Лікарські та корисні властивості декоративно-листяних кімнатних рослин
Декоративні кімнатні рослини не тільки привносять красу і затишок в інтер'єр оселі, але багато з них також мають приголомшливі лікувальні властивості. Будучи природними джерелами корисних речовин, ці чудові рослини здатні не тільки поліпшувати екологію житла, а й лікувати деякі захворювання. У цій статті блогу Украфлора ми розглянемо декілька найвідоміших кімнатних рослин та їх цілющі властивості.
Топ-5 кімнатних рослин-цілителів
Алое (Aloe)
- Протизапальні властивості. Гель із листя алое допомагає зняти запалення та зменшити подразнення при різних шкірних проблемах.
- Загоювання ран шкіри. Гель алое допомагає в лікуванні ран, порізів та опіків, стимулює регенерацію тканин та сприяє пришвидшенню загоєння шкіри.
- Підтримка здоров'я волосся. Сік алое використовують для зміцнення волосся, зволоження шкіри голови та боротьби з лупою.
- Зволоження та омолодження шкіри. Завдяки вмісту вітамінів та антиоксидантів, гель алое зволожує та живить шкіру, чим запобігає передчасному старінню та покращує її загальний стан.
- Загальне оздоровлення. Алое сприяє покращенню травлення, активує імунітет та допомагає організму боротися з різними захворюваннями.
Красула (Crassula), товстянка, «грошове дерево»
- Антибактеріальна, антивірусна, протизапальна дія. Листя красули допомагає боротися з інфекціями та проблемами шкіри, а також ефективне при лікуванні вірусних захворювань – герпесу, грипу. Настій листя використовується як дезінфектор для полоскання порожнини рота.
- Ранозагоювальна дія. Сік красули стимулює процеси регенерації тканин та сприяє швидкому загоєнню. Ефективний при порізах, опіках, укусах, у тому числі й укусах комах. Листя красули допомагає позбутися застарілих мозолів.
- Допомога при респіраторних захворюваннях. Настій з листя широко використовують при застудах та кашлі.
- При проблемах опорно-рухового апарату. Екстракт красули знімає запалення при артриті та інших захворюваннях суглобів, поліпшує їх рухливість, сприяє стимуляції росту та оновленню хрящової тканини, полегшує біль при артритах.
Каланхое (Kalanchoe)
- Болезаспокійлива та ранозагоювальна дія. Листя і сік каланхое сприяють швидкому загоєнню ран, порізів, опіків. Екстракт каланхое застосовується для лікування шкірних проблем – наривів, висипів, екземи.
- Протизапальні та антибактеріальні властивості. Каланхое ефективне при лікуванні запальних процесів шкіри, зокрема акне.
- Регенерація шкіри. Каланхое сприяє активації процесів відновлення, актуальних під час загоєння тріщин, свищів, опіків, обморожень, свіжих мозолів, панариціїв.
- Зниження запалення слизових. Сік каланхое ефективний при лікуванні нежитю, гаймориту та інших респіраторних захворювань.
- Поліпшення обміну речовин. Деякі дослідження показують, що вживання соку каланхое може впливати на процеси метаболізму, що позитивно відображується на загальному стані організму.
Сансевієрія (Sansevieria), «тещин язик»
- Протизапальні та ранозагоювальні властивості. Екстракт сансевієрії знижує запалення у суглобах при артриті та артрозі. Сік закапують у вуха при отиті, а нанесений на шкіру, він стимулює процеси загоєння різного роду ушкоджень.
- Антимікробні та антисептичні властивості. Сансевієрія містить біологічно активні речовини, що дозволяє використовувати її для лікування ран, порізів, опіків та інших поверхневих проблем шкіри.
- Допомога у лікуванні респіраторних захворювань. Настоєм із листя рекомендується полоскати горло або робити з нього компреси. Настій із кореня використовують при грипі.
Хавортія (Haworthia)
- Заспокійлива дія. Сік хавортії допомагає пом'якшити подразнення та запалення шкірних покривів. Застосування соку на ділянках з висипом, опіками або забоями сприяє їхньому швидкому загоєнню.
- Лікування шкірних ран. Розрізаний лист застосовують безпосередньо на пошкоджену шкіру для стимуляції загоєння опіків, порізів, подряпин та інших дрібних травм.
- Боротьба з бактеріальними інфекціями: Екстракт хавортії допомагає при боротьбі з інфекціями на шкірі та слизових оболонках.
- Поліпшення стану шкіри. Соковиті листки містять багато вологи та поживних речовин, що зволожують і живлять шкіру.
На завершення Ukraflora вважає за необхідне нагадати, що використання рослин як лікарських засобів вимагає обережності та передбачає обов'язкову консультацію з лікарем, особливо якщо у вас є серйозні захворювання або алергії.