Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Майстер флорист Олена Бутко про необхідність отримання нових знань

Дата: 19.09.2019Переглядів: 5114Коментарі: 0
Майстер флорист Олена Бутко про необхідність отримання нових знань

У конференц-залі компанії «Украфлора» 8 вересня відбулося подія міжнародного рівня, на який чекали не лише українські майстри флористики, але також шанувальники мистецтва створення квіткових композицій, які планують присвятити себе професії флориста.

міжнародної групи спільного проекту Floral art school A-Z та ФітоАрт-студії Олени Бутко за підтримки компанії «Украфлора» це результат трирічного навчання студентів з України, Білорусі, Ізраїлю та Молдови. Справжнє свято натхнення, квітів, новаторських ідей – результат роботи студентів міжнародної школи флористики Кожна композиція, представлена ​​на виставці, це результат навчання у найкращій школі, у найкращих викладачів!

Компанія «Украфлора» є не лише лідером квіткової ринку України, а й центром флористичного життя країни! Одне з багатьох – це підтримка міжнародного проекту школи Floral art school A-Z та ФітоАрт-студії Олени Бутко. Майстрів флористів і поговорили з їх наставниками.

 

Про те, чим живуть сьогодні українські майстри флористики, які дивовижні проекти вони готують, і як їм у цьому допомагає співпраця із компанією «Украфлора», нам розповіла відомий український флорист Олена

 

 

Олена Бутко – майстер-флорист, випускниця міжнародної школи аранжування квітів Рити Гарайссилс (Рига, Латвія) та Академії флористики Наталії Агєєвої (Київ, Україна), дипломант національних та міжнародних конкурсів, керівник ФітоАрт-студії, яка навчає майбутніх професіоналів мистецтву Квіткова композиція. Олена є організатором міжнародного проекту школи Floral art school A-Z в Україні.

 

, що сьогодні буде відбуватися в цій залі? результат 3 років навчання. Дівчатка покажуть, чого вони навчилися, гідно представлять нашу професію. Я дуже багато сил вклала у цей проект.

Вже є улюблені роботи? Є, але я не скажу, щоб нікого не скривдити.

Розкажіть про вашу школу флористики. Які досягнення ви вважаєте найважливішими на сьогоднішній день, чим ви можете пишатися?

 


У мене всі випускники особливі. Я найперша в Україні отримала диплом Майстра флориста у ризькій школі Рити Гарайссилс, яка зараз називається Флористична школа Floral art school A-Z. Коли я стала майстром, мені дуже захотілося, щоб майстрів-флористів в Україні було більше, тому ми з Аєю створили такий спільний проект. базу для семінарів, а Aija Zagarina та інші викладачі школи проводять заняття.

У нас передбачено 9 сесій та випускний іспит. Навчання триває близько 3 років. Сьогоднішній випускний іспит – квінтесенція всього нашого навчання, і ви самі побачите результат на виставці. міжнародний рівень. Як це відбувається?


Студенти отримують дипломи школи, а школа має акредитацію Міжнародна палата ремісників. Школа Floral art school A-Z приєдналася до цієї палати і має право видавати дипломи майстра міжнародного зразка. Тобто, стаючи студентами нашого проекту, ви маєте можливість здобувати вищу освіту з флористики. По-перше, з таким дипломом можна працювати за кордоном. Цей диплом дає право викладати Флористику.

Чи потрібна базова підготовка, щоб прийти до вас до школи? флористики, але це небажано. Наш проект дозволяє отримати вищу освіта з флористики, тому учням слід перед навчанням у нас пройти базовий курс. Такі курси проводжу я. Оскільки я сама навчалася у цій школі та знаю методику викладання, я можу добре підготувати учнів. Які знання потрібно мати, щоб добитися успіху як флорист?

 

Флористика - це декоративно-ужиткове мистецтво, тому тут треба прикласти ручки. Дуже вітається, якщо людина вміє шити, в'язати, малювати, ліпити. У мене 15 років стажу інженера конструктора, і коли я розробляю свої інсталяції, я повинна знати, що вони витримують певний вага. Іноді флористи просто малюють гарну картинку, а коли починають втілювати її в життя, проект розвалюється, бо вони, наприклад, не ту товщину дроту чи гілки обрали.

Часто буває так, що флористику сприймають як щось романтичне і не усвідомлюють, наскільки багато знань вимагає ця важка праця?

 

Навіть якщо учні сприймають цю професію як легку гарну роботу, то вже на першій сесії вони змінюють свою думку. Хоча навчання майстерності складно порівняти із щоденним навантаженням професійного флориста, для створення композиції необхідно чистити величезну кількість кольорів. Наприклад, у такі свята, як 8 березня, навантаження настільки велике, що зігнуті руки і набряклі ноги - норма для флориста. Ця гарна професія - важка праця, яка включає в себе дуже велику кількість знань. Фільми, які можуть допомогти початківцю флористу, подарувати йому натхнення, мотивацію?

