Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Як поливати антуріум?

Дата: 08.08.2022Переглядів: 7713Коментарі: 0
Як поливати антуріум?

Яскравий, ефектний кущик з незвичайною квіткою-качанчиком, яку за бадьорий вигляд називають «чоловіче щастя», приковує до себе увагу і викликає захоплення поціновувачів домашніх рослин. Але іноді листя його зникає, стає бляклим, покривальце квітки тьмяніє, кущик втрачає свою декоративність і в цілому виглядає нездоровим. Найчастіше причина цих неприємностей – неправильний полив, оскільки антуріум, як і всі жителі дощових тропічних лісів, дуже чутливий до вологи – як до її нестачі, так і до надлишку. Як правильно поливати антуріум і як забезпечити йому комфортний водно-температурний режим, розповімо у цій статті блогу Украфлори.

Помилки та їх наслідки

Антуріум радше оранжерейна рослина, ніж домашня, оскільки любить багато яскравого світла та вологи. В умовах кімнатного утримання важливіше за все створити відповідний режим зволоження, і саме тут допускаються найпоширеніших помилок, таких як:

  • надмірно рясний і частий полив при поганому дренажі, що веде до загнивання коренів, поширення плісняви ​​та появи борошнистої роси;
  • пересушеність ґрунту, що провокує появу «іржі» – на листі проступають темно-коричневі плями, потім листя зовсім темніють і опадають;
  • надто жорстка і холодна вода, що призводить до появи на листі дрібних білих плям, пожовтіння та опадання;
  • зрошення без урахування сезонності, періодів активності та віку рослини.

Кожна з цих помилок веде до втрати декоративності, а у випадках великої занедбаності – до загибелі квітки.

Що потрібно для правильного поливу

Вода

Вона потрібна м'яка, без концентрації солей кальцію, хлору та важких металів. Ідеальний варіант -– дощова, зібрана при сильних зливах. Зрозуміло, що доступна вона буває нечасто, тому необхідно покращувати водопровідну, для чого її відстоюють протягом доби та використовують лише верхні шари. Ефективний спосіб покращення води – виморожування, для чого ємкість з нею поміщають у морозилку або виставляють на мороз, а після замерзання відокремлюють прозорий лід від каламутного. Очищена вода – прозора, саме цю частину льоду розтоплюють до кімнатної температури та поливають нею квітку.

Горщик, дренаж, ґрунт

Антуріум любить вологу, але не вогкість, також його кореневій системі потрібно багато кисню. Щоб забезпечити правильну аерацію ґрунту, на дно неширокого, бажано пластикового горщика потрібно помістити великофракційний керамзит, що утворює безліч повітряних кишень. Субстрат потрібен пухкий, такий, що добре пропускає вологу і добре її випаровує. Пластикові стінки горщика, на відміну від керамічних, непроникні для вологи та повітря, тому створений комфортний мікроклімат зберігатиметься довше. У піддон можна насипати гравій або гальку і налити туди води так, щоб вона не сягала горщика.

Техніка поливу

  • Верхній. Вода рясно подається в ґрунт, при цьому листя та квіти слід берегти від попадання крапель. Коли рідина починає надходити у піддон, полив припиняється. За півгодини її з піддону зливають.
  • Через піддон. Вода подається рівномірно до рівня верхньої лінії дренажу. Потрібно стежити, щоб рідина з піддону піднімалася нагору, а не стояла нерухомо, тільки тоді коріння одержують вологу в достатній кількості.

Для антуріуму кращим є змішаний тип поливу.

Сезонність та режим

Більшість видів роду антуріум чітко демонструють сезонність – періоди активної вегетації чергуються із періодами спокою. Найчастіше (але не завжди!) це збігається із сезонним календарем, тому поливати можна, орієнтуючись на пори року.

  • Зима. У період спокою полив проводиться один раз на тиждень. Надмірно сухе через роботу опалювальних приладів повітря поблизу кущика необхідно зволожувати з пульверизатора.
  • Весна. До початку пробудження слід поливати рослину в зимовому режимі, а коли вона починає демонструвати зростання, зрошення стає інтенсивнішим.
  • Літо. Час бурхливого розвитку та цвітіння. Поливати рекомендується 2-3 рази на тиждень, орієнтуючись на вологість ґрунту та вік квітки: якщо він дорослий (3-5 років), сигналом служить підсохлий до половини ґрунт, молодий екземпляр вимагає постійно вологого ґрунту. Незалежно від віку, антуріум влітку необхідно обприскувати двічі на день, а в спеку тричі.
  • Осінь. Полив у цей час залежить від активності рослини: якщо вона продовжує цвісти, режим залишається літнім, як тільки цвітіння припиняється, зростання уповільнюється, настав час зменшувати полив, доводячи його до одного разу на тиждень.

Залежно від виду, частота та умови поливу можуть бути дещо відмінними від базових. При покупці квітки Ви завжди можете дізнатися особливості догляду за конкретним екземпляром у фахівців-ботаніків компанії Ukraflora.

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call