Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Коли цвіте бузок

Дата: 08.04.2024Переглядів: 3655Коментарі: 0
Коли цвіте бузок

Романтичний бузок з його чарівними кистями-суцвіттями та запаморочливим ароматом асоціюється з остаточною перемогою весни і є символом прийдешнього літа. Період його цвітіння – це час, коли природа повністю прокидається від зимового сну, світ розкрашується буйними кольорами, а чудові запахи наповнюють простір. У цій статті блогу Украфлора ми розповімо про коротку, але завжди з нетерпінням очікувану пору року – сезон цвітіння бузку.

Портрет садового бузку

Цей рід чагарників включає близько 30 видів, у природі поширених у Південно-Східній Європі та в Азії. У культурному розведенні найчастіше зустрічається бузок звичайний та бузок японський. Перший являє собою кущ заввишки приблизно 3-5 м з безліччю пишних кистеподібних суцвіть у відтінках від сніжно-білого і світлого рожевого до пурпурного, малинового, яскраво-блакитного, густо-фіолетового. Квітки близько 1 см у діаметрі у простих сортів і до 5 см у густомахрових зазвичай мають 4 пелюстки. Японський бузок помітно вищий, він скоріше нагадує розлоге дерево, ніж кущ, а квітки у неї дрібніші і витонченіші. У культурі відомі понад 2000 гібридних сортів, які розрізняються за загальною висотою куща, величиною та щільністю кистей-суцвіть, забарвленням, формою та розміром квіток, термінами та тривалістю цвітіння.

Бузок дуже цінується у ландшафтному дизайні. Благородні кущі чудово виглядають як в одиночних, так і в групових посадках, утворюючи розкішні ландшафтні композиції. Найчастіше посадки цього чагарника формують як щільні живоплоти, або ж створюють із них мальовничі хащі з природними арками для романтичних прогулянок. Неймовірно яскравий і добре впізнаваний аромат бузку налаштовує на ліричний лад, він здатний пробуджувати спогади, викликати відчуття щастя чи ностальгії.

Цвітіння бузку в Україні

Зазвичай бузок у наших краях зацвітає на початку травня. Проте дуже теплою весною він може розцвісти і наприкінці квітня, а якщо травень видався холодним, то квіти можуть протриматися майже до початку червня. Зрідка бузок демонструє несезонне цвітіння, це трапляється восени та обумовлено аномально високою температурою повітря. Чагарник, «переплутавши» пори року, цвіте по другому колу, часом навіть наприкінці листопада.

Сезон цвітіння бузку в Україні – це особлива подія, яка чимось нагадує ритуал милування сакурою в Японії. На нього з нетерпінням чекають багато любителів прекрасного у нашій країні. Особливою популярністю на цей час користується київський сирінгарій (дендрарій бузку) Національного ботанічного саду, що розкинувся на високих дніпровських кручах. Величезна територія вкривається різнокольоровою «піною» безлічі сортів бузку, а під склепіннями її величезних кущів прогулюються захоплені відвідувачі. Слава сирінгарію простягається далеко за межі України, вона знайшла своє відображення у наукових працях, довідниках, образотворчому мистецтві, поезії. У травні київський сирінгарій щодня відвідує десятки тисяч людей, які бажають насолодитися чарівним видовищем.

Як правильно збирати букети

Існує думка, що квітучий бузок потрібно обламувати, тоді на наступний рік він стане цвісти ще рясніше, а його вигляд буде привабливішим. Це поширена помилка. Кисть бузку влаштована таким чином, що молоді пагони виростають з-під суцвіть, і саме вони цвістимуть наступного року. Якщо квітучу гілку зламати, кущ втратить частину таких пагонів і, відповідно, ресурсів для цвітіння залишиться менше або зовсім не залишиться. Крім того, має значення вік куща – чим він старший, тим рідше дає молоді пагони. Тому збирати букети бузку можна, але за умови дотримання наступних правил:

  • збирати квіти дозволяється з дорослих здорових рослин, не турбуючи надто юні та старі екземпляри;
  • збирати букет рекомендується з кількох кущів, щоб на кожному залишалося достатньо гілок із суцвіттями, від яких залежить цвітіння у майбутньому сезоні;
  • гілки бузку не можна обламувати, оскільки нерівні рани і кора, що відшарувалася і обвисла – це ворота для хвороботворних грибів та бактерій;
  • гілочку слід зрізати секатором якомога ближче до суцвіття під прямим кутом, щоб мінімізувати площу ранової поверхні.

Дотримуючись цих правил, ви не позбавите себе можливості милуватися цвітінням бузку наступної весни і при цьому не відмовите собі в задоволенні освіжити власний інтер'єр мальовничим букетом. У наступних статтях блогу Ukraflora ми розповімо, як розводити ці благородні чагарники і як їх доглядати.

Повязані статті

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call