Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Як посадити антуріум?

Дата: 08.08.2022Переглядів: 3209Коментарі: 0
Як посадити антуріум?

Навіть при пробіжному погляді на цю рослину будь-яка людина зрозуміє, що вона вочевидь належить до екзотичних. Так і є, батьківщина антуріуму – Південна та Центральна Америка, регіони з теплим та вологим кліматом, де він росте переважно на деревах, використовуючи їх як опору, тобто, є епіфітом. Рослина часто починає розвиток у кроні, після чого повітряне коріння опускається вниз, поки не досягне землі. Зрозуміло, що для такого незвичайного в нашому кліматі екзоту потрібні особливі умови, тим більше, якщо передбачається не оранжерейне, а домашнє вирощування. У статті блогу Украфлори ми розповімо, як правильно посадити антуріум.

Посадковий матеріал

Насамперед визначимося, що саме ми садитимемо – куплену квітучу рослину або юний саджанець, отриманий від дорослого здорового екземпляра. Для цього потрібно розуміти, як здійснюється розмноження антуріуму, що вирощується в домашніх умовах. Існує кілька способів:

  1. Насінням.
  2. Живцями.
  3. Паростками.
  4. Поділом куща.
  5. Вкоріненням листка.

Кожен спосіб має свої переваги, але й свої складнощі, що вимагають знань та навичок. Тому зосередимося на найпростішому – посадці (а точніше, пересадці) антуріуму, що куплений в магазині. Якщо зробити це правильно і забезпечити рослині грамотний догляд, ми отримаємо здоровий екземпляр, від якого згодом можна буде получати насіння, живці, паростки або частини кущика.

Створюємо комфортні умови для висаджування антуріуму

Запорукою успіху є створення клімату, максимально наближеного до природного. Насамперед це стосується освітленості, вологості та щільності ґрунту.

Освітлення

Ця рослина любить дуже яскраве світло, в природному стані вона, подібно до нашого соняшника, повертає голівку слідом за рухом сонця. При цьому прямих променів лісовий мешканець не терпить, відповідно, світло має бути розсіяним. Оптимально підійде східне чи західне вікно. Північне не годиться зовсім, а на південному квітку потрібно буде захистити від прямих палючих променів у теплу пору року.

Температура

У більшості видів антуріуму періоди вегетації чергуються з періодами спокою. У процесі росту та цвітіння в приміщенні має бути 20–25 °C, а в осінньо-зимовий період 16–18 °C. Переведення з режиму в режим потрібно здійснювати в кілька етапів, оскільки рослина не терпить різких перепадів температури. Також протипоказані йому й протяги.

Вологість

Сухе повітря – головний ворог цієї рослини, адже його природне місце існування – дощові тропічні ліси. Необхідна вологість 80-90% досягається декількома способами одночасно:

  • систематичним поливом відстояною м'якою злегка теплою водою, що підтримує ґрунт у вологому стані, але без застою води в горщику;
  • регулярним обприскуванням – влітку двічі на день, взимку один раз;
  • періодичним протиранням листя вологою губкою;
  • поміщенням горщика в піддон, наповнений галькою або гравієм, на дно якого налита вода, або покладений мокрий мох.

Ґрунт

Дуже важливо забезпечити рослині хорошу аерацію, оскільки корінь квітки потребує великої кількості кисню. Відповідно, субстрат має бути дуже пухким, щоб з одного боку безперешкодно пропускати воду, а з іншого – забезпечувати її швидке просихання. Для цього до універсального ґрунту потрібно додати, наприклад, кору хвойних із розрахунку 1:1. Можна змішати листяний ґрунт із піском і дерном у рівних пропорціях, додавши туди тієї ж кори або деревного вугілля. Ще один варіант – додати в ґрунт керамзитову крихту та рубаний мох сфагнум. Ґрунтосуміш має бути слабокислою.

Горщик

Він має бути не надто широким і бажано пластиковим, оскільки в такому простіше створити стабільний температурно-водний баланс.

Посадка

Місце для Вашого улюбленця вибрано, все необхідне придбано, можна приступати до посадки. Для цього в підготовлений горщик слід насипати дренаж – крупний керамзит, який забезпечить велику кількість повітряних кишень, і злегка присипати його ґрунтосумішшю. Кущик потрібно обережно витягти з горщика для транспортування, намагаючись не пошкодити дуже тендітне коріння, і помістити його в новий горщик, після чого додати ґрунту і злегка, дуже акуратно його ущільнити. Якщо повітряне коріння вже розвинулося, його потрібно прикрити шаром сфагнуму, якщо ні, то зробити це згодом. Мох потрібно постійно підтримувати у вологому стані. Пересаджувати дорослу рослину рекомендується раз на 2-3 роки.

Здійснивши посадку за всіма правилами та забезпечивши вихованцю належний догляд, Ви отримаєте розкішну рослину, якою пишатиметеся довгі роки. Якісний квітучий антуріум для посадки можна придбати в Ukraflora.

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call