Як вибрати квіти для весільного букету – поради від професійного флориста
Букети на весільній церемонії відіграють найважливішу роль у створенні урочистої, піднесеної святкової атмосфери. Вони є яскравими акцентами у весільному декорі, що символізують любов та благословення для молодої пари. Квіткові ансамблі бувають двох типів – вітальні та традиційні букети нареченої. З цієї статті блогу Украфлора ви дізнаєтеся, які вимоги висуваються до тих та інших типів букетів, які квіти використовують у різних випадках, а також чим слід керуватися, вибираючи квіти на весілля.
Букет нареченої
Весільний букет молодої, зібраний із найвишуканіших квітів – вершина квіткової гармонії. Він відображає індивідуальність молодої, її стиль, її сутність. Очевидно, що насамперед букет нареченої має гармоніювати з її сукнею, але й не тільки. Не менш важливе значення мають:
-
Вік. Юним дівчатам пасують ніжні квіти – наприклад, букет у пастельних відтінках з троянд, півоній та гвоздик з їх тендітними «мереживними» пелюстками. Він створить романтичний образ, що відображатиме юність і свіжість. Більш зрілим нареченим підійдуть квіткові ансамблі в насичених кольорах і з різнорідною структурою. Комбінація троянд, лілій та еустом у яскравих відтінках створить елегантний та вишуканий образ.
-
Колір волосся. Блондинкам пасують світлі та м'які відтінки, букет з білих та кремових троянд, лілій та гіпсофіли створить невагомий та витончений образ. Брюнеткам і темним шатенкам пасують більш насичені та контрастні кольори. Червоні, фіолетові або темно-сині бутони троянд, орхідей, астильби додадуть глибину та стильність в образ нареченої.
-
Зріст. Високим дівчатам підійдуть вертикальні композиції з лілій, гладіолусів, дельфініуму, які підкреслюють їхню витонченість та статність. Мініатюрним нареченим рекомендується вибирати компактніші форми, щоб не перевантажувати силует і зберегти пропорції.
-
Тематика весілля. Якщо оформлення урочистостей має певну тематику, букет для молодої вибирається з цим урахуванням. Наприклад, для весілля в стилі прованс ідеально підійде композиція з лавандою та зеленню, а для морської весільної вечірки – блакитні або бірюзові квіти, декоровані штучними перлинами та черепашками.
-
Пора року. Сезонність також відіграє роль у виборі. Адже це не тільки економічно доцільно, але й додає природності в образ молодої. Наприклад, навесні чарівно виглядають гіацинти та конвалії, влітку – соняшники, восени – гладіолуси та жоржини.
Для декорування букета нареченої використовуються атласні стрічки, органза або інші матеріали відповідно до загального стилю. Ошатності додають допоміжні елементи – намистини, перлини, стрази. Також слід пам’ятати, що вкрай важливим фактором є ергономічність, адже наречена триматиме свій букет у руках протягом довгого часу.
Вітальний букет
Подарунковий букет на весілля – це особливий жест, яким гості висловлюють свої привітання та найкращі побажання молодятам. Він помітно відрізняється від букета нареченої, насамперед зазвичай більшими розмірами, але й не тільки. У цьому разі квіти вибираються довільно, відповідно до смаків одержувачів та загального стилю весільного заходу. Ось кілька порад щодо його вибору:
-
Поєднуйте квіткові кольори так, щоб створити комплементарність або контраст у букеті. Наприклад, сміливе поєднання рожевих та фіолетових або жовтогарячих та зелених відтінків виглядає екстравагантно та мальовничо, а квіти в єдиній колірній гамі – елегантно та шляхетно.
-
Якщо ви не впевнені у перевагах одержувача, вибирайте універсальні кольори, які подобаються більшості людей. Наприклад, білі, кремові чи пастельні відтінки троянд є класичним вибором для вітальних букетів.
-
Якщо весілля оформлене у романтичному стилі, підійдуть півонії, троянди, фрезії. Якщо святкування має гламурний характер, можна вибрати яскравіші і насичені квіти, наприклад, орхідеї, кольорові кали чи анемони.
-
Використовуйте різноманітні види зелені – евкаліпт, папороть, гіпсофілу, щоб створити об'єм та текстуру в композиції.
-
Звертайте увагу на довговічність вибраних рослин, уникайте квітів, які швидко зів'януть, не дочекавшись закінчення шлюбної церемонії. Найстійкішими є гвоздики та хризантеми, вони зберігають привабливий вигляд, навіть перебуваючи без води протягом дня.
-
Уникайте квітів із сильним ароматом або пилком, вони можуть спричинити симптоми алергії у чутливих людей.
У магазині Ukraflora представлено величезну колекцію квітів, допоміжних рослин та всілякого декору, з яких можна збирати квіткові композиції будь-якого ступеню складності, а також готові квіткові ансамблі, створені кращими флористами України.