Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Як доглядати квітку ґербера?

Дата: 01.11.2022Переглядів: 1005Коментарі: 0
Як доглядати квітку ґербера?

Ці ефектні, різнокольорові «ромашки» мають чудовий вигляд за будь-яких умов – як букетні квіти, як садові рослини, як оранжерейні чи домашні мешканці. Де б ви не зустріли ґерберу, вона ніколи не залишиться непоміченою, привертаючи до себе увагу яскравим оптимістичним виглядом. Очевидно, що будь-який квітникар мріє мати таку рослину в особистій колекції, тим більше, що догляд за нею не становить ніяких труднощів. У даній статті Украфлори ми розповімо про ґербери горщикового вирощування, тобто, про кімнатний різновид цієї рослини.

Африканська ромашка

Батьківщина ґербери – Африка та острів Мадагаскар, де вона росте в дикому вигляді, прикрашаючи собою відкриті простори саван, подібно до нашим луговим ромашкам. Цей трав'янистий багаторічник відноситься до сімейства айстрових, рід включає приблизно 80 видів, але тільки один з них є прабатьком всіх кімнатних сортів – ґербера Джеймсона.

Від інших видів Gerbera jamesonii відрізняється мініатюрністю суцвіть (до 10 см), а висота домашніх сортів не перевищує 40 см, тоді як садові сорти дещо більші та вищі. Листочки великі, щільні, яскраво-зелені, з різьбленим краєм, вони є природним декоративним фоном для суцвіть, які можуть бути будь-яких кольорів і відтінків, крім синього. Щоб ошатний кущик завжди мав бадьорий та презентабельний вигляд, слід забезпечити йому належний догляд.

Догляд за кімнатною ґерберою – нічого складного!

Перш за все, треба пам'ятати, що квітка на своїй батьківщині мешкає в тропіках та субтропіках, тобто у постійному теплі та в достатку вологи. Тільки за цих умов вона зберігатиме свою декоративність.

  • Освітлення. Світло необхідне яскраве, розсіяне, не протипоказане й попадання прямих променів, за винятком полуденних. Відповідно, найкращим місцем буде східне або західне вікно кімнати. Навесні та в кінці літа – початку осені світловий день бажано продовжувати за допомогою штучного світла від люмінесцентної або фітолампи.
  • Вологість. Квітка любить вологе повітря та обприскування, проте слід пам'ятати, що потрапляння крапель на суцвіття та бутони неприпустиме, оскільки викликає їхнє загнивання. Обприскувати потрібно лише листя та повітря навколо горщика з рослиною. Щоб підвищити вологість, можна покласти в піддон торф, гальку або керамзит та поливати їх по мірі висихання.
  • Температура. Це найважливіший фактор правильного догляду за горщиковою ґерберою! Під час вегетації, активного росту та бутоносіння (весняно-літній сезон) температура в приміщенні не має опускатися нижче +20 °C, в ідеалі – +22-25 °C. Якщо добовий перепад температур у цей період перевищує 5 °C, кущик втрачає свою декоративність. Після цвітіння з середини осені до кінця зими настає період відпочинку, коли ґербері потрібна прохолода (+13-15 ° C, але не менше +12° C). Переведення з активного стану в сплячку не має бути стрибкоподібним, рослину потрібно переводити на холод поступово, у кілька етапів.
  • Ґрунт. Для ґербери підходить готовий ґрунт для айстрових, або самостійно приготовлена ґрунтосуміш із листової землі, торфу та піску у співвідношенні 1:1:1. До суміші можна додати кульки гідрогелю для утримання вологи.
  • Полив. У період росту та цвітіння кущик поливають теплою відстояною (в ідеалі – фільтрованою) водою. Сигналом до поливу служить підсихання верхнього шару ґрунту. Під час поливу бризки води не мають потрапляти на квіти. У холодну пору року поливати треба вкрай обережно, полив здійснюється лише для того, щоб земляна грудка не засохла.
  • Підгодівля. Використовуються готові універсальні комплекси для квітучих культур. Навесні та влітку добрива вносяться двічі на місяць, у період відпочинку ґербери не підгодовують.
  • Пересадка. Куплену в магазині ґерберу не можна пересаджувати в постійний горщик приблизно 2 тижні, саме стільки часу потрібно для акліматизації. Потім квітку необхідно обов'язково пересадити, оскільки продається вона не в ґрунті, а в поживному субстраті, призначеному для тимчасового утримання рослини. Згодом ґерберу пересаджують лише у випадках крайньої необхідності, роблять це ранньою весною. Горщик має бути трохи більшим за попередній, занадто простора ємність спонукає рослину нарощувати коріння, що зупиняє розвиток бутонів.

За дотриманням цих, досить нехитрих правил, кімнатна ґербера тішитиме свого власника рясним цвітінням з травня по вересень (залежно від сорту). Якщо ж Вам хочеться прикрасити свій дім африканськими ромашками, але навіть описаний клопіт здається надмірним, в Ukraflora завжди є свіжі зрізні ґербери на будь-який смак.

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call