Декор для дому з природних матеріалів: ідеї для затишної атмосфери
У сучасному світі, коли стиль та екологічність стають нерозривними поняттями, використання природних матеріалів у домашньому декорі перетворює популярний тренд на спосіб життя. Екологічний декор з натуральних елементів наповнює дім теплом, вносячи в інтер'єр природну красу, гармонію та індивідуальність. У цій статті блогу Украфлора ми зібрали ідеї декору, які легко втілити власноруч, використовуючи матеріали, даровані самою природою.
Декор по порах року: природні акценти на будь-який сезон
Сезонність прикраси дому відбиває циклічність природи, символізуючи зміни у житті та особливості кожної пори. Історично люди використовували дари природи, доступні в даний сезон для прикраси житла, таким чином, для кожної пори року характерний відповідний декор.
Весна: свіжість та оновлення
Весною природа прокидається, а разом із нею оживає і дім. У цю пору року особливо актуальною є свіжа зелень.
- Весняний букет із гілок. Встановіть у просту скляну вазу, колбу або пляшку кілька гілочок з набряклими бруньками – верби, берези, тополі. Аби підсилити весняний ефект, на дно ємності можна додати дрібні камінці, а навколо неї на піддоні укласти мох та шматочки кори, імітуючи лісову підстилку. Вставте в мох кілька квіткових голівок білої гіпсофіли – вони будуть грати роль пролісків.
- Великодній декор. Видаліть у сирих яєць верхівки, спустоште їх, промийте і просушіть шкаралупу, а потім насипте всередину трохи ґрунту і посійте зерна пшениці, вівса або насіння будь-якої зелені, що швидко росте, наприклад, крес-салату. На стінках яєць можна намалювати або наклеїти очки, тоді вони «оживуть». Встановіть отримані «горщики» на декоративній тарілці. За кілька днів проклюнуться зелені паростки, що символізуватимуть весну та радість життя.
Літо: буяння кольорів
У цей час року панують садові квіти, проте не варто ними обмежуватися.
- Польові букети. Поєднуйте ромашки, волошки і мак у простих, грубуватих керамічних глечиках. Цей декор надасть кімнаті сільського шарму.
- Композиція «Море». Зробіть фоторамку для своєї «морської» фотографії: на основу з картону щільно одну до одної наклейте маленькі мушлі та намистинки, що нагадують перлини. Повісьте фоторамку на стіну і прикрасьте її гілочками папороті або аспарагусу – вони додадуть вашому арт-об'єкту необхідної екзотики.
- Їстівний декор. Складіть у маленькі плетені кошики літні фрукти – абрикоси, персики, сливи, прикрасьте їх гілочками декоративної зелені та розставте у різних місцях. У вазах можна розмістити гілки із стиглими вишнями. Такий декор створить ефект безперервності, ваша оселя стане природним продовженням літнього пейзажу.
Осінь: оксамитовий затишок
Осінь – це благодатний час для створення природних композицій.
- Еко-букет. Зберіть невеликий букет з дубового листя, гілочок хіперикуму, горобини або калини, додайте до них один мініатюрний соняшник або велику герберу в жовто-помаранчевих тонах. Більш-менш рівну гілку діаметром 1,5-2 см наріжте на рівні частини довжиною 15-20 см і створіть із цих паличок імпровізовану вазу, тобто, низ букету щільно оточіть «частоколом» з гілочок, а зовні всю конструкцію закріпіть джутовою мотузкою.
- Ліхтарики. Зберіть кленове листя, пропрасуйте їх праскою до повного висихання, а потім наклейте на стінки гарної скляної банки зсередини так, щоб листя перекривало всі просвіти. У центр банки покладіть світлодіодну гірлянду із теплим свіченням. Шийку банки можна пов'язати невеликим пучком сухої трави, наприклад елімусу (колосняку).
Зима: морозний затишок
Зимовий декор націлений на те, щоб показати контраст між холодом зовні та теплом усередині дому.
- Зимовий букет. Вам знадобляться гілки ялівцю, коробочки бавовни та гілки з будь-якими червоними ягодами. Букет можна помістити у вазу з гілок – так само як і осінній.
- Свічник. Знайдіть корч цікавої форми, і зробіть у ньому кілька отворів для свічок, або встановіть їх на кінцях гілок, використовуючи як піддони, наприклад, крупні мушлі або плоску гальку. Така композиція додасть в інтер'єр трохи містики.
- Настінна композиція. Знайдіть велику гілку, оберніть її світлодіодною гірляндою та закріпіть отриману конструкцію на стіні. Використовуючи мотузки різної довжини, підвісьте на гілку гарні шишки та мініатюрні сукуленти, в ідеалі – квітучі тиландсії, здатні рости без ґрунту на шматках кори.
Створення декору з природних матеріалів – це реальна можливість спілкуватись із природою, не виходячи з власного дому. Кожен сезон надає свої багатства, що дозволяє творчо підійти до оформлення інтер'єру. Сподіваємося, що ідеї від Ukraflora надихнуть вас на створення власних, ще креативніших композицій із природних матеріалів.