Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Анемона. Як саджати, як цвіте, як вирощувати?

Дата: 08.08.2022Переглядів: 3715Коментарі: 0
Анемона. Як саджати, як цвіте, як вирощувати?

Ніжні, прості і дуже красиві квіти, які при правильному догляді здатні заполонити всю відведену для них територію, буквально колонізувати її! За бажання і великої любові до цих рослин можна влаштувати ландшафтний дизайн так, щоб вони цвіли весь сезон – з ранньої весни до осені, покриваючи різнокольоровим килимом всю ділянку. Для цього потрібно знати особливості видів анемон, специфіку та нюанси вирощування кожного з них. У статті блогу Украфлори ми поділимося з читачами секретами чарівної анемони.

Опис видів та їх особливостей

Слово «анемона» у перекладі з грецької означає «дочка вітру», друга її назва – вітряниця. Свою назву квітка отримала за легкі та ніжні пелюстки та насіння, що розлітаються під подихом вітру. Це рід багаторічників, який містить до 180 видів. Росте квітка на всіх континентах за винятком Австралії та Антарктиди, ареал покриває субтропічні та помірні широти. Залежно від того, до якого виду належить культурний сорт анемони, визначається час її посадки та цвітіння, а також інші умови вирощування.

Глобально весь рід поділяється на лісові та рівнинні рослини. Перші люблять ділянки в півтіні, другі віддають перевагу яскравому сонячному світлу. За сезонами цвітіння рід Anemone поділено на 3 базові групи:

  1. Весняноквітучі: найпоширеніші види - Anemone nemorosa (А. діброва) і Anemone blanda (А. ніжна). Починають цвісти вже у квітні, люблять півтінь і не бояться холоду, оскільки є мешканцями лісів та альпійських лук.
  2. Весняно/літньоквітучі: Anemone coronaria (А. корончаста або макова) – найвідоміший вид, що любить світло та прямі сонячні промені. Якщо ці квіти посадити восени, вони зацвітуть навесні, якщо посадити на початку весни, зацвітуть наприкінці літа і продовжать цвітіння восени.
  3. Літньо/осінньоквітучі: Anemone hupehensis (хубейська, японська, гібридна). Ранні сорти цього виду розквітають у середині липня, пізні закінчують цвісти до жовтня. Вид віддає перевагу вологій «плямистій» тіні і зовсім не переносить зимівлю у відкритому ґ​рунті.

Кожен вид має свою колористику, розміри квітки і висоту стебла (від 5 см до 1 м). Сезонність, різноманіття кольорів і варіативність розмірів дозволяють пристрасним шанувальникам анемон створювати на ділянці безперервно квітучі композиції – живі, динамічні анемонові килими.

Висадка та догляд

Ділянку для посадки вибираємо відповідно до видових потреб, а ось грунт у всіх випадках має бути добре дренованим і пухким. Ці умови забезпечують збалансований рівень вологості, оскільки при її надлишку коріння може підгнивати, а в разі нестачі зростання сповільниться і цвітіння буде скудним. Лісові види полюбляють родючий листяний ґрунт, Anemone coronaria – легкий піщаний. Кислотність для всіх видів краще нейтральна з ухилом до зниженої.

Посадка може проводитись:

  • насіннєвим способом;
  • бульбами.

Посадка з насіння

Щоб підготувати насіння до посадки, їх на 1-2 зимових місяці поміщають у холодильник, змішавши з невеликою кількістю вологого торфу та піску, періодично витягуючи для провітрювання та зволоження. По закінченні стратифікації ємкість переносять у приміщення з температурою +5 °С з гарною циркуляцією повітря. Проросле насіння розсаджують в окремі ємкості, а коли сформуються 2 повноцінні листочки, їх час висаджувати у відкритий ґрунт.

Простіший варіант, який, до речі, ще й дає кращу схожість, це зробити осінній посів у вуличний контейнер і закопати його на ділянці, накривши сухим листям або гілками хвойних дерев. Навесні його викопують, заносять у будинок і розсаджують після проростання.

Посадка з клубнів

Щоб їх «розбудити», потрібно замочити бульби в теплої воді до набухання, після чого помістити у вологий ґрунт і залишити при кімнатній температурі до прокльовування паростків.

Глибина лунки залежить від діаметра бульби, вона повинна бути вдвічі глибшою. На дно рекомендується насипати трохи перегною та деревної золи, щоб згодом не робити підживлення. Бульба присипається ґрунтом, злегка утрамбовується і рясно поливається. Місце посадки рекомендується замульчувати торфом або листям.

Полив та прополка

При хорошому дренажі та наявності мульчі поливати анемони можна раз на тиждень, а прохолодним дощовим літом і зовсім не поливати. Виняток – Anemone coronaria, спекотного літа в період цвітіння її потрібно поливати щодня – вранці та ввечері. Прополювати квіти можна тільки руками, оскільки вони мають дуже вразливе коріння.

Вирощені з насіння анемони зацвітуть лише на третій рік, а отримані з бульб – того ж сезону. Придбати якісний посадковий матеріал (бульби) Ви можете в Ukraflora.

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call