванні нітрохи не складніші за звичні для нас нарциси та тюльпани, а в чомусь навіть простіші. Їхня присутність у саду, їхній оптимістичний вигляд, їх колірна різноманітність має властивість підіймати настрій усім, хто має щастя споглядати пишне цвітіння цих садових красунь. А ще – аромат! Чарівний аромат капської конвалії!

У магазині Ukraflora ви можете купити якісні цибулини фрезій різних сортів та забарвлень.

Повязані товари

Повязані статті

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call