Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Чому не цвіте жоржина?

Дата: 26.10.2022Переглядів: 1938Коментарі: 0
Чому не цвіте жоржина?

Жоржина – одна з найефектніших рослин літньо-осіннього саду. Великі пишні головки, пофарбовані в усі кольори веселки, здатні захопити й порадувати навіть найдосвідченішого квітникаря. І як же гірко буває спостерігати, коли кущики, в які вкладено так багато праці та турботи, демонструють мізерне цвітіння, а то й зовсім відмовляються цвісти. Тим не менш, це не привід впадати у відчай та опускати руки, адже справа поправна, а помилки можна не допускати або виправляти їх, якщо такі, на жаль, вже скоєні. Як уникнути подібних неприємностей розказано у цій статті блога  Украфлори.

Можливі причини нецвітіння жоржин

До характеристик цієї рослини належать тепло-, світло- і вологолюбність, здатність швидко і буйно розростатися, виражена сезонність і потреба в зимівлі поза відкритим ґрунтом. Якщо якісь умови утримання порушені, процес цвітіння також порушується. Найбільш ймовірні причини проблем такі:

  1. Неправильна підготовка до висадки коренебульби. Нерозділене на поодинокі, максимум, парні чи потрійні бульби кореневища є причиною конкуренції між ними за воду та поживні речовини, в якій програють усі.
  2. Неправильна підготовка розсади однорічника, відсутність пікірування. Веде до недорозвиненості кореневої системи та надалі загальної слабкості рослини.
  3. Недотримання термінів висадки, надто пізня посадка. Бутононосіння мізерне, квіткові голівки дрібні, їх забарвлення блякле.
  4. Низька освітленість ділянки. Квітки зменшуються у розмірах, тьмяніють, у критичних випадках (відсутність сонячних променів більше 6 годин на добу) бутононосіння не настає.
  5. Нерегулярний чи занадто рідкий полив. Веде до мізерного цвітіння або повної його відсутності.
  6. Спекотна погода, посуха. При температурі +30 °C і вище без належного догляду бутононосіння припиняється, квітки, що вже розкрилися, засихають.
  7. Неправильно підібране підживлення. Добриво з високим вмістом азоту веде до нарощування листяної маси та гальмує зав'язування бутонів.
  8. Стихійне розростання куща. Без ручного формування (прищипування) розчинені у воді поживні речовини подаються нерівномірно, їх одержують 1-2 сильні пагони, решта стебел залишаються без живлення та, як результат, без бутонів.

Що робити, щоб уникнути проблем

Безумовно, помилкам слід запобігати заздалегідь, проте у деяких випадках це можна буде зробити лише наступного вегетативного сезону.

Ділення бульб багаторічників

Запроваджується або пізно восени відразу після викопування кореневища, або за кілька днів перед висаджуванням. Найбільше квіток дають одиночні бульби.

Пікірування однорічників

Після появи 2-3 пар листочків сіянці необхідно розсадити в індивідуальні ємності – пластикові стаканчики, касети, торф'яні горщики.

Висаджування

Приступати до нього потрібно тільки-но мине загроза весняних заморозків – наприкінці квітня – початку травня. При посадці однорічних сортів слід пам'ятати, що від моменту посіву до готовності розсади до переведення у відкритий ґрунт проходить близько 2-х місяців, відповідно, посів на розсаду здійснюється наприкінці лютого.

Місце для посадки

Жоржина любить гарно й рівномірно освітлені ділянки. Світловий день протягом 10 годин з невеликим притіненням у полуденну спеку – достатня умова для рясного цвітіння.

Режим поливу та утримання вологи

Жоржини потрібно поливати щодня, витрачаючи 5-6 л води на кожен кущ. Для того, щоб волога швидко не випаровувалась, при посадці в лунку додають торф або тирсу. Зверху ґрунт бажано мульчувати тим самим торфом, а в посушливі дні липня та серпня ще й 10-сантиметровим шаром свіжоскошеної трави.

Підгодівля

У період росту та розвитку куща використовуються добрива, що містять азот, а коли настає термін активного бутононосіння, знадобляться калійно-фосфорні підживлення, які додадуть жоржинним голівкам міць та яскравість, а також забезпечать цвітіння до осінніх заморозків.

Формування куща

Перше прищипування жоржини проводиться після появи 4-х пар листочків на саджанці або сіянці, сильні бічні пагони згодом підрізуються до 4-5 листків. Бічні пасинки та дрібні слабкі бутони регулярно видаляються. Нижнє листя слід обірвати на висоту 30-40 см від землі. Все це допомагає рослині не витрачати сили та ресурси на марну зелену масу, а спрямовувати їх у квітки.

Отже, запорука пишного і довгого цвітіння жоржин зводиться до Вашого вміння вибирати і призначати час і місце посадки, дотримання режиму поливу і підживлення, а також до бажання час від часу попоратися з садовим улюбленцем, не допускаючи його хаотичного зростання. Як отримати якісні саджанці жоржин, можна дізнатися з відповідних статей блога Ukraflora.

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call