Необхідно читати книги, пов'язані з особистісним зростанням, мистецтвом, історією мистецтва. Потрібно бути на піку моди, треба знати нові тенденції, дивитися модні покази, відвідувати виставки. Мистецтво - частина нашої професії. Якщо ви помітили, наші студенти створили для випускного іспиту не тільки букети, але також колажі та картини. Часи, коли модна композиція складалася з трьох кольорів у рамочці, що вже пройшли, і сьогодні флористика у чистому вигляді не потрібна, треба бути ще й декоратором.

Розкажіть про тренди сезону,
які букети дарувати, як прикрашати інтер'єр?

 


Як говорить наш Учитель Aija Zagarina, що красиво, те й тренд. Я з нею повністю згодна.

Чи можливе таке явище, як успішний флорист-самоучка?

Звичайно, можливо. Знаменитий художник та фізик Йоханнес Іттен у книзі з теорії кольору писав, що вам не потрібно знати закони кольору, якщо ви і без цих знань здатні створити щось прекрасне. У першу чергу, флорист повинен знати, як продовжити життя квітки, а потім уже створювати гарну композицію. Професіонал піклується про тому, щоб під рукою завжди були чиста вода, чисті вази, чисті інструменти, чисті столи.

Знання про те, які квіти та тренди щодня з'являються в світі, також потрібні кожному флористу.

 

 

Звичайно, деякі флористи-самоуки можуть робити шедеври. Але рано чи пізно вони розуміють, що їм не вистачає знань, і приходять вчитися.

Які особливості особистості допомагають людині добиватися успіху у цій справі?Флористу в його професії допоможе посидючість та здатність довести роботу остаточно. Також флористу потрібна здорова частка перфекціонізму, сміливості, щоб його не зупиняли обмеження та рамки. Навіть у наших роботах на іспиті видно, хто зі студентів може брати участь у міжнародних конкурсах. Такі роботи відрізняються відсутністю стиснення у авторів. Корисною якістю для флориста є бажання навчатися. Я, наприклад, досі вчуся у своїх улюблених вчителів! на якому рівні перебувають сьогодні українські флористи?

Я вважаю українських флористів дуже технічними. Вони можуть гідно конкурувати на міжнародних виставках із флористами з інших країн Європи, і обійти багатьох конкурентів за рівнем підготовки та технікою. Наприклад, у Голландії майстрам легше, бо у них усе під рукою. А у нас флористи можуть з нічого зробити гарну композицію, тому що ми дуже технічні, сильні, гідні.

На жаль, не у всіх флористів є засоби для того, щоб поїхати на конкурс в іншу країну, але дуже багато хто хоче представити свою роботу. Сподіваюся, у нас скоро з'явиться свій конкурс для флористів. Розкажіть про співпрацю з компанією "Украфлора". Чому ваш захід відбувається саме тут?

Я давно співпрацюю із компанією «Украфлора»! Нам завжди йдуть на зустріч і, нам дуже подобається, що тут є гідна, багата база матеріалам. Раніше, коли я проводила покази та виставки, мені доводилося звозити робочі матеріали та квіти з різних куточків міста, а тут дуже зручно працювати, тому що все під рукою.
Нам надали просторе та світле приміщення для виставки, холодильники для квітів забезпечили відмінні умови роботи. Крім того, завдяки асортименту компанії «Украфлора», ми підібрали необхідні для робіт флористів квіти і материалы.

А чи є у вас улюблені квіти?

Флорист любить усі квіти. Я, як не дивно, дуже люблю гвоздики, особливо запах.

Ще я дуже люблю хризантеми, напевно, тому що я народилася у листопаді. Важко перерахувати все, що мені подобається. Сьогодні з'являються нові сорти квітів та рослин, наприклад, “Botanic” – новий сорт лізіантусу. Мені він дуже подобається, і нагадує дзвіночки.

 

Скажіть, які найбільші складнощі в роботі флориста в Україні? Що вам заважає?

 

Заважає відсутність грошей у клієнтів. На жаль, українці до досі вважають флористику розкішшю. В Україні поки що немає такої культури, як повсякденні букети, як у Європі. там просто купують букети собі і свого інтер'єру.

Такі заходи потрібні, щоби показувати цікаві роботи. У нашій професії пропозиція народжує попит. Якщо люди знатимуть, наскільки красивою може бути квіткова композиція, яку вони можуть отримати за прийнятною ціною вони почнуть купувати красиві букети. Тому я впевнена, що якісні квіткові композиції треба показувати людям частіше, згодом люди звикнуть до флористики.

 

Завдяки майстру флористу Олені Бутко та виставковим роботам, представленим випускниками спільного проекту Floral art school A-Z та ФітоАрт-студії, нам вдалося ближче познайомитися з професією флориста та тонкощами роботи майстрів, які втілюють у реальність найнеймовірніші ідеї щодо створення композицій з живих квітів. І поки що натхненні учні представляють екзаменаційні роботи в конференц-залі компанії «Украфлора», отримуючи шанс презентувати свої шедеври на світовому рівні, сумнівів у успішному майбутньому української флористики не виникає.

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call